Sponsor serwisu Leroy Merlin logo

Artykuły

W okresie wegetacji warzyw warto regularnie je zasilać, aby pobudzić do wzrostu i owocowania. Najlepiej sprawdzają się do tego domowe nawozy, które są bezpieczne dla roślin i ziemi. Ostatnio prawdziwym hitem jest nawóz z szyszek sosnowych. Wypróbuj ten prosty przepis i ciesz się obfitym plonem.  

Czytaj artykuł 

Zdarza się, że cukinia rosnąca w ogrodzie wytwarza dużo kwiatów, ale prawie żadnych owoców. Dlaczego tak się dzieje? W artykule przedstawiamy 4 najczęstsze przyczyny tego niepokojącego zjawiska i podpowiadamy, jak poradzić sobie z każdą z nich. Na szczęście jest to łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać.

Czytaj artykuł 

Przycinanie krzewów porzeczek to jeden z kluczowych zabiegów pielęgnacyjnych w ogrodzie owocowym. Prawidłowe cięcie nie tylko utrzymuje rośliny w dobrej kondycji, ale także znacząco zwiększa plonowanie. Poznaj sprawdzone metody formowania porzeczek czarnych i czerwonych, które mogą nawet podwoić twoje zbiory w kolejnym sezonie.

Czytaj artykuł 

Poplon to sprawdzony sposób na poprawę struktury gleby i uzupełnienie składników mineralnych po zbiorach. Rośliny wysiewane w drugiej połowie lata ograniczają erozję, zwiększają zawartość próchnicy i przygotowują podłoże pod kolejne uprawy. Niektóre z nich dodatkowo chronią przed chwastami i poprawiają mikroflorę glebową.

Czytaj artykuł 

Zamiast długich i prostych ogórków czasem zbierasz z grządki okazy o dziwacznych kształtach? Zniekształcone owoce sygnalizują konkretne problemy w uprawie – głównie niedobory składników odżywczych. Dowiedz się, jak odczytać te sygnały i jak właściwie zadbać o ogórki latem.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Hortensje to uwielbiane przez ogrodników krzewy. Pięknie się rozrastają i zachwycają kwiatami praktycznie przez cały sezon. W ogrodach robią wrażenie szczególnie w postaci rozległych szpalerów. Jednym z najlepszych sposobów na oszczędzenie na sadzonkach jest zadbanie o nie samodzielnie. Z tego powodu podpowiadamy, jak rozmnażać hortensje, aby cieszyć się zdrowymi i szybko rozwijającymi się krzewami.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Przełom lipca i sierpnia to czas, gdy zbiory borówki amerykańskiej trwają w najlepsze. Radość ze zrywania owoców we własnym ogrodzie często psuje jednak fakt, że część dojrzałych owoców wygląda jak rodzynki. Dlaczego owoce borówki amerykańskiej usychają? Jak poradzić sobie z tym problemem? Podpowiadamy, jak sprawić, by jagody były słodkie i soczyste jak nigdy wcześniej.

Czytaj artykuł 

Brązowienie tui może wynikać z różnych przyczyn, zarówno naturalnych, jak i wynikających z błędów pielęgnacyjnych. Jednym z produktów, który może uratować schorowaną roślinę, jest żelatyna. Przepis na domowy nawóz jest banalny, a tuje znów się zazielenią i zrzucą brązowe igły. Wyjaśniamy, dlaczego tuje żółkną i brązowieją oraz jak wykorzystać żelatynę do podlewania tui.

Czytaj artykuł 

Wśród nowości ogrodniczych pojawiła się roślina, która jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, łatwa w uprawie i piękna. Miecznica szerokolistna, zwana potocznie „żółtooką trawą”, zyskuje na popularności nie tylko ze względu na swój efektowny wygląd, ale też funkcjonalność w aranżacji nowoczesnych ogrodów. Choć wciąż pozostaje rośliną dość niszową, wszystko wskazuje na to, że jej czas dopiero nadchodzi.

Czytaj artykuł 

Zdarza się, że mimo pielęgnacji ogórki gruntowe marnieją, a my szukamy przyczyny problemu. Czasem są nią choroby, a niekiedy – szkodniki. Jeśli liście ogórków nagle zaczęły żółknąć i pojawiły się na nich cienkie pajęczynki, winowajca może być tylko jeden. To przędziorek chmielowiec, który w kilka dni zniszczy całą uprawę, chyba że mu przeszkodzimy. Jak uratować ogórki? Przedstawiamy najlepsze sposoby.

Czytaj artykuł 

Śliwki pękają i gniją jeszcze zanim zdążysz je zebrać? To częsty problem w polskich ogrodach i sadach, szczególnie po intensywnych opadach. Przyczyn może być wiele – od chorób grzybowych po błędy w pielęgnacji czy nawożeniu. Poznaj 6 najczęstszych powodów gnicia śliwek na drzewie.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Atak mszyc może być na początku trudny do zauważenia. Owady jednak bardzo szybko się rozmnażają, przez co błyskawicznie mogą pokryć nasze ulubione rośliny, zwłaszcza róże i powoli prowadzić do ich zamierania. Z tego powodu, kiedy zauważyliśmy pierwsze objawy ataku tych niewielkich owadów, powinniśmy szybko działać. Ten sprawdzony oprysk nam w tym pomoże.

Czytaj artykuł 

Zdaje się, że nie ma krzewu łatwiejszego w pielęgnacji niż budleja Dawida. Roślina ta nie potrzebuje starannej opieki, ale o pewnym zabiegu nie powinniśmy zapominać. Mowa o letnim cięciu, które wykonane prawidłowo, pobudza ją do wytwarzania mnóstwa barwnych kwiatów. Jak przycinać budleję Dawida w szczycie sezonu? Oto najważniejsze wskazówki.

Czytaj artykuł 

Żółknące liście róż to częsty znak chlorozy – problemu, który osłabia roślinę i psuje jej wygląd. Zamiast sięgać po chemiczne środki, wielu ogrodników wybiera naturalną metodę, która skutecznie uzupełnia niedobory i przywraca różom zdrowy, intensywnie zielony kolor. Odkryj sprawdzony sposób i uratuj swoje róże bez chemii!

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.