Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Ewa Leśniewska

Ewa Leśniewska

Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim oraz technologię żywności i żywienia człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jako świeżo upieczona absolwentka podjęłam pracę w redakcji w jednym z największych wydawnictw w Polsce. Tam zajmowałam się tworzeniem treści do czasopism o tematyce kulinarnej, wnętrzarskiej i ogrodniczej. Później nabierałam doświadczenia w agencji marketingowej, w której miałam szansę rozwinąć się w zakresie content marketingu. Szczególnie bliskie mi są tematy związane z dietetyką, ziołolecznictwem oraz ekologicznymi metodami uprawy roślin. Możesz do mnie napisać: kontakt@deccoria.pl

W ogrodzie pojawia się wiele chwastów, mniej lub bardziej trudnych do wyplenienia. Jednym z najgorszych jest oset, czyli ostrożeń polny. Ta niezwykle uciążliwa roślina potrafi wyrosnąć nawet z małego fragmentu korzenia. Czy można całkowicie usunąć ją z ogrodu? Znamy kilka ciekawych sposobów, które w tym pomogą. Wyjaśniamy, jak skutecznie pozbyć się ostu.

Czytaj artykuł 

Trudno wyobrazić sobie dania kuchni polskiej bez aromatycznej pietruszki. Chętnie wysiewamy ją w przydomowym ogrodzie, aby mieć zawsze pod dostatkiem smakowitej natki oraz korzeni. Czasem jednak trafiamy na trudności w uprawie, a uzyskiwane plony są rozczarowujące. Jeśli podobnie jak wielu innych działkowców zbierasz z grządki rozwidlone korzenie pietruszki, sprawdź, jakie są tego przyczyny. Dowiedz się, jak zapobiegać zniekształceniom tego warzywa.

Czytaj artykuł 

Złotospor wirginijski to bylina, która zachwyca długim i obfitym kwitnieniem. Od maja do września obsypuje się urzekającymi, gwiazdkowatymi kwiatuszkami w żółtozłotym kolorze. Jako roślina okrywowa doskonale nadaje się do zadarniania dużych powierzchni. Tworzy w ogrodzie gęsty, soczyście zielony dywan pełen jasnych kwiatów, a na dodatek jest gatunkiem całkowicie mrozoodpornym. Sprawdź, jak uprawiać złotospor wirginijski.

Czytaj artykuł 

Białe hortensje zdobią ogród jak żadna inna roślina. Eleganckie, widoczne z oddali kwiaty dodają uroku zielonym zakątkom przez lata, warto więc zastanowić się, na jaką konkretnie odmianę się zdecydować. Na rynku dostępnych jest ich tak dużo, że wybór wcale nie jest prosty. Aby ułatwić to zadanie, przygotowaliśmy zestawienie odmian, które wzbudzają w nas największy zachwyt. Oto najpiękniejsze białe hortensje do ogrodu.

Czytaj artykuł 

Nic nie sprawia większej radości niż zrywanie rumianych, soczystych pomidorów w ogrodzie. Uprawa tych roślin kończy się sukcesem tylko wtedy, gdy znajdziemy czas na ich odpowiednią pielęgnację. Jednym z najważniejszych zabiegów wpływających na plon jest podlewanie. Woda to podstawa, warto jednak wzbogacić ją o dodatkowe składniki odżywcze, aby pobudzić krzaczki do owocowania. Sprawdź, jak zrobić odżywkę na bazie skorupek jaj, po której pomidory plonują jak szalone.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Pomidory, podobnie jak większość roślin uprawianych w przydomowym ogrodzie, mogą cierpieć z powodu niedoboru makro- i mikroelementów. W przypadku tego gatunku ryzyko wystąpienia problemu jest duże, ponieważ ich zapotrzebowanie na składniki odżywcze jest bardzo wysokie – zwłaszcza podczas owocowania. Jak rozpoznać, czego brakuje pomidorom? Co zrobić, gdy zauważymy niepokojące objawy niedoborów? Wszystkiego na ten temat dowiesz się z naszego artykułu.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Podagrycznik to roślina powszechnie występująca w naszym kraju. Pojawia się również w ogrodach i zwykle traktowana jest jako uciążliwy chwast. Nie każdy wie, że z tego niedocenianego surowca można zrobić naturalny nawóz pobudzający do kwitnienia i owocowania, który świetnie sprawdza się w przydomowym warzywniku. W artykule podpowiadam, jak zrobić gnojówkę z podagrycznika i do jakich roślin ją wykorzystywać.

