Porady domowe

Piękne pomysły na świąteczne dekoraje domu

Przystrajanie domów na Boże Narodzenie to wielowiekowa tradycja, która w dodatku większości z nas sprawia przyjemność. Już teraz, wraz z początkiem Adwentu, czas zastanowić się jak sprawić, by cieszyć się domową, świąteczną atmosferą, nawet gdy za oknem nie będzie sypał śnieg.

Piękne pomysły na świąteczne dekoraje domu

Drobne świąteczne dodatki
Poza jodłą czy świerkiem możemy wykorzystać również rośliny, które kojarzą się wszystkim ze świętami Bożego Narodzenia: ostrokrzew, gwiazdę betlejemską, jemiołę. Ta ostatnia powieszona nad progiem, sama w sobie będąc piękną ozdobą, uważana za magiczną wiąże się także, z dobrze wszystkim znanym, zwyczajem całowania. Atmosferę świąt wzmacniają także świece, latarenki i lampiony, które dobrze umieścić na parapecie. Obok nich można postawić misę z pomarańczami, czy orzechami i pierniczki w dużym słoju, przewiązane u góry kokardką. To wystarczy by nasz dom wyglądał smacznie i bożonarodzeniowo.

Gdy mamy w domu dzieci, to z nimi wykonamy większość ozdób lub wręcz to one udekorują dom za nas. Kolorowe łańcuchy wykonane z papieru, makaronowe ozdoby, patchworkowe renifery i mikołaje, gliniane aniołki, własnoręcznie malowane bańki, to tylko niektóre z dekoracji, które mogą upiększyć dom na święta. Ostatnio niezwykłą popularnością cieszy się bożonarodzeniowe origami: bombki i choinki w kształtach brył geometrycznych.

Nie zapominajmy o ogrodzie, gdzie delikatne białe światełka mogą dodać uroku choince. Wiszące na balkonie czy na ganku wskażą drogę świątecznym gościom. Ponad wszystko miejmy na uwadze jednak umiar, gdyż łatwo dać się ponieść świątecznemu szaleństwu.

src: 1. pinterest.com/vanessajanebrowne 2. pinterest.com/townandcountrymag.com

Szalone dekoracje
Nie tylko choinka może pełnić funkcję świątecznego drzewka. Wiedzą o tym mieszkańcy małych mieszkań, który co roku uskuteczniają sztukę pozorowania posiadania okazałego iglaka, odpowiednio aranżując pojedyncze gałązki, kawałki ociosanego drewna, czy też same ozdoby choinkowe. Popularne stało się zawieszanie tych elementów płasko na ścianach w trójkątnym kształcie choinki, tak, by zajmowały, jak najmniej wolnej przestrzeni. Innym wypróbowanym patentem jest kolorowe przystrajanie roślin doniczkowych.

Trendem, który ostatnio podbija sieć i zadziwia bacznych obserwatorów świątecznych mód, są ananasy. Ananasy przystrojone w małe bombki, łańcuchy choinkowe i anielskie włosy. Rozstawione w każdym zakamarku mieszkania, obok opatrzonych już lampionów, latarenek i reniferów. Prawdziwy, egzotyczny powiew świeżości. Co wy na to, by zastąpić nimi choinki?

src: 1. pinterest.com/apartmenttherapy.com 2. pinterest.com/chinoiseriechic.net

Obok ananasów pięknie prezentować się będą własnoręcznie przygotowane wieńce i stroiki.
Ciekawa kompozycje stworzysz, używając np. brzozową gałąź. W kawałku drewna wystarczy wywiercić lub wyżłobić otwory, w których umieścić trzeba podklejone igliwie lub małe bombki choinkowe.

Stroik na brzozowej gałęzi

1 2 3

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.