Forum

Wykonawcy - Materiały

Dachówka czy blachodachówka? Czym pokryć dach?

ok52tm

Witam, jak w temacie, proszę o opinię czy lepsza będzie dachówka ceramiczna czy blacho dachówka, rozważam coś takiego: http://szwedzkablacha.pl/marki-blach-szwedzkich/. Jak wyglądają różnice cenowe?

Hendzop

Myślę, że lepsza będzie blacho dachówka. Ja natomiast chętnie posłucham rad jakie wyłazy dachowe wybrać http://www.castorama.pl/produkty/budowa/dach-i-rynny/okna-i-wylazy-dachowe.html Budowa dachu prosta nie jest.

joannagralson

ja mam u siebie dachówkę ceramiczną i to jest chyba najlepszy wybór. Są one wytrzymałe i bez ich wymiany można mieszkac kilkadziesiąt lat. Jeśli szukasz dobrego sklepu z materiałami budowalanymi to tu http://www.veldach.com.pl/ znajdziesz wszystko.

Wiesio54

Oczywiście, że dachówki sprawdzą się najlepiej wśród innych pokryć jak blacha/blachodachówka, papa czy gont. Bo ich trwałośc mówi sama za siebie 20-30 lat to nie jest więc ich duża zaleta. Dachówa jest wstanie przetrwać spokojnie 100 lat, dodatkowo pięknie się prezentując. W Braasie gwarancja na dachówki ceramiczne i betonowe wynosi aż 30 lat i to na na prawdę dobrych warunkach, więc tyle na ile określana jest wytrzymałośc pozostałych pokryć

kamilka2

To już zależy od twojego upodobania. Blachodachówki uchodzą za mocne, ale z drugiej strony blachy są szybkie w montażu i tez dosyć trwale. Z czystym sumieniem mogę polecić np. taką firmę, której specjalnością sa obróbki blacharskie: http://www.budmax-metal.com.pl/obrobki-blacharskie.html Tym sposobem można wykonać dach bardzo szybko. Wystarczy tylko zamówić elementy o odpowiednich wymiarach...

Wiesio54

Tylko ile czasu ta blacha poleży ..... a na dachówkę nie dość, że taka marka jak Braas daje 30 lat to jeszcze mamy pewnośc co do produktu. A on może nam posłużyć 100 lat, czyli nawet więcej niż 3 razy w porównaniu do blachy. A blache dodatkowo trzeba będzie malować, czyścic, czy chronic przed korodowaniem. A dachówki w Braas barwione są w masie, więc utrata koloru jej nie straszna

Gosiak3

Ale na pewno łatwiejsza do montażu jest blacha trapezowa. Szwagier zamawiał tutaj http://www.budmax-metal.com.pl/blachy-trapezowe.html moim zdaniem wygląda ok i nic się z tym nie dzieje. Pewnie dachówki są bardziej wytrzymałe, ale najnormalniej w świecie dużo droższe

Sebko43

"Nic się z tym nie dzieje" zobaczymy za kilka-kilkanaście lat. Trwałośc blachy/blachodachówki to 25-30 lat, a dachówki nawet 100 lat. Jest różnica co ??? Dodatkowo jest o wiele estetyczniejsza, a przy uszkodzeniui wymieniamy jedynie jedną sztukę, a nie cały arkusz jak przy blasze. W braas na ceramiczny Topas 13V odstałem 30 lat gwarancji, więc jednak chyba lepiej jest wydać raz troszkę więcej niż później przepłacać...

Wiesio54

Sebek43 dosadnie to ujałeś, ale zgadzam się z każdym słowem. Niestety oszczedzając już na starcie musimy się przygotowac na problemu i koszty w późniejszym czasie. Pod wzgledem ekonomicznym świetnie wychodzą dachówki betonowe Braas. Nie tylko sa tańszym materiałem od ceramiki ale równiez wyjątkowo łatwo i szybko sie je układa, co skraca czas i redukuje koszty robocizny :)

Sebko43

Taki jestem :) Ale rację w tym wypadku mam na pewno. Po prostu widzę ile osób jest niezadowolonych z blachy, więc lepiej jest od razu z tym zawalczyć, dozbierać i mieć dachówkę na pokolenia. A równie dobrze jak mówisz można wziąc dachówkę betonową tańszą nawet o 15-20%, ale wcale nie gorszą od ceramiki. Teviva Cisar, czy Romańską widziałem na zywo i co do jakości nie mam żadnych przeciwwskazań

Wiesio54

Trójwarstwowa technologia CISAR to najnowocześniejszy sposób produkcji dachówki betonowej, także wśród tego rodzaju pokryć nie ma nic lepszego niż Braas, a maja 7 modeli. Jest więc w czym wybierać :)

Papik411

Tegalit Protegon to cudo. Jeszcze jak przeczytałem jej właściwości to byłem w szoku. Jakbym miał wybierać na ten moment to na pewno byłaby to właśnie ta dachówka, chociaż na swoją również nie mogę narzekać. A szczególnie na cenę dachówki Bałtyckiej Braas.

Dorian42

Ogólnie w przypadku producenta Braas nie można narzekać na monotonność, bo nowe dachówki się pojawiają. Na przykład w tamtym roku nowością był Granat 11V oraz Topas 11V, a Tevive zaczęto produkować w technologii trójwarstwowej CISAR

Lanek211

Widzę również, że przez wielu mocno doceniana jest dachówka ceramiczna Smaragd, która pod względem estetycznym na pewno jest marzeniem dla wielu. Sam chciałbym ją mieć :)

Anja75

My mamy blachodachówkę kupowaną w sklepie z wyrobami hutniczymi Zajkowska. Oczywiście wiedzieliśmy, że jest różnica w trwałości materiału z blachy a ceramicznego, ale różnica w cenie też występuje, poza tym 30 lat nam wystarczy : )

Wiesio54

Przy dachówkach betonowych cena tez nie jest wcale wysoka i waha się ok 30zł/m2. Warto zaznaczyć, że w Braas również na nie jest 30 letnia gwarancja ;)

Papik411

Przecież nie są to puste słowa i można to sprawdzić w cennikach Braas tak samo pobierając cennik izolacji na krokwiowych

Wiesio54

Oczywiście cenniki są na stronie Braas i tak samo jeżeli pojawi się jakaś promocja to na pewno w aktualnościach będą informacje o nich :)

allisa

Moim zdaniem lepsze są ceramiczne :)

Sebko43

Teraz Braas zorganizował "Stylową Promocję 2016" z dachówek ceramicznych są Rubin 13V, Topas 13V oraz karpiówki Opal w glazurze i glazurze topline.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja