Fot. Materiał partnera
Mały zestaw mebli
Ogrodowe meble wypoczynkowe można dostać w różnych kompletach i wzorach. Wystarczy wejść do jednego ze sklepów z takim asortymentem np. Home & Garden lub przejrzeć ich stronę internetowa, aby zobaczyć, że wybór jest naprawdę duży. Zawsze jednak należy zwracać uwagę nie tylko na cenę, ale też na jakość produktów i materiał wykonania. Powinny przecież służyć nam dłużej niż jeden sezon.
Jak połapać się w tym gąszczu propozycji i wybrać najlepsze i najciekawsze stylistycznie meble? Przede wszystkim trzeba zastanowić się, w jakim stylu chcemy urządzić kącik wypoczynkowy by spełniał nasze wymagania.
Meble aluminiowe
W aranżacjach nowoczesnych sprawdzą się jak najbardziej meble aluminiowe. Są lekkie, eleganckie i piękne w swej prostocie. Łatwo je utrzymać w czystości, nie odbarwią się, ani nie zniszczą pod wpływem działania promieni UV czy innych czynników atmosferycznych. Wystarczy wilgotna ściereczka i codzienne przecieranie aluminiowych powierzchni z kurzu, aby meble zawsze wyglądały jak nowe.
Meble drewniane
Drewno w ogrodzie to również ciekawy pomysł na urządzenie strefy wypoczynku na swojej działce. Ze względu na naturalny surowiec wpisują się idealnie w zieloną przestrzeń i utwardzane powierzchnie np. elegancką kostkę brukową. Ich klasyczne wzornictwo i ponadczasowość pozwala dopasować je do niemal każdej stylizacji, dlatego tak często są kupowane. Ładnie komponują się także z kolorowymi poduchami i pledami, które można porozkładać na siedziskach, oparciach sof, krzeseł czy foteli. Za pomocą mebli z drewna każdy stworzy we własnym ogrodzie klimatyczną przestrzeń, w której chce się przebywać jak najdłużej.
Meble technorattanowe
Na popularności wciąż zyskuje technorattan. Jest to tworzywo syntetyczne wykazujące się wysoką odpornością na skrajne warunki pogodowe. Wytrzyma ulewy, śnieżyce, a także upały. I to bez dodatkowej konserwacji. Na plus działa również fakt, iż jest to bardzo lekki materiał, dzięki czemu w każdej chwili można dokonać powtórnej aranżacji ogrodu i stworzyć jego zupełnie nowy wygląd.
Dodatki
Obok tradycyjnego małego zestawu mebli ogrodowych składającego się ze stolika kawowego lub ławy, krzeseł i ewentualnie niewielkiej sofy, warto dokupić fotel podwieszany technorattanowy, bądź huśtawkę. Nie może również zabraknąć leżanek czy leżaków, parasola oraz dekoru. Można go zrobić samodzielnie, np. wykonać skrzynki z palet czy donice w stylu decoupage. Ciekawie wyglądają również ogrodowe rzeźby, wykonane z mosiądzu czy z drewna.
Oprócz tego warto pomyśleć o pergolach lub łukach kwiatowych, które mogą być umieszczone przy ławeczce, bądź przy wejściu do strefy relaksu. Należy także pamiętać, by zainstalować dobre oświetlenie, które oprócz lamp solarnych powinno składać się z drobnych światełek (halogenów bądź kinkietów), zamontowanych w różnych miejscach ogrodu. Pozwoli to nie tylko na odpoczynek w ogrodzie późnymi wieczorami, ale również pomoże uzyskać wyjątkowy efekt świetlny. Niebanalnie wyglądają również szklane klosze z zapachowymi świecami. Szczególnie po zmroku tworzą niezwykły klimat.
Każdy ma swój sposób na ogród. Ważne, aby zaaranżować miejsce do wypoczynku w taki sposób, aby każdy chętnie w nim przebywał. Umiejętne połączenie estetyki z pragmatyzmem to klucz do sukcesu. Czasami wystarczą dwa krzesła i stolik plus zadaszenie oraz subtelny dekor, aby ogród nabrał blasku i dawał wiele radości.
Materiał partnera