Sponsor serwisu Leroy Merlin logo

Artykuły

Odbieranie i rozpakowywanie przesyłek wiąże się z gromadzeniem rozmaitych resztek pakowych, m.in. płatów folii bąbelkowej. Ta, choć już raz wykorzystana, zwykle wciąż jest w dobrym stanie i nadaje się do ponownego użycia. Nie masz pomysłu, co z nią zrobić? Przyda ci się nie tylko w domu, lecz także w ogrodzie – zimą stworzy solidną barierę dla chłodu, a przy okazji zniechęci grasujące szkodniki, na które, jak się wydawało, nie było dotąd sposobu.

Czytaj artykuł 

Plastikowe ramy okienne mają wiele zalet, ale niestety łatwo się odbarwiają i szybko się brudzą. Z czasem możemy zauważyć, że pojawiają się na nich żółte plamy, a w trudno dostępnych zakamarkach gromadzą się zanieczyszczenia. Czy brudnym ramom można przywrócić nieskazitelną biel? Jak utrzymać je w nienagannym stanie przez długi czas? Zdradzamy najlepszy sposób na czyste ramy okienne.

Czytaj artykuł 

Sansewieria, zwana także wężownicą lub językiem teściowej, wyróżnia się długimi, sztywnymi i mieczowatymi liśćmi, które zdobią wyraziste pasy. Ponadto skutecznie oczyszcza powietrze z toksyn i zanieczyszczeń, a jej uprawa nie jest wymagająca. Aby sansewieria wypuściła nowe liście, podlewam ją specjalną wodą. Dzięki niej rośnie bujnie i zdrowo. Dlatego, zamiast wylewać tę wodę do zlewu, zastosuj ją do podlewania sansewierii.

Czytaj artykuł 

Jesienią i zimą myszy pchają się nie tylko do naszych domów, ale również piwnic. Chcą się w nich bezpiecznie skryć, znaleźć pożywienie i założyć gniazdo. Jeśli do tego dopuścimy, szybko dojdzie do prawdziwej inwazji, bo gryzonie te rozmnażają się w ekspresowym tempie. Zastanawiasz się, jak skutecznie walczyć z nieproszonymi gośćmi? Sprawdź, jak pozbyć się myszy z piwnicy raz na zawsze.

Czytaj artykuł 

Barwne rajskie ptaki, które z ptactwem niewiele mają wspólnego, pochodzą z południowej Afryki, choć pierwszy raz w uprawie ogrodowej podziwiałam je na gorącej Sycylii. Wyglądają przepięknie, prężąc długie szyje i wystawiając ku słońcu tropikalnie malowane „dzioby”. Strelicje to rośliny, którym kwitnienia większość gatunków na świecie może tylko pozazdrościć. Jednak ich uprawa to wymagające zadanie. Podpowiadamy, jakie odmiany strelicji królewskiej najpiękniej rosną w domu i jak pielęgnować je zimą, by kwitły niemalże nieustannie.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Ciemierniki cieszą swoim widokiem zimą i wczesną wiosną, gdy ziemia pokryta jest jeszcze śnieżną pierzynką. Właśnie wtedy kwitną, rozjaśniając uśpiony ogród niezwykle urokliwymi kwiatami. Jeśli chcemy je podziwiać, musimy wiedzieć, jak sadzić ciemierniki w listopadzie i czym je potem nawozić. Poznaj kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym rośliny na pewno się przyjmą.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Zima to trudny okres dla wszystkich, również dla całej przyrody. Dni stają się coraz krótsze, temperatura powietrza spada, a glebę pokrywa warstwa śniegu. W tym okresie zwierzęta wcale nie mają łatwo, ponieważ dostęp do pożywienia jest utrudniony. Naszego wsparcia potrzebują m.in. ptaki, które zimują w Polsce. Aby pomóc im przetrwać zimę, możemy je dokarmiać. Niestety łatwo popełnić błędy, które mogą im przynieść więcej szkody niż pożytku. Dlatego trzeba wiedzieć, jak karmić ptaki, żeby im nie zaszkodzić. Sprawdź, jaki pokarm będzie najlepszy, a czego nie wolno wrzucać do karmnika.     

