Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Ewa Leśniewska

Ewa Leśniewska

Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim oraz technologię żywności i żywienia człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jako świeżo upieczona absolwentka podjęłam pracę w redakcji w jednym z największych wydawnictw w Polsce. Tam zajmowałam się tworzeniem treści do czasopism o tematyce kulinarnej, wnętrzarskiej i ogrodniczej. Później nabierałam doświadczenia w agencji marketingowej, w której miałam szansę rozwinąć się w zakresie content marketingu. Szczególnie bliskie mi są tematy związane z dietetyką, ziołolecznictwem oraz ekologicznymi metodami uprawy roślin. Możesz do mnie napisać: kontakt@deccoria.pl

Ogórki gruntowe należą do bardzo plennych roślin, nie zawsze jednak owocują tak obficie, jak tego oczekujemy. Zdarza się również, że obecne już zawiązki żółkną i opadają, mimo zagwarantowania dobrych warunków wzrostu pod osłonami. Dlaczego ogórki słabo owocują? Co zrobić, gdy sprawiają problemy w uprawie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

Czytaj artykuł 

Uprawa papryki, choć przynosi mnóstwo satysfakcji, jest dość wymagająca. To żarłoczne i wybitnie ciepłolubne warzywo musi mieć zagwarantowane optymalne warunki, aby obficie wydawało plony. W stworzeniu ich pomaga łatwy zabieg – ściółkowanie. Jeśli ziemię wokół roślin wyłożymy odpowiednim materiałem i będziemy trzymać się kilku prostych zasad, możemy liczyć na lepsze zbiory. Wyjaśniamy, czym ściółkować paprykę.

Czytaj artykuł 

Rozmnażanie borówki amerykańskiej (Vaccinium corymbosum) jest sposobem na uzyskanie nowych, zdrowych krzewów i zapewnienie sobie smacznych owoców. Czy to trudne zadanie? Niekoniecznie. Z tego artykułu dowiesz się, kiedy najlepiej rozmnażać borówkę amerykańską i jak krok po kroku to przeprowadzić.

Czytaj artykuł 

Krwawnica to roślina, której nazwa może budzić lekki strach. Zapewniamy jednak, że warto zaprosić ją do swojego ogrodu, a także na balkon i taras. To gatunek, który wspaniale kwitnie, przyciągając setki motyli, pszczół i innych zapylaczy. Długo utrzymujące się różowe kwiatostany przykuwają wzrok z daleka. Jak uprawiać krwawnicę? Gdzie ją posadzić? Wyjaśniamy w artykule.

Czytaj artykuł 

Popularny w kosmetyce olejek z drzewa herbacianego (Melaleuca alternifolia) zyskuje coraz więcej zwolenników wśród miłośników ogrodnictwa. Pomaga między innymi skutecznie walczyć ze szkodnikami i chorobami roślin, a także odstraszać komary i kleszcze. Co jeszcze może zdziałać? Poznaj olejek z drzewa herbacianego.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Niezależnie od tego, czy uprawiasz pietruszkę naciową w doniczce na parapecie, czy na grządce z ziołami w ogrodzie, ta niewymagająca roślina może dawać ci aromatyczne liście od wiosny do późnej jesieni. Warunkiem jest jednak jej prawidłowy zbiór. Jak przycinać pietruszkę, by lepiej rosła? Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, a nać ładnie się zagęści.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Lagerstroemia to piękny krzew lub niewysokie drzewko, które kwitnie niezwykle spektakularnie. Jej kwiatostany przypominają kwiaty lilaka, dlatego często nazywa się ją bzem południa. Jednak w porównaniu do niego kwitnie znacznie dłużej – w optymalnych warunkach barwne kwiaty tej rośliny mogą utrzymywać się nawet 4 miesiące! Jak zatroszczyć się o nią w swoim ogrodzie? Sprawdź, jak dbać o lagerstroemię, by długo kwitła.

Czytaj artykuł 

Mazus płożący, nazywany również rozłogowym, to piękna roślina okrywowa, którą zasługuje na rozpowszechnienie. Błyskawicznie porasta nawet znaczny obszar, nie sprawia kłopotów pielęgnacyjnych i wspaniale kwitnie. Ta niska bylina tworzy kolorowy dywan z kwiatów, które wyglądają niczym malutkie storczyki. Chcesz mieć go w swoim ogrodzie? Sprawdź, jak uprawiać mazusa rozłogowego.

Czytaj artykuł 

Floksy wiechowate to przepiękne kwiaty, które pełnię swojej urody ukazują latem. Podczas kwitnienia roztaczają w ogrodzie niezwykle przyjemny zapach, szczególnie wyczuwalny wieczorami. Na szczęście nie musimy się z nimi żegnać, gdy pierwsze kwiaty zaczną usychać. Przycinanie floksów wiechowatych po kwitnieniu pobudza je do wytworzenia nowych pąków jeszcze tego samego lata. Sprawdź, jak przeprowadzić ten zabieg.

Czytaj artykuł 

Latem lawenda obsypuje się pięknymi kwiatami o wspaniałym zapachu i jako roślina miododajna przyciąga do ogrodu mnóstwo pożytecznych owadów. Jeśli nagle bez powodu usycha i traci cały urok, musimy się zastanowić, czy prawidłowo ją pielęgnujemy. Najwięcej problemów wiąże się z dostarczaniem jej wody. Jak często podlewać lawendę latem? Jakich błędów unikać? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 

Dzwonek karpacki to niezwykle urokliwa roślina, która od wczesnego lata cieszy oko mnóstwem delikatnych kwiatów. Większość odmian kwitnie na niebiesko lub jasnofioletowo, choć spotkać możemy też unikaty o białych płatkach. Jest to niewymagająca bylina, stworzona dla początkujących ogrodników. Poznaj najpiękniejsze odmiany dzwonka karpackiego i dowiedz się, jak uprawiać go z nasion.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Walka z kretami, nornicami i karczownikami w ogrodzie to nie lada wyzwanie. Przekonał się o tym prawdopodobnie każdy ogrodnik. Ja również wiem, jak trudno jest przegonić gryzonie z działki. W pewnym momencie, gdy miałam wrażenie, że spróbowałam już wszystkiego, poznałam na nie genialny sposób. To jedyna metoda, która naprawdę działa i odstrasza szkodniki na dobrych kilka miesięcy. Sprawdź, jak stosować śledzie na krety, nornice i karczowniki oraz co posadzić w ogrodzie, aby przepędzić gryzonie.

Czytaj artykuł 

Latem w polskich ogródkach królują ogórki. Chrupiące i soczyste, zerwane prosto z krzaczka smakują o niebo lepiej niż te ze sklepu. Chcesz je mieć bez użycia chemii? Okazuje się, że pewna domowa, całkowicie naturalna odżywka działa na te rośliny lepiej niż najdroższe preparaty. Sprawdź, jak zrobić prosty nawóz z 4 składników na plonowanie ogórków.

Czytaj artykuł 

Lipiec to miesiąc, gdy w ogrodzie czeka nas dużo pracy. Jednym z obowiązkowych zadań na liście powinno być letnie nawożenie roślin. Choć nie wszystkie gatunki wymagają teraz dodatkowego wsparcia, niektóre bardzo go potrzebują. Zastrzyk niezbędnych składników odżywczych pozwoli im przetrwać wymagający czas upałów i nabrać wigoru, a w wielu przypadkach skłoni też do obfitego kwitnienia. Jakie rośliny potrzebują nawożenia latem, a które lepiej zostawić w spokoju? Wyjaśniamy w artykule.

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.