Czytaj artykuł 

Latem kwitnące hortensje wyglądają w ogrodzie zjawiskowo. O tej porze roku ich bujnym kwiatom zagraża najbardziej jedno – intensywne burze. Choć nie wszystkie gatunki oraz odmiany tych roślin są podatne na złamania, niektóre z nich wymagają podparcia. Jak chronić kwitnące hortensje przed burzą? Czym zabezpieczyć delikatne łodygi i ciężkie kwiatostany? W artykule przedstawiamy kilka sprytnych sposobów.

Czytaj artykuł 

Mahonia pospolita, nazywana również ościałem, jest zimozielonym krzewem, który doskonale radzi sobie w zacienionych miejscach. Tam, gdzie inne rośliny cierpią z powodu braku światła, ten gatunek obsypuje się miododajnymi kwiatami w intensywnie żółtym kolorze. Nie tylko one stanowią jego ozdobę, niezwykle efektowne są także skórzaste, przebarwiające się jesienią liście. Sprawdź, jak uprawiać mahonię pospolitą, która jest idealnym krzewem do cienia.

Czytaj artykuł 

Ogórki gruntowe należą do bardzo plennych roślin, nie zawsze jednak owocują tak obficie, jak tego oczekujemy. Zdarza się również, że obecne już zawiązki żółkną i opadają, mimo zagwarantowania dobrych warunków wzrostu pod osłonami. Dlaczego ogórki słabo owocują? Co zrobić, gdy sprawiają problemy w uprawie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

Czytaj artykuł 

Uprawa papryki, choć przynosi mnóstwo satysfakcji, jest dość wymagająca. To żarłoczne i wybitnie ciepłolubne warzywo musi mieć zagwarantowane optymalne warunki, aby obficie wydawało plony. W stworzeniu ich pomaga łatwy zabieg – ściółkowanie. Jeśli ziemię wokół roślin wyłożymy odpowiednim materiałem i będziemy trzymać się kilku prostych zasad, możemy liczyć na lepsze zbiory. Wyjaśniamy, czym ściółkować paprykę.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Rozmnażanie borówki amerykańskiej (Vaccinium corymbosum) jest sposobem na uzyskanie nowych, zdrowych krzewów i zapewnienie sobie smacznych owoców. Czy to trudne zadanie? Niekoniecznie. Z tego artykułu dowiesz się, kiedy najlepiej rozmnażać borówkę amerykańską i jak krok po kroku to przeprowadzić.

Czytaj artykuł 

Krwawnica to roślina, której nazwa może budzić lekki strach. Zapewniamy jednak, że warto zaprosić ją do swojego ogrodu, a także na balkon i taras. To gatunek, który wspaniale kwitnie, przyciągając setki motyli, pszczół i innych zapylaczy. Długo utrzymujące się różowe kwiatostany przykuwają wzrok z daleka. Jak uprawiać krwawnicę? Gdzie ją posadzić? Wyjaśniamy w artykule.

Czytaj artykuł 

Popularny w kosmetyce olejek z drzewa herbacianego (Melaleuca alternifolia) zyskuje coraz więcej zwolenników wśród miłośników ogrodnictwa. Pomaga między innymi skutecznie walczyć ze szkodnikami i chorobami roślin, a także odstraszać komary i kleszcze. Co jeszcze może zdziałać? Poznaj olejek z drzewa herbacianego.

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.