Sypialnia to szczególne pomieszczenie w każdym domu, które powinno być prawdziwą oazą spokoju. Wyjątkowy klimat wprowadzają do niej kwiaty doniczkowe. Wypełniają wnętrze zielenią, oczyszczają powietrze i skłaniają do relaksu. Choć rośliny w sypialni to świetny pomysł, nie każdy gatunek warto stawiać w pokoju, w którym wypoczywamy. Dlaczego lepiej tego nie robić? Jakich kwiatów nie wolno trzymać w sypialni? Sprawdź.
Czytaj artykułMoment wykopania selera z grządki jest bardzo ważny, ponieważ to on decyduje o tym, jak warzywo będzie się przechowywało. Nie możemy zrobić tego ani za wcześnie, ani za późno. Dowiedz się, kiedy wykopywać seler na zimę, aby nadawał się do długoterminowego magazynowania. Jak przechowywać zebrane plony? Podpowiadamy.
Czytaj artykułKanna, czyli paciorecznik, latem zachwyca spektakularnym kwitnieniem i swym egzotycznym wyglądem. Choć to bylina, w naszym klimacie może być uprawiana jedynie sezonowo. Aby cieszyć się urodą tej rośliny w kolejnym roku, jesienią musimy ją wykopać i w odpowiedni sposób przechować do wiosny. Jak wykopać kanny i kiedy należy to zrobić? Dowiedz się, na czym polega jesienna pielęgnacja pacioreczników.
Czytaj artykułZarówno właścicielowi, jak i korzystającemu z lokalu przysługują konkretne prawa oraz obowiązki. Obie strony powinny dokładać wszelkich starań, aby w mieszkanie było utrzymane w dobrym stanie. Jednak codzienne użytkowanie nieruchomości skutkuje tym, że niezbędne są drobne naprawy, a niekiedy konieczne okazuje się przeprowadzenie gruntownych prac. Kto ponosi koszty remontu w wynajmowanym mieszkaniu? Czego lokator nie może zrobić w mieszkaniu bez zgody właściciela? Odpowiadamy.
Czytaj artykułJesień to czas, gdy gryzonie szukają ciepłego schronienia i zapasów pożywienia. Znajdują je często w komórkach, piwnicach, spiżarniach oraz naszych własnych mieszkaniach. Szczególnie uciążliwe są myszy, dlatego chcemy się pozbyć ich z domu za wszelką cenę. Co odstrasza te wszystkożerne gryzonie? Internauci dzielą się najlepszymi, sprawdzonymi przez siebie sposobami, które podsumowaliśmy w tym artykule. Chcesz wiedzieć, jak pozbyć się myszy z domu? Zachęcamy do lektury.
Czytaj artykułNadeszła jesień, a wraz z nią pojawiła się niesprzyjająca aura i wahania temperatury. Skutki nieuniknionych o tej porze roku przymrozków są opłakane dla upraw w ogrodzie – również dla pomidorów. Rośliny te są bardzo wrażliwe na chłód i nawet krótko utrzymująca się niska temperatura jest dla nich szkodliwa, ale w niektórych przypadkach sadzonki mogą się jeszcze zregenerować. Dowiedz się, jaki przymrozek wytrzymają pomidory i poznaj sposób na przedłużenie zbiorów.
Czytaj artykułTuje są w Polsce sadzone głównie jako rośliny ozdobne. W innych częściach świata uprawia się je także na drewno, które jest od wieków cenione w budownictwie i szkutnictwie, czyli budowie łodzi. Te cenne rośliny do zdrowego wzrostu potrzebują mikro- i makroelementów. Jak nawozić tuje jesienią, by zapewnić im niezbędne składniki odżywcze? Jak nie przesadzić z ilością nawozu? Podpowiadamy w artykule.
Czytaj artykułWiększość ogrodników wrzuca odpadki organiczne na kompostownik, aby otrzymać cenny nawóz. To świetna metoda jego uzyskiwania, ale warto spróbować zrobić to również w inny, bardzo prosty sposób. Kompostować możemy bezpośrednio na grządce, co przyniesie wiele korzyści dla przyszłych upraw. Na czym polega kompostowanie bezpośrednie i jakie zalety ma ten zabieg? Sprawdź.
Czytaj artykułZakup mebli z drugiej ręki to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą trochę zaoszczędzić podczas urządzania wnętrz. Jak się jednak okazuje, to również świetny sposób na zaproszenie do swojego domu niepożądanych gości. GIS ostrzega – w używanych meblach mogą znajdować się karaluchy i pluskwy. Na co zwrócić uwagę podczas nabywania przedmiotów na rynku wtórnym? Jak sprawdzić, czy znajdują się na nich insekty? Podpowiadamy.
Czytaj artykułDziwaczek jalapa to nietypowa roślina, która zaskakuje osobliwym kwitnieniem. Jego lejkowate kwiaty otwierają się ok. godziny 16:00, wydają przyjemny zapach przez całą noc, a nad ranem przekwitają. Aby było jeszcze ciekawiej, dziwaczek jest rośliną fluorescencyjną, która świeci w ciemnościach. Ten cudny gatunek może zdobić wiele zakątków ogrodu, jeśli zrobimy z niego sadzonki. Jak wygląda rozmnażanie dziwaczka przez nasiona i karpy? Jak uprawiać tę fascynującą roślinę? Podpowiadamy.
Czytaj artykułSezon na kasztany trwa w najlepsze. Znajdujemy je na każdym kroku w parku, a często też natykamy się na nie we własnych ogrodach. Właściciele kasztanowców na posesji, którzy mają brązowych owoców aż w nadmiarze, mogą już zacierać ręce – właśnie rozpoczął się coroczny skup kasztanów. Może na nich nieźle zarobić każdy, kto zbierze ich sporą ilość. Jakie są ceny kasztanów w skupie? Gdzie można je sprzedać? Sprawdź, jak zarobić na kasztanach.
Czytaj artykułNie trzeba mieć ogrodu przy domu, aby stworzyć własny ziołowy zakątek. Miniaturową uprawę można założyć na parapecie, dzięki czemu świeże, aromatyczne listki będą zawsze pod ręką. Dziś podpowiadamy, jak zrobić miniogródek z ziołami w doniczce. Chcesz wiedzieć, co warto posadzić i czym nawozić ulubione rośliny? Zachęcamy do lektury!
Czytaj artykułSzafirki to niepozorne i niezwykle urokliwe kwiaty, bez których trudno wyobrazić sobie wiosenną rabatkę. Jeśli chcemy mieć te cudne kwiatki w ogrodzie, musimy posadzić je w gruncie właśnie teraz, wczesną jesienią. Uprawa tych roślin nie jest skomplikowana, ale warto dowiedzieć się nieco więcej na jej temat. Jak sadzić szafirki w ogrodzie? Jak je pielęgnować? Dowiedz się wszystkiego na temat uprawy popularnych szafirków.
Czytaj artykułBorowik amerykański to nowy grzyb, który niedawno pojawił się w polskich lasach. Występuje w licznych grupach i jest dobrze widoczny w ściółce leśnej, dzięki czemu zyskał miano grzyba dla leniwych. Nie tylko z tego powodu szybko zdobył uznanie – charakterystyczne owocniki są bardzo smaczne i łatwe w zidentyfikowaniu. Jak rozpoznać borowika amerykańskiego i gdzie najczęściej występuje? Podpowiadamy!
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 68
- Następna