Newsroom 08.03.2023

Marzec jest okresem, gdy możemy już rozpocząć nasze działania na balkonie, tarasie i w ogrodzie. To dobry czas na posadzenie niektórych kwiatów i bylin. Nie możemy także zapominać o prawidłowej pielęgnacji nowych roślin. Sprawdź, jakie kwiaty sadzimy w marcu na balkonie i jak o nie zadbać.

Czytaj artykuł 

Skrzydłokwiat to popularna roślina tropikalna, znana z błyszczących, intensywnie zielonych liści i białych kwiatów. Nie jest wymagająca, ale nieodpowiednie warunki uprawy mogą jej zaszkodzić i zahamować kwitnienie. Jaka ziemia do skrzydłokwiatu będzie najlepsza i jak często go podlewać? Co zrobić, żeby skrzydłokwiat wypuścił liście i zakwitł? Warto dowiedzieć się, jak dbać o tę efektowną roślinę i jak przygotować domowy nawóz, który uczyni ją jeszcze piękniejszą.

Czytaj artykuł 

Przycinanie agrestu jest bardzo ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym, dzięki któremu roślina lepiej się rozwija i obficie owocuje. Pomaga ono również kontrolować formę i wygląd naszego krzewu. Sprawdź, kiedy przycinać agrest i jak to robić w przypadku zarówno młodych, jak i starszych krzewów.

Czytaj artykuł 
Art. Spons.

Szeroko pojęty przemysł od dawna stara się podążać za trendami i ideami wyznaczającymi kierunek rozwoju dla całych społeczeństw. Obecnie ideą taką jest poszukiwanie rozwiązań przyjaznych naturze i ograniczających naszą ingerencję w środowisko naturalne. Dość niespodziewanie dla niektórych poważnym sprzymierzeńcem ekologów stała się w tym względzie stal nierdzewna, występująca m.in. w postaci rur, prętów i tulei. Dlaczego właśnie ona? W jaki sposób zwiększone wykorzystanie stali nierdzewnej w budownictwie lub przemyśle wytwórczym może przyczyniać się do realizacji idei ochrony środowiska?

Czytaj artykuł 

Ćma bukszpanowa to wyjątkowo żarłoczny szkodnik dla bukszpanów. Jej larwy potrafią doszczętnie zniszczyć te krzewy. Chociaż zwalczanie ćmy bukszpanowej jest dość trudne, istnieją sprawdzone sposoby na jej pozbycie się i uratowanie roślin. Wystarczy przygotować domowe opryski.   

Czytaj artykuł 

Żywopłoty nie bez powodu cieszą się ogromną popularnością. Nie tylko osłaniają przed spojrzeniami obcych, ale też ochronią ogród przed silnym wiatrem. Zbyt długie czekanie na zagęszczenie się żywopłotu zniechęca cię do wybrania takiego zabezpieczenia? Niepotrzebnie! Możesz wybrać szybkorosnące iglaki, które idaelnie zasłonią ogród. 

Czytaj artykuł 

Sianie ogórków i ich uprawa mogą sprawiać trudności, szczególnie w polskim klimacie. Wiedzieli o tym także nasi przodkowie. Przesądy o tym jak siać ogórki, aby były dorodne i smaczne, tworzono już w XVI w. Czy możemy się czegoś nauczyć od dawnych ogrodników?

Czytaj artykuł 

Tuje cieszą się dużą popularnością wśród właścicieli ogrodów. Doskonałe sprawdzają się w roli żywopłotu, wyglądają atrakcyjnie przez cały rok, a przy tym nie są wymagające w pielęgnacji. Wiele osób zastanawia się, jak prawidłowo sadzić tuje, aby zawsze były zielone i zdrowe. Ogromne znaczenie ma odległość. Dowiedz się, w jakiej odległości sadzić tuje oraz dlaczego nie należy tego robić bezpośrednio przy ogrodzeniu.

Czytaj artykuł 

Truskawki niezmiennie od lat wygrywają rankingi najbardziej lubianych owoców w Polsce. Na szczęście ich uprawa nie jest skomplikowana. Wystarczy znaleźć odrobinę miejsca w ogrodzie, by posadzić własne krzaczki i delektować się smakiem wyhodowanych przez siebie owoców. Sprawdźcie, jakie odmiany truskawek najlepiej posadzić na działce.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.