Porady domowe

Jak usunąć naklejki i resztki kleju?

Większość nowych przedmiotów, które kupujemy do domu, oklejona jest naklejkami z informacją o cenie i producencie. Jak usunąć resztki kleju z różnych powierzchni?

Jak usunąć naklejki i resztki kleju?
REKLAMA

123RF/PICSELL

Naklejki towarzyszą każdemu nowemu zakupowi. Są na słoikach, kieliszkach, miskach, talerzach, miskach ustępowych, panelach... Na przedmiotach umieszczają je producenci; znajdują się na nich informacje o cenach, nazwie, wykorzystanych w procesie produkcji towarzychach itp. Z reguły etykiety te są bardzo ciężkie do usunięcia. Nawet jeśli się to uda, na ich miejscu pozostaje warstwa mocnego kleju, którego też nie da się po prostu zmyć wodą z mydłem. Rodzice również borykają się z  naklejkami – bardzo często bawią się nimi dzieci i przylepiają je na meblach i ścianach oraz innych elementach wyposażenia, na których klej nigdy nie powinien się znaleźć.

Przeczytaj również: Do tego przydaje się... alkohol! 17 zadziwiających zastosowań

Istnieje kilka sposobów na usunięcie nalepek i resztek kleju. Wybraną metodę należy dostosować nie tylko do rodzaju przedmiotu, z którego będziemy odrywać przylepkę, ale też do rodzaju kleju, jakiego do niej użyto. W internecie i sklepach budowlanych bez problemu znajdziemy do kupienia gotowe specyfiki rozpuszczające klej. Wykorzystując je, pamiętajmy, by kierować się wskazówkami zawartymi przez producenta na opakowaniu.

 

src: Jak usunąć naklejki i pozostałości kleju | 3 sposoby do wyboru, Youtube.com, kanał: Take Look

Jakie są domowe sposoby na usuwanie resztek kleju?

Suszarka do włosów – na naklejkę kierujemy ciepłe powietrze z suszarki i ogrzewamy ją przez ok. 1 minutę. Po tym czasie bez problemu zdejmiemy foliową nalepkę. By usunąć resztki spoiwa, nakładamy na nie tłustą substancję – to może być treściwy krem, olej czy oliwa z oliwek, masło, a nawet majonez. Wybrany preparat wsmarowujemy w obklejoną powierzchnię, a następnie przecieramy wacikiem.

Do usuwania kleju użyć możemy również niezawodnego WD-40, które ma wszechstronne zastosowania. Wystarczy rozprowadzić i wetrzeć wacikiem preparat w naklejkę, szczególnie jej brzegi.

Kolejni pomocnicy, to produkty na bazie alkoholu: spirytus spożywczy i salicylowy, ocet spirytusowy, a także denaturat. W awaryjnych sytuacjach możemy też sięgnąć po perfumy. Wiele klejów pod wpływem alkoholu schodzi bez śladu.

Deccoria.pl 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)

tomekb

Zdecydowanie nie WD40. Zawiera rozpuszczalniki które mogą uszkodzić podłoże, a dodatkowo pozostawi tłustą plamę. Najlepiej strawdzą się produkty na bazie terpenów cytrusowych. Najczęstsze nazwy to Label Remover lub Label Off.

REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Jak usunąć naklejki i resztki kleju?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.