Artykuły
Potrzeby pokarmowe hortensji są wysokie, dlatego w sezonie niezbędne jest ich systematyczne nawożenie. Musimy dostarczać im różnorodnych składników odżywczych, jeśli chcemy, aby długo wytwarzały imponująco duże i piękne kwiaty. Po jakie nawozy sięgać? Jaka domowa odżywka na kwitnienie hortensji sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy.
Czytaj artykułŻonkile to jedne z pierwszych wiosennych kwiatów, które już w czasach starożytnych symbolizowały odzyskanie nadziei oraz nadejście nowego życia. Zachwycają swoimi kwiatami o intensywnych barwach i przyjemnym zapachu, które zachowują swoje piękno przez kilka tygodni. Chcesz, żeby żonkile kwitły jak najdłużej? W czasie kwitnienia należy zadbać o ich właściwą pielęgnację. Warto również wypróbować patent ogrodników, który sprawi, że żonkile będą nas zachwycać przez długi czas.
Czytaj artykułUprawa brzoskwiń w polskim klimacie to ambitne przedsięwzięcie. Większość osób, które się go podejmują, zdaje sobie sprawę z konieczności zastosowania oprysku na owocowe drzewka, który pozwoli na zwielokrotnienie plonów, uczynienie ich soczystymi i pysznymi. Ale zanim to nastąpi, przed tobą walka z chorobami, szkodnikami i wyzwaniami lokalnego mikroklimatu. Pomocnym może okazać się specjalny oprysk, o ile zostanie wykonany w prawidłowy sposób. Podpowiadamy, jak i kiedy go aplikować, aby uniknąć popularnych problemów typu kędzierzawość liści.
Czytaj artykułByliny to doskonałe rośliny ozdobne dla początkujących ogrodników. Dzięki niewielkim wymaganiom glebowym i pielęgnacyjnym, a jednocześnie efektownym kwiatostanom, stanowią idealne uzupełnienie każdego ogrodu. W artykule wyjaśniamy, kiedy sadzić byliny na wiosnę oraz omówimy ich najciekawsze gatunki. Dowiesz się, jakie stanowisko, rodzaj gleby oraz zabiegi pielęgnacyjne są optymalne dla każdej z nich.
Czytaj artykułWielbiciele piwonii nie muszą poprzestawać na jej popularnych gatunkach i odmianach. Istnieją też takie, które zaskakują wyglądem liści i kwiatów, a także pokrojem krzewów. Przykładem jest piwonia koperkowa o efektownych, pierzastych liściach. Jak ją uprawiać? Gdzie posadzić w ogrodzie? Dowiedz się wszystkiego na temat tej oryginalnej rośliny.
Czytaj artykułĆma bukszpanowa jest najgroźniejszym i najbardziej uciążliwym szkodnikiem ostatnich lat. Jej żarłoczne gąsienice obgryzają bukszpany, zupełnie je ogołacając. Wielu ogrodników rozstało się już z ulubionymi zimozielonymi krzewami, a ci, którzy jeszcze je mają, szukają najlepszego sposobu na ćmę bukszpanową. Jak skutecznie pozbyć się szkodnika? Przedstawiamy niezawodną metodę.
Czytaj artykułNadeszła wiosna, a wraz z nią ogrodnicy zaczynają przygotowania do nowego sezonu w swoich ogrodach. Pod koniec marca możemy siać i sadzić mnóstwo warzyw, aby cieszyć się samodzielnie wyhodowanymi plonami o doskonałym smaku i wysokiej wartości odżywczej. Jest to również idealny czas na siew i sadzenie kwiatów, które urozmaicą każdy zakątek. Co siać i sadzić pod koniec marca? Lista gatunków nie jest krótka.
Czytaj artykułPerowskia łobodolistna, nazywana również szałwią rosyjską, to wspaniale kwitnący półkrzew, który z powodzeniem może zastąpić lawendę. Jego niebiesko-fioletowe kwiatostany wyglądają zjawiskowo aż do jesiennych przymrozków, a dodatkowo roztaczają piękny, szałwiowo-lawendowy zapach. Aby zapewnić perowskii ładny pokrój i obfite kwitnienie, należy ją przyciąć na wiosnę. Sprawdź, kiedy i jak to zrobić.
Czytaj artykułPlanujesz wymianę starego kotła gazowego na nowy? To poważna inwestycja, która wpłynie na komfort cieplny twojego domu oraz wysokość rachunków za ogrzewanie na lata. Jak wybrać odpowiedniego fachowca? Ile kosztuje wymiana kotła gazowego? Sprawdź nasz poradnik, który pomoże ci zaplanować tę ważną inwestycję.
Czytaj artykułPowojniki to popularne pnącza, które zachwycają długim i wyjątkowo obfitym kwitnieniem. Zdarza się jednak, że są atakowane przez szkodniki, przez co przestają być najpiękniejszą ozdobą ogrodu. Zagrażają im zwłaszcza wciornastki, które możemy zwalczyć w ekologiczny sposób. Sprawdź, jak wykonać naturalny oprysk powojników.
Czytaj artykułPomidory mają duże wymagania pokarmowe, dlatego potrzebują systematycznego dokarmiania. Nawożenie należy rozpocząć już na etapie produkcji rozsady, dzięki czemu sadzonki będą mocniejsze i zdrowsze. Nie musimy jednak sięgać po specjalistyczne preparaty dostępne w sklepach. Wystarczy wykorzystać produkty, które mamy w kuchni, aby przygotować naturalną odżywkę do sadzonek pomidorów. Sprawi, że łodygi będą grube, a korzenie gęste i mocne.
Czytaj artykułPrzycinanie katalpy to obowiązkowy zabieg, który powinien mieć miejsce każdej wiosny. Dzięki temu drzewo zyska pożądany, wyjątkowy kształt, a na roślinie pojawią się urokliwe liście. Z drugiej strony warto pamiętać, że katalpa jest krucha, dlatego cięcie sprawi, że gałęzie nie będą łamać się jak zapałki. Wyjaśniamy, kiedy przycinać katalpę szczepioną na pniu oraz rosnącą naturalnie. Opisujemy także, w którym miejscu i jak należy to zrobić, aby katalpa bujnie się rozrosła.
Czytaj artykułCzasem marzymy o odświeżeniu naszego mieszkania, ale myśl o remoncie, związanym z nim bałaganem, hałasem i wydatkach, skutecznie nas zniechęca. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możemy odświeżyć wnętrze bez konieczności zrywania podłogi, kucia ścian czy wymiany mebli. Kluczem do sukcesu są dobrze dobrane dodatki i drobne zmiany aranżacyjne, które potrafią zdziałać cuda.
Czytaj artykułPikowanie to jeden z najważniejszych etapów w produkcji rozsady, od którego zależy prawidłowy rozwój i kondycja roślin. Niewłaściwy moment przesadzania lub nieostrożne działanie mogą prowadzić do uszkodzenia korzeni, osłabienia siewek i opóźnienia wzrostu. Warto więc sięgnąć po sprawdzone i bezpieczne rozwiązania, z których korzystają doświadczeni ogrodnicy.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 737
- Następna