Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Stylowo

Wnętrze w stylu secesyjnym

Co takiego, oprócz ogrodu, może być przedmiotem zainteresowania miłośników Secesji? Oczywiście, że mieszkanie! Tym razem styl secesyjny zadomowi się w czterech kątach. To nasza kolejna propozycja z cyklu inspiracji historią sztuki.
Wnętrze w stylu secesyjnym

Styl z natury dekoracyjny 
Falista linia, wysmukłe kształty, delikatne kolory oraz nawiązanie do przyrody – to podstawowe wyznaczniki stylu, charakteryzujące dzieła sztuki z przełomu XIX i XX wieku. Jak zastosować je we współczesnej aranżacji?

Autor: elk64


                                           SECESYJNA GALERIA UŻYTKOWNIKA

Wnetrze zintegrowane z naturą 
– dekoracyjne motywy zwierzęce i roślinne na ścianach, zasłonach, pościeli – tam, gdzie dusza zapragnie. Najlepsze są efemeryczne kwiaty o wysmukłych łodygach i delikatne owady, np. ważki. Odpowiedni klimat zapewni też pastelowa kolorystyka ścian i dodatków. 

„Artystyczny nieład” - tak w naturze, jak i w sztuce nie istnieją idealne rozwiązania. I to jest wspaniałe! Styl secesyjny skłania do odejscia od sztywnych schematów, w zamian proponując asymetrię, dynamikę w układzie przestrzennym i eksperymenty.Piękny design – nie muszą być to zabytkowe sprzęty lub ich rekonstrukcje. Szafa z delikatną intarsją, ciekawy kształt balustrady, krzesła z tłoczonymi nogami czy motywy kwiatowe na ramie lustra nadadzą secesyjny charakter każdemu wnętrzu.

Autor: elk64
Otwórz się na styl secesyjny – przejdź przez przeszklone drzwi, przez które wpada dużo światła. Też są w stylu secesyjnym! Rzuć okiem na wolne miejsce na ścianie – może przykleisz tam tapetę z reprodukcją dzieła znanego artysty przełomu wieków, np. Alfonsa Muchy?
  
Inspiracja stylami historycznymi to odpowiedź na minimalistyczne trendy, które królują obecnie w mieszkaniach. Styl secesyjny pokazuje, że piękno detalu i naturalność to wartości ponadczasowe.

Ogród w stylu secesyjnym >>

Emilia Koszela/Deccoria.pl

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.