Tamaryszki doskonale radzą sobie z trudnymi warunkami. Nie przeszkadza im sucha ani zasolona gleba i nawet w takiej kwitną niesłychanie obficie. Drobnych kwiatów jest tak dużo, że często całkowicie pokrywają gałązki. Jak uprawiać te niezwykle piękne rośliny? Przedstawiamy najciekawsze gatunki i odmiany tamaryszka oraz zdradzamy tajniki ich pielęgnacji.
Czytaj artykułChcesz cieszyć się obfitymi zbiorami papryki z własnego ogrodu? Pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu jest przygotowanie rozsady tego ciepłolubnego warzywa. Na wschody zwykle trzeba dość długo czekać, ale na szczęście jest na to sprytny sposób. Wyjaśniamy, jak łatwo przyspieszyć kiełkowanie nasion papryki.
Czytaj artykułDzwonki irlandzkie to rośliny jednoroczne, które wypełniają rabaty zielenią. Nie tylko za sprawą liści, ale przede wszystkim oryginalnych kwiatów zebranych w okazałe kwiatostany. To idealny gatunek dla poszukujących urozmaicenia w swoim ogrodzie. Jak uprawiać dzwonki irlandzkie? Jakie mają wymagania? Oto najważniejsze informacje.
Czytaj artykułWczesną wiosną powinniśmy znaleźć czas na ochronę roślin przed chorobami i szkodnikami, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie zdrowych, obfitych plonów. W przypadku drzew oraz krzewów owocowych wykonujemy o tej porze roku zarówno opryski olejowe, jak i miedziowe. Czy zabiegi te można łączyć ze sobą? Wyjaśniamy w artykule.
Czytaj artykułChoroby winorośli mogą sprawić, że cały trud włożony w pielęgnację tych roślin pójdzie na marne, bo nie zbierzemy żadnych owoców. Dlatego warto uprawiać odmiany najbardziej odporne na infekcje i przeprowadzać zapobiegawcze opryski, które stanowią dodatkową ochronę. Jakie choroby atakują winorośl? Czym prewencyjnie pryskać winogrona? Podpowiadamy, jaki ekologiczny preparat sprawdza się najlepiej.
Czytaj artykułRododendron to jeden z najpiękniejszych krzewów w naszych ogrodach, jest jednak dość wymagający. Jeśli chcemy cieszyć się pełnią jego kwitnienia, musimy się odpowiednio o niego zatroszczyć. Czego rododendron potrzebuje na wiosnę? Jakie nawozy stosować o tej porze roku? Poznaj przepis na domową odżywkę, która wesprze go w długim i obfitym kwitnieniu.
Czytaj artykułLawenda to jedna z najczęściej wybieranych roślin do sadzenia przy ścieżkach w ogrodzie. Decydują o tym jej fioletowe kwiaty, piękny zapach i miododajność. Nie zawsze jednak udaje się stworzyć dla niej idealne warunki do wzrostu. Jeśli szukasz roślin, które nie tylko efektownie zastąpią lawendę, ale również będą długo kwitły i przyciągały zapylacze, mamy kilka świetnych propozycji.
Czytaj artykułPrzekopywanie ogrodu to jeden z najważniejszych zabiegów przygotowujących ziemię do sezonu wegetacyjnego. Od prawidłowego wykonania tej czynności zależy późniejsza kondycja roślin i plonowanie. Jednak nie każde podłoże wymaga identycznego podejścia. Jak właściwie przekopać ziemię lekką, średnią i ciężką oraz kiedy najlepiej wykonać ten zabieg?
Czytaj artykułWielu z nas nie może doczekać się orzeźwiającego smaku pierwszych rzodkiewek z własnego ogrodu. Niestety, często zamiast zdrowych i chrupiących warzyw zbieramy robaczywe, które odrzucamy z obrzydzeniem. Czy można zapobiec tej przykrej niespodziance? Jakie są jej przyczyny? Sprawdź, co zrobić, żeby rzodkiewka była bez robaków.
Czytaj artykułPodlewanie i nawożenie to dwa najważniejsze zabiegi pielęgnacyjne w uprawie tui. Musimy o nich pamiętać po zimie, aby przyspieszyć regenerację roślin i sprawić, że znów będą cieszyć oczy soczyście zielonym kolorem. Jak często podlewać i czym nawozić tuje na wiosnę? Wyjaśniamy, jak o nie zadbać na początku sezonu.
Czytaj artykułDuża liczba pąków u storczyka jest obietnicą jego obfitego kwitnienia. Jak ogromne zatem jest nasze rozczarowanie, gdy jeden po drugim opadają, zanim ukażą pełnię swej urody. Przyczyną tego zjawiska są nie tylko błędy pielęgnacyjne. Dlaczego pąki storczyka opadają? Jak temu zapobiegać, aby cieszyć się pięknymi kwiatami? Oto najważniejsze informacje.
Czytaj artykułOgrodnicy, którzy wiedzą, jak zadbać o swoje róże wiosną, zostają wynagrodzeni ich długim i obfitym kwitnieniem. Na początku sezonu musimy pamiętać o kilku podstawowych zabiegach pielęgnacyjnych, z czego pierwsze jest usunięcie zimowego okrycia. Choć to bardzo proste, musi zostać wykonane w odpowiednim momencie, aby korzystnie wpłynęło na krzewy. Podpowiadamy, kiedy odsłaniać róże po zimie.
Czytaj artykułWłaściwie przygotowana gleba to połowa sukcesu w uprawie pomidorów. Czym powinna się charakteryzować? Jakie zabiegi musimy przeprowadzić, aby rośliny zdrowo się rozwijały i dały obfite plony? W artykule wyjaśniamy, jaka ziemia pod pomidory jest najlepsza i jak zadbać o nią w szklarni lub tunelu.
Czytaj artykułTam, gdzie powinna rosnąć tylko trawa, często pojawiają się niechciane chwasty. Szczególnie wiosną, gdy podobnie jak inne rośliny rozpoczynają intensywny wzrost. Jak się ich pozbyć, nie używając chemii? Okazuje się, że są na to dobre sposoby. Wyjaśniamy, jak bezpiecznie zwalczać chwasty na trawniku.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 101
- Następna