Czytaj artykuł 

Drewniane meble wyglądają niezwykle efektownie. Są też ponadczasowe i trwałe, dlatego prezentują się doskonale właściwie w każdym pomieszczeniu. Niestety, nawet one mogą ulegać uszkodzeniom. Czasem na ich powierzchni mogą pojawić się nieestetyczne zarysowania. Rysy na meblach to jeszcze nie koniec świata. Znajomy stolarz doradził, jak usunąć zarysowania domowymi sposobami.  

Czytaj artykuł 

Nazywany drzewkiem pieniężnym ma przynosić do domu szczęście, jednak chętnie sadzimy go nie tylko ze względu na symbolikę, lecz także oryginalny wygląd rośliny. Umiejętnie prowadzony sukulent potrafi tworzyć oryginalne kompozycje z innymi kaktusowatymi, a także prezentuje się efektownie w dekoracyjnej doniczce, uformowany na japońskie bonsai. Jak rozmnożyć drzewko szczęścia podczas cyklicznej pielęgnacji i powiększyć kolekcję? Zdradzamy, jak pielęgnować najbardziej znaną odmianę Crassuli w doniczkowej uprawie domowej.

Czytaj artykuł 

Rok 2025 w temacie selektywnej zbiórki odpadów to czas długo wyczekiwanych zmian, mających jeszcze wyraźniej zredukować ilość odpadów trafiających wciąż na wysypiska. Jedną ze zmian istotnych dla zwykłych konsumentów jest obowiązek segregacji starych ubrań i tekstyliów, która dotąd była tylko wskazaniem i to w większości słabo przestrzeganym. Co robić ze śmieciami z garderobianej szafy? Jak pozbyć się tego, co nie nadaje się już do użytku? Podpowiadamy, gdzie wyrzucać stare ubrania, buty, pościel po wejściu nowych przepisów unijnych.

Czytaj artykuł 

Mycie okien jest dla wielu osób uciążliwym obowiązkiem. Zajmuje dużo czasu i wymaga sporo wysiłku, a efekt nie zawsze nas zadowala, bo często pozostają na nich nieestetyczne ślady i zacieki. Zastanawiasz się, jak to zmienić oraz sprawić, by szyby wyglądały nieskazitelnie? Poznaj domowe sposoby na okna bez smug.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Zamiokulkas nie bez powodu zyskał miano „żelaznej rośliny”. Nie ma dużych wymagań, rzadko choruje i jest odporny na zaniedbania. Jego znakiem rozpoznawczym są mięsiste, błyszczące liście w ciemnozielonym kolorze, które potrafią urozmaicić każde wnętrze. Jeśli jednak zaczynają żółknąć i opadać, to znak, że roślinie coś dolega. Pomocna może okazać się domowa odżywka z kilku składników, które pobudzą zamiokulkasa do wytwarzania nowych liści. Na pewno jej nie testowałaś.   

Czytaj artykuł 

Cyklameny, potocznie nazywane fiołkami alpejskimi, są jednymi z najbardziej popularnych zimowych roślin, które pięknymi kwiatami zdobią wnętrza. Fiołek alpejski wymaga szczególnej pielęgnacji. Jak dobrze go pielęgnować, by pięknie kwitł i nie usychał?

Czytaj artykuł 

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy przegląd kominiarski jest obowiązkowy. Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie jest twierdząca – mówią o tym przepisy prawa budowlanego. Jak często powinno się dokonywać przeglądu komina, ile kosztuje tego rodzaju usługa i co grozi za zaniedbanie rzeczonego obowiązku? Odpowiadamy.

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.