W trakcie sezonu grzewczego nasze rachunki rosną ze względu na ogrzewanie. Okazuje się, że możemy zmniejszyć ten koszt. Wystarczy przestawić tryb w oknach z letniego na zimowy, dzięki czemu przepływ zimna zostanie zatrzymany. Jak to zrobić? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułGwiazda betlejemska, inaczej nazywana poinsecją, jest kwiatem kojarzonym ze świętami Bożego Narodzenia, stąd jej nazwa. Roślina ta ma okazałe przykwiatki o intensywnym, zazwyczaj czerwonym kolorze. Aby wyglądała pięknie w trakcie zimowej aury, należy zastosować pewne zasady pielęgnacyjne. Zalecamy także przygotowanie naturalnego nawozu. Wystarczą tylko trzy składniki. Poznaj przepis na odżywkę dla gwiazdy betlejemskiej.
Czytaj artykułPtaki mają utrudniony dostęp do pożywienia jesienią i zimą, dlatego w trakcie tych dwóch pór roku potrzebują naszej pomocy. Warto dokarmiać je w karmniku, który wykonamy w prosty sposób z 1,5- i 5-litrowej butelki po wodzie mineralnej lub innym napoju gazowanym. Przedstawiamy instrukcję budowy karmnika dla ptaków z tych recyklingowych produktów.
Czytaj artykułCeropegię inaczej nazywamy lampionem chińskim, łańcuchem serc lub pnącym różańcem. Swoje nazwy zawdzięcza zwisającym listkom o sercowatym kształcie, które rosną na wiotkich pędach. Jeśli chcesz, aby z doniczki spłynęła kaskada liści, to koniecznie ukorzeń swoją roślinę. Podpowiadamy, jak wykonać ten zabieg oraz przedstawiamy najważniejsze punkty w uprawie ceropegii.
Czytaj artykułJuka ogrodowa nazywana także juką karolińską słynie z białych kwiatostanów i spiczastych, zimozielonych liści. Przez ogrodników jest uważana za modną i elegancką roślinę ogrodową. Juka ogrodowa pochodzi z egzotycznych krajów, a mimo to z powodzeniem może rosnąć w naszym klimacie. Aby tak się stało, musimy zapewnić jej odpowiednie warunki uprawy. Co z zabezpieczeniem na zimę? Czy warto ją obcinać? Odpowiadamy.
Czytaj artykułPor to jedno z najpopularniejszych warzyw w Polsce, uprawiamy go w donicach, przydomowych ogródkach i na polu. Temat jego zimowania budzi wiele wątpliwości. Jak przezimować pory w gruncie? Czy trzeba je okrywać? Sprawdź najważniejsze informacje.
Czytaj artykułSkrzyp zimowy (Equisetum) jest rośliną trwałą i wiecznie zieloną. Stanowi ozdobę ogrodu ze względu na łodygi, które wyglądem przypominają bambusa. Equisetum cechują małe wymagania pielęgnacyjne, jednak warto je sobie uświadomić, aby efektywnie dekorował ogród przez cały rok, nawet zimą. Dowiedz się, jak uprawiać skrzyp zimowy oraz jakie ma właściwości i zastosowanie.
Czytaj artykułGrzejnik konwektorowy to urządzenie elektryczne. Należy do nowoczesnego systemu grzewczego, który cechuje energooszczędność i łatwość w obsłudze. Czy warto wybrać grzejnik konwektorowy, jak jest zbudowany i ile prądu zużywa? Co z grzejnikiem na podczerwień? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.
Czytaj artykułPo sezonie truskawkowym należy odpowiednio przygotować truskawki do zimy, aby wytrzymały nawet duże, ujemne temperatury. Przy braku okrywy śnieżnej ryzyko przemarznięcia jest duże. Warto poznać najważniejsze zasady zabezpieczania truskawek przed mrozem. Jak to zrobić, kiedy i czym? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułJeżówki przycinamy jesienią nie tylko ze względów estetycznych, ale również w celu pobudzenia roślin do kwitnienia. Warto zachować ich kwiaty i odpowiednio wykorzystać. Sprawdź, jak prawidłowo przycinać jeżówkę oraz co można zrobić z kwiatów.
Czytaj artykułJesienny oprysk mocznikiem jest ważnym zabiegiem o wielu korzyściah. Przede wszystkim zwiększa plenność drzew owocowych, a także ogranicza chorobę grzybową. Zabieg ten powinno się stosować, szczególnie w przypadku grusz i jabłoni. Przeczytaj, jak pryskać drzewa owocowe mocznikiem i na co dokładnie warto go używać. Sprawdź jego szkodliwość.
Czytaj artykułJesień to nie tylko czas zbiorów i gromadzenia zapasów na zimę. O tej porze warto również zadbać o kondycję roślin na przyszły rok. Polecamy wykonanie jesiennego oprysku miedzianem, dzięki któremu zwiększymy ilość owoców w następnym sezonie i unikniemy kłopotów z chorobami i szkodnikami na drzewach owocowych. Dowiedz się, na co dokładnie pomaga oprysk i jak należy go zrobić.
Czytaj artykułIgliwie sosnowe jest materiałem, który możemy wykorzystać do ściółkowania roślin w ogrodzie. Dzięki tej czynności w trakcie sezonu wegetacyjnego ograniczymy zachwaszczanie oraz wyparowanie wody z gleby, a przede wszystkim ochronimy rośliny przed nadchodzącym mrozem. Jakie rośliny możemy ściółkować? Do czego jeszcze warto wykorzystać igliwie sosnowe w ogrodzie? Podpowiadamy.
Czytaj artykułChryzantemy są królowymi jesieni i najczęściej kojarzą się z uroczystością Wszystkich Świętych. Oprócz grobów, można ozdobić nimi taras lub balkon, kupując kwiaty w donicy. Rośliny te wytrzymają do 6 tygodni, odpowiednio zabezpieczone mogą przetrwać nawet przymrozki. Chryzantemy będą długo cieszyć nasze oczy, jeśli wykonamy 4 zabiegi pielęgnacyjne. Jak zadbać o chryzantemy w trakcie jesieni? Podpowiadamy.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 7
- Następna