Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Ewa Leśniewska

Ewa Leśniewska

Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim oraz technologię żywności i żywienia człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jako świeżo upieczona absolwentka podjęłam pracę w redakcji w jednym z największych wydawnictw w Polsce. Tam zajmowałam się tworzeniem treści do czasopism o tematyce kulinarnej, wnętrzarskiej i ogrodniczej. Później nabierałam doświadczenia w agencji marketingowej, w której miałam szansę rozwinąć się w zakresie content marketingu. Szczególnie bliskie mi są tematy związane z dietetyką, ziołolecznictwem oraz ekologicznymi metodami uprawy roślin. Możesz do mnie napisać: kontakt@deccoria.pl

Wielu z nas chętnie uprawia ogórki w ogrodzie. Dopóki dobrze rosną i owocują, przynosi to mnóstwo satysfakcji. Problem pojawia się dopiero w momencie, gdy na roślinach widoczne są niepokojące zmiany. Żółknące liście oraz małe i niesmaczne ogórki to objawy, które mogą świadczyć o braku składników pokarmowych. Czy sól gorzka uzupełni niedobory? Sprawdź, jak pryskać ogórki siarczanem magnezu i przekonaj się, jakie efekty to przyniesie.

Czytaj artykuł 

Sezon na uwielbiane truskawki dość szybko się kończy. Gdy zbierzemy ostatnie plony, krzaczki już przygotowują się do owocowania za rok. W lipcu pojawiają się pierwsze zawiązki pąków kwiatowych na następny sezon, dlatego bardzo ważne jest, aby rośliny w tym momencie dostały zastrzyk składników odżywczych. Chcesz mieć lepsze zbiory w przyszłym roku? Sprawdź, jak powinno wyglądać nawożenie truskawek po ostatnim owocowaniu.

Czytaj artykuł 

Ketmia syryjska, popularnie nazywana hibiskusem ogrodowym, to krzew ozdobny, który zachwyca spektakularnym kwitnieniem. Jego okazałe kwiaty przypominają malwy i różnią się kolorem w zależności od odmiany. Pojawiają się latem, dodając subtelnego uroku otoczeniu. Jak pielęgnować hibiskusa ogrodowego, by cieszyć jego urodą przez długi czas? Podpowiadamy.

Czytaj artykuł 

Uprawa papryki przynosi mnóstwo satysfakcji, choć równocześnie często stanowi spore wyzwanie. Zwłaszcza latem, gdy rośliny wymagają szczególnej troski, by bujnie rosły i wytworzyły masę soczystych owoców. Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja papryki latem? W artykule wyjaśniam, jakim naturalnym nawozem warto zasilać krzaczki w lipcu.

Czytaj artykuł 

Lato to czas, kiedy na mojej działce królują maliny. Kiedyś zdarzało się, że na krzaczkach pojawiało się ich mało i były niewielkie. Wszystko się zmieniło w momencie, gdy wprowadziłam naturalny sposób nawożenia. Od kilku sezonów z powodzeniem stosuję w swoim ogrodzie nawóz z drożdży i cukru do malin, dzięki czemu zdrowo rosną i obficie owocują. Jak go przygotować? Jak dbać o maliny latem? Wyjaśniam w artykule.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wiele gatunków roślin zimozielonych doskonale nadaje się do formowania. Dzięki takiemu zabiegowi w ogrodzie obok zwykłych drzew i krzewów pojawiają się fantazyjne stożki, spirale czy kule. Takie roślinne rzeźby stają się najpiękniejszą ozdobą działki i jej centralnym punktem, który przykuwa wzrok. Które iglaki nadają się do formowania? Jak je przyciąć, by uzyskać zachwycający efekt? Podpowiadamy.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Powiedzenie, że co za dużo, to niezdrowo, sprawdza się również w ogrodnictwie. Przenawożenie borówki amerykańskiej może wyraźnie zmniejszyć plenność krzewów i zniweczyć marzenia o udanych zbiorach. Podpowiadamy, jak dobrze nawozić borówkę amerykańską, aby cieszyć się owocami przez całe lato.

Czytaj artykuł 

Jeżówki to subtelne i niezwykle urokliwe kwiaty, które doskonale znamy z wiejskich ogródków. Przez wielu działkowców uznawane są za najlepsze byliny do ogrodu. Nie chorują, zniewalająco pachną, są bardzo wytrzymałe i przyciągają pożyteczne owady. A przy tym wszystkim wprawiają w zachwyt długim kwitnieniem. Jakie odmiany jeżówki są najpiękniejsze? Sprawdź, które z nich warto posadzić u siebie.

Czytaj artykuł 

Lipiec jest bardzo ważnym miesiącem w uprawie cukinii. Choć warzywo to jest niewymagające i łatwe w pielęgnacji, na początku lata musimy otoczyć je szczególną troską, by uzyskać wyjątkowo obfite plony. Jak dbać o cukinię w lipcu? Czy usuwać z niej liście? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w artykule.

Czytaj artykuł 

Sól Epsom, czyli siarczan magnezu lub sól gorzka, to substancja, o której słyszał prawdopodobnie każdy doświadczony ogrodnik. Wielu z nich stosuje ten środek jako nawóz w różnego rodzaju uprawach, także do pomidorów, wierząc w jego dobroczynne działanie. Czy wykorzystywanie go to na pewno dobry pomysł? Jak sól Epsom wpływa na pomidory? W artykule wyjaśniamy, jak bezpiecznie używać siarczanu magnezu, by nie zaszkodzić krzaczkom.

Czytaj artykuł 

Jeżyna bezkolcowa jest chętnie uprawiana w przydomowych ogrodach. Jej owoce są równie smaczne jak te, które zrywaliśmy w dzieciństwie z dzikich, kłujących krzewów, ale ich zbiór jest dużo łatwiejszy. Nie każdy wie, że może dawać z roku na rok coraz więcej plonów, jeśli latem jej pędy zostaną odpowiednio skrócone. Sprawdź, jak wykonać cięcie jeżyny na owocowanie.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Lawenda to piękna roślina, która przez wiele tygodni zachwyca fioletowymi kwiatami o upajającym zapachu. Długość jej kwitnienia zależy przede wszystkim od odmiany, pogody i warunków uprawy, ale duży wpływ na nią mają też zabiegi pielęgnacyjne. Chcesz cieszyć się jej urodą do końca lata? Sprawdź, jak przycinać lawendę w lipcu i dlaczego warto to zrobić właśnie teraz.

Czytaj artykuł 

Lipiec to czas, gdy ogród tętni życiem i wymaga naszej uwagi. To również idealny moment na letnie cięcie wielu intensywnie rozwijających się roślin, które pobudzimy w ten sposób do jeszcze bujniejszego rozkrzewiania się i zawiązywania nowych pąków kwiatowych. Jakie rośliny trzeba przyciąć w lipcu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jakich błędów unikać podczas wykonywania tego ważnego zabiegu.

Czytaj artykuł 

Żółknięcie liści pomidorów to częsty problem w uprawie, który zawsze wzbudza niepokój. Może być oznaką choroby, choć nie zawsze to ona jest przyczyną tego zjawiska. Właściwe rozpoznanie źródła problemu jest niezbędne, by móc podjąć dalsze działania i uratować plon. Dlaczego liście pomidorów żółkną? Jak zatrzymać ten proces? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.