Newsroom 17.05.2022

Piwonia drzewiasta to rzadziej spotykana w Polsce odmiana piwonii, która przybiera pokrój rozłożystego krzewu o zdrewniałych lub półzdrewniałych pędach, licznych liściach oraz pełnych i okazałych kwiatach. Wyjaśniamy, jak uprawiać ją w ogrodzie.

Czytaj artykuł 

Maliny to jedne z najbardziej ulubionych letnich owoców. Z tego powodu wiele osób decyduje się zasadzić krzaczki w swoim ogrodzie. Jednak przy nieodpowiedniej pielęgnacji, a także w niesprzyjających warunkach maliny mogą paść ofiarą różnych chorób. Na szczęście można im przeciwdziałać. Dowiedz się więcej. 

Czytaj artykuł 

Sadzenie ogórków do gruntu nie wymaga dużych umiejętności, pod warunkiem, że poświęcimy uprawie trochę czasu. Najlepiej zaowocują, gdy będą uprawiane w nasłonecznionym i zacisznym miejscu. Kiedy sadzić ogórki do gruntu? Jak przygotować rozsadę? Co zrobić, żeby zbiory się udały? Podpowiadamy, jak sadzić ogórki do gruntu krok po kroku.

Czytaj artykuł 

Krwawnik ogrodowy, regionalnie nazywany tysiąclistem, złocieniem lub żeniszkiem, to popularna roślina sadzona np. na skwerach. Znacznie częściej spotkać ją można na łąkach i polach. To właśnie tam występuje w swojej pierwotnej, dzikiej postaci. Poznaj odmiany krwawnika ogrodowego i sprawdź, jak należy go uprawiać! 

Czytaj artykuł 

Popularne powiedzenie twierdzi, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Nic zatem dziwnego w tym, że czworonogi coraz częściej traktuje się jak pełnoprawnych członków rodziny. Zadaniem właścicieli jest zrozumienie naturalnych potrzeb pupila i zapewnienie mu odpowiednich warunków. Czy pies to wieczne dziecko? Jakie posiada potrzeby i jak należy go traktować?

Czytaj artykuł 

Można śmiało stwierdzić, że wanna jest najważniejszym elementem łazienkowej aranżacji. Wbrew pozorom – nie służy tylko do kąpieli, lecz pełni kilka pobocznych funkcji. Pozwala się zrelaksować po długim dniu (szczególnie taka z hydromasażem!) lub urządzić domowe SPA. Ze względu na design pełni też funkcje dekoracyjne i wpływa na odbiór wizualny aranżacji. W niniejszym artykule podpowiemy, jak wybrać wannę. Przekonasz się, że luksus odprężającej kąpieli możesz zyskać nawet w niewielkiej łazience.

Czytaj artykuł 

Kostrzewa sina, nazywana też popielatą, to wieloletnia trawa ozdobna, łatwa w uprawie i niewymagająca, przez co można sadzić ją niemal w każdym ogrodzie. Podpowiadamy, jak dbać o niebieską trawę i jakie stanowisko będzie dla niej najlepsze.

Czytaj artykuł 

Podwyższone grządki warzywne cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Pozwalają w ciekawy sposób zaaranżować ogród i przy użyciu niewielkiej przestrzeni posadzić rzodkiewkę, pomidory czy ulubione zioła. Dzięki nim sama uprawa roślin jest o wiele prostsza. Zobacz, na czym polega fenomen tego rozwiązania. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.