Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Porady domowe

8 rzeczy, których nie należy przechowywać w łazience

O ile salon czy kuchnia to „serce domu”, miejsca spotkań z rodziną czy przyjaciółmi, o tyle łazienki to enklawy spokoju, w których w samotności oddajemy się odświeżającym i upiększającym rytuałom. A ponieważ lubimy mieć wszystko pod ręką, często składujemy w nich wiele akcesoriów – kosmetyki, biżuterię, leki. Niestety, wygodnictwo nie popłaca. Większości z tych rzeczy, wilgotne środowisko łazienki może zaszkodzić.

8 rzeczy, których nie należy przechowywać w łazience

Szczoteczki do zębów
Zbiera się na nich mnóstwo bakterii oraz pasożytów. Wilgotne włosie to dla nich wymarzone warunki do rozwoju. Podczas spuszczania wody przy otwartej pokrywie z sedesu wyrzucane są maleńkie kropelki wody wraz ze wszelkimi zarazkami, jakie osiedliły się wewnątrz misy. Osadzają się one na użytkowniku oraz na wszystkich elementach wyposażenia łazienki – szafkach, umywalce, ręcznikach, także szczoteczkach do zębów. Podczas szorowania zębów, cała ta zgraja przedostaje się bezpośrednio w głąb naszego organizmu. Obrzydliwe, prawda? Z tego względu wodę w klozecie należy spuszczać z zamkniętą klapą, a szczoteczki, jeśli nie możemy wynieść ich do innego pomieszczenia, najlepiej schować do szafki.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Przeczytaj: Jak czyścić akcesoria do makijażu? »

Kosmetyki
Wiele kobiet trzyma przybory do makijażu w łazience, ponieważ to bardzo praktyczne. Są pod ręką, więc można je użyć zaraz umyciu ciała i twarzy. Niestety, wilgoć i szkodzi wielu kosmetykom. O ile pokruszony puder lub cień uda się odratować, o tyle w żaden sposób ich nie osuszymy, gdy zawilgną. Z kolei szminki, pod wpływem łazienkowego ciepła, stopniowo miękną, przez co nałożone na usta, szybciej się ścierają.

    

1 2 3 4

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.