Newsroom 09.08.2022

Piękne, delikatne fuksje bywają największą dumą, ale nierzadko i zmartwieniem ogrodników. W pełnej krasie te egzotyczne kwiaty zachwycają setkami kształtów i kolorów, w tym właśnie modnym odcieniem fuksji. Błędy w uprawie mogą niestety dość łatwo zniweczyć marzenia o tarasie skąpanym w kwieciu. Jak ich uniknąć?

Czytaj artykuł 

Milin amerykański to duma niejednego ogrodu. Kwiaty pięknie prezentują się na altanach, ogrodzeniach czy trejażach, skąd zachwycają przechodniów i domowników. Niestety, aby zakwitnął, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Jak zapobiegać pojawieniu się problemów związanych z kwitnieniem i usychaniem milinu? Oto nasze porady.

Czytaj artykuł 

Uprawa drzew owocowych wiąże się z potrzebą zapewnienia im właściwych warunków uprawowych. Istotna jest również regularna, odpowiednia pielęgnacja. W wielu przypadkach może się jednak zdarzyć, że zaniedbanie którejś z czynności czy też złe warunki uprawowe spowodują pojawienie się raka bakteryjnego drzew owocowych. Warto, abyś wiedział na jego temat jak najwięcej.

Czytaj artykuł 

Mówi się, że rośliny cebulowe praktycznie same się rozmnażają – czy to na przydomowych trawnikach, czy na rabatach. Ich specyfiką jest to, że wokół cebul matecznych narastają cebule przybyszowe, z których wyrastają nowe egzemplarze. Poznaj najpopularniejsze gatunki kwiatów cebulowych do ogrodu. 

Czytaj artykuł 

Już od połowy lipca w przydomowych ogrodach rozkwitają bujne i eleganckie mieczyki. Charakterystyką wszystkich kosaćcowatych jest smukły, wysoki pokrój, który niesie jednak ze sobą pewne zagrożenia. Dlaczego mieczyki przewracają się i co można zrobić, aby temu zaradzić?

Czytaj artykuł 

Jak podlewać storczyki prawidłowo? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które zaczynają swoją przygodę ze storczykami. Okazuje się, że odpowiedź wcale nie jest taka oczywista. Odpowiednio pielęgnowane, będą kwitły przez cały rok. Bezsprzecznie najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym przy uprawie tych roślin jest właśnie nawadnianie. Podpowiadamy, jak podlewać storczyki i jakich zasad trzeba przestrzegać!

Czytaj artykuł 

Ostróżka ogrodowa to wysoka i okazała bylina, która zachwyca nie tylko pięknymi kolorowymi kwiatami, ale również delikatnym zapachem. Sprawdźcie, jak uprawiać ją w ogrodzie.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.