Piwonie to jedne z najchętniej uprawianych roślin w ogrodzie. Ich piękne kwiaty tworzą wspaniałe kompozycje, które znacząco podnoszą walory estetyczne działki. Uprawa piwonii nie jest zbyt skomplikowana, jednak warto pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Chodzi tu między innymi o nawożenie. Czym powinno się zasilać piwonie po zimie? Odpowiadamy.
Czytaj artykułWielu ogrodników decyduje się na uprawę malin na swoich działkach. Te krzewy owocowe nie są zbyt skomplikowane w uprawie. Jednak, żeby móc cieszyć się obfitymi zbiorami, warto zadbać o odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. Jednym z nich jest przycinanie. Kiedy powinno się przycinać maliny i jak to robić? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułKrety mogą poczynić w ogrodzie wiele szkód. Ci drążący tunele nieproszeni goście są źródłem powstawania charakterystycznych i szpecących trawnik kopczyków. Jednak nieestetycznie wyglądająca przestrzeń to niejedyny negatywny skutek ich działalności. Jak wypędzić krety z ogrodu? Poznaj sprawdzone sposoby ogrodników.
Czytaj artykułRozchodnik to piękna roślina, która bardzo często jest wykorzystywana jako oryginalna ozdoba ogrodu. Istnieje wiele interesujących odmian rozchodników – różnią się one od siebie między innymi kolorem kwiatów. W jaki sposób powinno się sadzić te efektowne byliny? Warto zwrócić uwagę choćby na odpowiednie stanowisko oraz właściwy rodzaj ziemi. Podpowiadamy, jak uprawiać rozchodniki, aby były piękne i wytrzymałe.
Czytaj artykułŚwiadectwo charakterystyki energetycznej budynku to dokument, który jest obowiązkowy od 28 kwietnia 2023 roku. Muszą je posiadać właściciele domów i mieszkań, którzy chcą wynająć bądź sprzedać swoją nieruchomość. Czym konkretnie jest świadectwo energetyczne, ile kosztuje i do czego jest potrzebne?
Czytaj artykułBielenie drzew to proces, z którym mierzy się większość właścicieli drzew owocowych. Dzięki niemu można je zabezpieczyć przed niekorzystnym działaniem mrozów w trakcie zimy. Czym konkretnie powinno się bielić drzewa owocowe, jak przygotować mleko wapienne i których alternatywnych sposobów można użyć do ochrony drzew? Odpowiadamy.
Czytaj artykułAnginka to roślina, która za czasów PRL-u była nieodzowną ozdobą wielu parapetów. Obecnie jej popularność nieco zmalała, jednak wiele osób nadal upiększa za jej pomocą swoje mieszkania. W jaki sposób pielęgnować anginkę, zwaną również geranium? Czy roślina ma jakieś właściwości prozdrowotne? Odpowiadamy.
Czytaj artykułSłysząc słowo "mazurek" najczęściej myślimy o słodkim, wielkanocnym cieście. Okazuje się jednak, że podobną nazwę nosi ptak, który jest bardzo podobny do powszechnego w naszym kraju wróbla zwyczajnego. Jak wygląda to stworzenie, co je podczas zimy i czy można je dokarmiać? Odpowiadamy.
Czytaj artykułWilgoć utrzymująca się w domu to problem wielu osób. Często doprowadza ona do powstawania pleśni, która nie tylko wygląda nieestetycznie na ścianach i suficie, ale również ma szkodliwy wpływ na ludzkie zdrowie. Jakie są przyczyny wilgoci i czy istnieją jakieś sprawdzone metody, które pozwolą się z nią uporać? Odpowiadamy.
Czytaj artykułWiele osób marzy o tym, by również podczas zimy móc cieszyć się pięknym i kolorowym ogrodem. Okazuje się, że istnieje kilka rodzajów roślin, które wypuszczają kwiaty w trakcie tej mroźnej pory roku. To bardzo odporne gatunki, którym niestraszna jest zła pogoda. Jakie krzewy i drzewa kwitną zimą w ogrodzie?
Czytaj artykułGrudnik i kaktus wielkanocny to rośliny bardzo podobne do siebie. Są one często wykorzystywane do ozdoby domu, a to ze względu na ich wspaniały i niezwykle oryginalny wygląd. Ale w jaki sposób je rozpoznać? Wprawne oko szybko dostrzeże pewne różnice pomiędzy grudnikiem a kaktusem wielkanocnym.
Czytaj artykułWędzona żywność to prawdziwy rarytas, który gości na polskich stołach nie tylko w czasie świąt. Co ciekawe, wiele osób decyduje się na samodzielną produkcję wyrobów wędliniarskich. Jak wybrać odpowiednią wędzarnię do ogrodu – na co szczególnie zwrócić uwagę podczas zakupu i ile kosztuje tego typu sprzęt? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułZima bardzo często kojarzy się z migracjami ptaków do ciepłych krajów. Okazuje się jednak, że w Polsce żyją gatunki, które na czas tej mroźnej pory roku decydują się pozostać na miejscu. Wówczas bardzo często można je spotkać w karmnikach. Dlaczego niektóre ptaki nie chcą do nich przylatywać i czego nie wolno im dawać do jedzenia zimą? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułIglaki najczęściej kojarzą się z roślinami ozdabiającymi ogród. Mało kto wie, że istnieją gatunki, które da się również uprawiać w domu. To między innymi araukaria wyniosła. Na co zwrócić uwagę przy pielęgnacji tego iglaka, jak wybrać odpowiednie stanowisko i czy trzeba ją często nawozić? Odpowiadamy.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 11
- Następna