Porady domowe

Sprzątanie przed świętami. Jak rozplanować sobie pracę, by zdążyć przed Bożym Narodzeniem?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się nieubłaganie. To ostatni dzwonek, by rozpocząć przygotowania na ten wyjątkowy czas. Zanim zasiądziemy do świątecznego stołu, czeka nas jeszcze żmudnej trochę pracy i sprzątania. Jak uporać się ze świątecznymi porządkami i nie zwariować?

Sprzątanie przed świętami. Jak rozplanować sobie pracę, by zdążyć przed Bożym Narodzeniem?

Do przedświątecznych porządków koniecznie zaangażuj rodzinę. Niech partner lub dzieci pomogą ci z cięższymi pracami. Sprzątanie to wbrew pozorom dobry sposób na spędzenie czasu razem. Róbcie sobie przerwy, żartujcie, rozmawiajcie w trakcie, a czas i konieczne do wykonania obowiązki szybko miną!

Najlepsze pomysły na oryginalne choinki >>

Sprzątaj i chudnij
Brakuje ci motywacji do sprzątania? Nie traktuj walki z brudem jako żmudnego obowiązku, który koniecznie musisz odhaczyć przed świętami. W końcu sukces tkwi w odpowiednim nastawieniu! Zimowe porządki to świetna okazja na walkę ze zbędnymi kilogramami. Większość opisanych tutaj czynności wymaga naprawdę dużo energii i działa lepiej niż trening na siłowni czy monotonna dieta.

Pucowanie okien to bardzo dobre ćwiczenie na wysmuklenie ramion. W ciągu godziny takiej pracy spalisz nawet 220 kalorii!

Odkurzanie z kolei pomoże ci wyrzeźbić brzuch i pośladki, pamiętaj jednak, by kucać, zamiast schylać się do trudnodostępnych miejsc. Jedna sesja z odkurzaczem to strata ok. 120 kalorii.

Myjąc podłogę przy pomocy mopa, spalisz ok. 150 kcal. Dodaj do tego kilka wymachów nóg, a wyszczuplisz łydki. Im energiczniej sprzątasz, tym bardziej wzmacniasz swoje ciało, a więc nie czekaj i bierz się do roboty! Podczas Wigilii olśnisz wszystkich odmienioną sylwetką.

1 2 3 4

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.