Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Ewa Leśniewska

Ewa Leśniewska

Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim oraz technologię żywności i żywienia człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jako świeżo upieczona absolwentka podjęłam pracę w redakcji w jednym z największych wydawnictw w Polsce. Tam zajmowałam się tworzeniem treści do czasopism o tematyce kulinarnej, wnętrzarskiej i ogrodniczej. Później nabierałam doświadczenia w agencji marketingowej, w której miałam szansę rozwinąć się w zakresie content marketingu. Szczególnie bliskie mi są tematy związane z dietetyką, ziołolecznictwem oraz ekologicznymi metodami uprawy roślin. Możesz do mnie napisać: kontakt@deccoria.pl

Podczas gotowania w kuchni powstaje mnóstwo resztek, które bez zastanowienia wrzucamy do kosza. To duża strata, ponieważ niektóre z nich możemy z powodzeniem wykorzystać w domu i w ogrodzie. Łupiny cebuli to jeden z najcenniejszych odpadów kuchennych. Możemy zrobić z nich nawozy i odżywki do kwiatów o zaskakującej skuteczności. Na co pomagają domowe preparaty z tych łusek? Jak stosować łupiny cebuli do kwiatów? Podpowiadamy!

Czytaj artykuł 

Drzewka owocowe powinno się przycinać wczesną wiosną, ale zwłaszcza w przypadku jabłoni niezwykle istotne jest powtórzenie tego zabiegu latem. W ciepłych miesiącach roku pojawia się na niej wiele dzikich, silnych pędów, które nazywamy wilkami. Pozbycie się ich poprawi kondycję okazu, a także przyspieszy dojrzewanie jabłek i poprawi walory smakowe tych owoców. W artykule znajdziesz wszystkie informacje na temat tego, jak wykonać letnie cięcie jabłoni.

Czytaj artykuł 

Widok krzaczków uginających się pod ciężarem papryki to marzenie niejednego ogrodnika. Może się ono ziścić, jeśli przed końcem sezonu nie zaniedbamy ważnego zabiegu pielęgnacyjnego. Nie chcąc, aby roślina traciła siły na ciągły przyrost, przeprowadźmy jej ogławianie, co pozwoli w pełni rozwinąć się zawiązanym już owocom. Jak wykonać ostatnie cięcie, żeby papryka dojrzała? Do kiedy owocuje to warzywo? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

Czytaj artykuł 

Posadzona na działce jabłoń zdrowo rośnie, a mimo to nie owocuje? Problem ten może wystąpić nawet wtedy, gdy drzewu poświęcamy wiele uwagi. Brak spodziewanych owoców staje się źródłem frustracji. Zamiast załamywać ręce, pora zakasać rękawy! Możemy bez trudu sprawić, że w przyszłości gałęzie będą uginać się pod ciężarem plonów. Co zrobić, żeby mieć duże zbiory jabłek? Dlaczego jabłonie słabo owocują? Odpowiadamy!

Czytaj artykuł 

Trawy ozdobne są doskonałą propozycją zarówno do małych, jak i sporych rozmiarów ogrodów. Do wyboru mamy moc gatunków o nieprzeciętnych walorach estetycznych, które mogą ożywiać zieloną przestrzeń przez długie miesiące w roku. Poznaj najciekawsze trawy ozdobne i dowiedz się, kiedy oraz obok czego najlepiej je sadzić, aby stały się pięknym elementem ogrodowej aranżacji.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Prosta w pielęgnacji cukinia jest jednym z najbardziej popularnych warzyw, które uprawiamy w przydomowych ogródkach. Sadząc ją na grządce, możemy liczyć na naprawdę obfite zbiory. Świeżo zebrane plony odznaczają się przyjemnym smakiem, wyjątkowo soczystym miąższem i delikatną, gładką skórką. Co możemy zrobić, aby zachować te cenne cechy na dłużej? Dowiedz się, jak prawidłowo przechowywać cukinię, aby cieszyć się jej wysoką jakością przez naprawdę długi czas.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Niekiedy zdarza się, że drzewo w ogrodzie z pewnych powodów musi zostać wycięte. Pozostały po nim pieniek nie wygląda estetycznie, a dodatkowo zajmuje miejsce na działce, które można byłoby przeznaczyć pod inne rośliny. Zastanawiasz się, jak usunąć pień drzewa, by nie został po nim ślad? Prezentujemy patent ogrodnika na łatwe pozbycie się pnia z działki.

Czytaj artykuł 

Laurowiśnia to nieprzeciętnej urody krzew ozdobny, który przykuwa uwagę gęstym pokrojem, ciemnozielonymi liśćmi i dekoracyjnymi kwiatostanami. W ogrodzie wspaniale prezentują się zarówno pojedyncze okazy, jak i stworzony z nich luźny bądź formowany żywopłot. Roślina ta wymaga odpowiedniej pielęgnacji, m.in. regularnego cięcia. Podpowiadamy, jak i kiedy przycinać laurowiśnię. Przedstawiamy również najciekawsze odmiany tego wiecznie zielonego krzewu.

Czytaj artykuł 

Dekoracyjne osłony okienne chronią nas przed wzrokiem ciekawskich przechodniów i nadmiarem promieni słonecznych. Rolety, nawet te wykonane z impregnowanych materiałów, z czasem ulegają zabrudzeniom i nie wyglądają równie atrakcyjnie, jak tuż po zakupie. Czyszczenie zamontowanych osłon okiennych stanowi spore wyzwanie. Czy musimy je ściągać, aby przywrócić im dawny blask? Wcale nie! Dowiedz się, jak myć rolety dzień i noc bez ich zdejmowania oraz stosowania środków chemicznych.

Czytaj artykuł 

Nawet najdroższa i najpiękniejsza posadzka nie robi na nikim wrażenia, gdy jest po prostu brudna. Regularne mycie podłogi jest niezbędne, aby ładnie się prezentowała i zachowała dobry stan na długo. Choć to dość uciążliwy obowiązek, jest on warunkiem utrzymania czystości w całym domu. Zastanawiasz się, jak myć panele lub kafelki, aby nie pozostawały na nich smugi? Poznaj najlepszy sposób na mycie podłogi bez chemii.

Czytaj artykuł 

Planujesz założyć trawnik przed domem? Nie zwlekaj ani chwili, ponieważ wrzesień to idealny czas na realizację tego zadania. Zastanawiasz się, jakie nasiona trawy wybrać i jak pielęgnować murawę po siewie? W tym artykule znajdziesz garść cennych rad, dzięki którym zakładanie trawnika jesienią okaże się banalnie prostym zadaniem. Zachęcamy do lektury!

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Nieuchronnie zbliżający się koniec lata to czas, gdy w ogrodzie skupiamy się przede wszystkim na zbiorach plonów i przygotowywaniu działki do zimowego spoczynku. Nie zapominajmy jednak, że wrzesień to również doskonały moment na sianie i sadzenie wielu gatunków roślin. Późnym latem stałe miejsce w naszym zielonym zakątku mogą znaleźć krzewy, drzewka ozdobne, cebule kwiatów czy wieloletnie byliny. Możemy też postawić na warzywa o krótkim okresie wegetacji. Dowiedz się, co posadzić i siać we wrześniu do gruntu lub pod osłony.

Czytaj artykuł 

Zagrożenie bakterią Legionella rośnie. Media informują o kolejnych przypadkach zakażenia nie tylko na Podkarpaciu, ale również w innych województwach. W związku z coraz trudniejszą sytuacją Główny Inspektorat Sanitarny wydał zalecenia, dzięki którym możemy zmniejszyć ryzyko zarażenia legionellozą. Jak się rozprzestrzenia i w jaki sposób jej zapobiegać? Poznaj najnowsze zalecenia GIS w związku z chorobą legionistów. 

Czytaj artykuł 

W ostatnim czasie na uprawach w przydomowych ogrodach coraz częściej pojawia się roślinożerny owad, który niegdyś bytował raczej na łąkach i obrzeżach lasów. Wtyk straszyk w naszym kraju nie został jeszcze zaliczony do szkodników roślin użytkowych, ale wiele wskazuje na to, że wkrótce tak właśnie się stanie. Obserwujemy, że populacja tego gatunku stale rośnie, co sprawia, że stał się on prawdziwą zmorą ogrodników i plantatorów. Na jakich roślinach żeruje wtyk straszyk i jak się go pozbyć? Odpowiadamy.

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.