Sponsor serwisu Leroy Merlin logo

Artykuły

Lśniący czajnik wygląda bardzo estetycznie, to fakt, jednak utrzymanie w czystości elementów grzewczych, ścianek czy filtra w urządzeniu ma też znaczenie praktyczne, ekonomiczne i... organoleptyczne. Kumulujące się osady zmniejszają wydajność urządzenia, potrafią też psuć smak wody oraz przygotowywanych z niej napojów. Co zrobić, żeby kamień nie gromadził się w czajniku? A jeśli już zauważymy kremowy nalot, jak najskuteczniej go usunąć? Okazuje się, że jest coś, co na kamień w czajniku działa lepiej niż ocet i jestem przekonana, że produkt ten znajdziesz w domu.

Czytaj artykuł 

Na przedwiośniu warto zadbać o piwonie, aby przygotować je na nadchodzący sezon i skłonić do obfitego kwitnienia. Pierwsze zabiegi są bardzo łatwe do wykonania i nie zajmą nam dużo czasu, a mają ogromny wpływ na zdrowie tych roślin. Jak wygląda pielęgnacja piwonii na przedwiośniu? Co zrobić już teraz, aby wiosną zachwyciły kwiatami? Najważniejsze wskazówki znajdziesz w artykule.

Czytaj artykuł 

Gotu cola, znana również jako wąkrota azjatycka, to oryginalna roślina, którą z powodzeniem można uprawiać na domowym parapecie. Od tysięcy lat jest ona ceniona za swoje właściwości lecznicze, a w niektórych częściach Azji nazywana jest „źródłem życia”. Poprawia pracę mózgu, jest stosowana w leczeniu zapalenia stawów, a dodatkowo wspiera odporność organizmu. Sprawdź, jak uprawiać gotu colę w doniczce, aby móc w pełni wykorzystać potencjał tej niezwykłej rośliny.  

Czytaj artykuł 

Szafirki są jednymi z pierwszych zwiastunów wiosny, a ich intensywnie niebieskie kwiaty przyciągają wzrok i dodają uroku każdemu zakątkowi ogrodu. Najlepszym momentem na umieszczenie cebulek w ziemi jest jesień, co sprawia, że obficie kwitną wiosną. Osoby, które przegapiły ten termin, mogą pokusić się o sadzenie szafirków w zimie. Jednak, aby móc podziwiać ich piękno już wiosną, trzeba spełnić jeden warunek.

Czytaj artykuł 

Ogrodnicy w Polsce coraz częściej muszą zmagać się z okresami suszy, która niszczy ich piękne rabaty, zamieniając je w suchą, nieurodzajną pustynię. Jeśli twój ogród jest mocno nasłoneczniony, kupuj do niego rośliny, które dobrze znoszą upał i niedobór wody. Byliny odporne na suszę są doskonałym wyborem dla oszczędnych ogrodników – nie tylko redukują potrzebę nawadniania, ale też zapewniają kolorowy, bogaty ogród przez cały sezon.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Artykuł sponsorowany

Wybór mebli odgrywa bardzo ważną rolę w tworzeniu wnętrza, które nie tylko spełnia funkcje praktyczne, ale także estetyczne. To właśnie meble nadają pomieszczeniom charakter i wpływają na to, jak są one odbierane przez domowników i gości. Starannie dobrane elementy wyposażenia są w stanie zmienić zwykłą przestrzeń w miejsce pełne stylu, harmonii i komfortu. Współczesne rozwiązania oferują niemały wybór, w efekcie czego każdy może znaleźć coś, co odpowiada jego potrzebom i gustom.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Pełne wartości odżywczych warzywa, które wykorzystujemy w kuchni przez cały rok, często zamknięte są w delikatnej, szeleszczącej "skorupce". Ochronna warstwa łupin zwykle po obraniu trafia na śmietnik, ewentualnie zasila przydomowy kompostownik. Jednak okazuje się, że starsi ogrodnicy zbierają łupiny i wykorzystują je na dziesiątki różnych sposobów. Oto garść porad, co zrobić z łupinami czosnku w ogrodzie i w domu. Od teraz nie wyrzucaj, przygotuj woreczek i zbieraj je sumiennie, a pomogą ci zwalczyć szkodniki, zachować jędrność marchewek przez zimę czy podkreślić... urodę storczyków.

Czytaj artykuł 

Płytki w łazience łatwo utrzymać w nienagannej czystości, dużo większy problem sprawiają nam fugi. Te wąskie szczeliny często są zaniedbywane – do tego stopnia, że gromadzi się na nich nie tylko brud, ale nawet pleśń. Na szczęście można szybko przywrócić im śnieżną biel bez długiego szorowania i użycia agresywnej chemii. Jak? Przedstawiamy przepis na pastę do czyszczenia fug domowej roboty.

Czytaj artykuł 

Rozmnażanie grudnika jest satysfakcjonującym procesem – wystarczy kilka prostych kroków, aby pozyskać nowe okazy (i to zupełnie za darmo). Do zabiegu najlepiej przystąpić w momencie, gdy kaktus bożonarodzeniowy zrzuci już swoje urokliwe kwiaty. Jak powiększyć swoją kolekcję grudników? Odpowiednie przygotowanie sadzonek to już połowa sukcesu.  

Czytaj artykuł 

Zimowe cięcie drzew owocowych to kluczowy zabieg, który poprawia ich zdrowie i zwiększa plonowanie, ale pozostawia po sobie mnóstwo gałęzi. Zamiast traktować je jak odpad, warto wiedzieć, jak ponownie je wykorzystać. Wyjaśniamy, dlaczego zimowe przycinanie jest tak ważne, jak je prawidłowo przeprowadzić oraz co zrobić z odciętymi gałęziami, by nie zmarnować ich potencjału.

Czytaj artykuł 

Przędziorki, mszyce i inne szkodniki często atakują drzewa owocowe, osłabiając je i obniżając plony. Uprawiając owoce na działce czy w ogrodzie, chcemy mieć pewność, że nie będą pryskane. Czy jednak da się zwalczyć szkodniki bez środków chemicznych? Naturalnym i skutecznym sposobem ich zwalczania jest oprysk olejowy. Wyjaśniamy, kiedy najlepiej go wykonać, jakie są jego zalety i jak go prawidłowo przeprowadzić. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Planowanie upraw w przydomowym warzywniku nie wyklucza wcześniejszych działań takich, jak np. założenie ogrodu kuchennego. Co to takiego? To doniczkowa uprawa ulubionych warzyw o szybkim wzroście i pewnym plonowaniu, które idealnie nadają się do jedzenia na surowo. Jedną z takich pyszności, które świetnie rosną w doniczkach na chłodnym, słonecznym parapecie, na tarasie, balkonie lub półotwartej werandzie jest słodko-ostra rzodkiewka o pękatym różowawym korzeniu i zielonej, jadalnej czuprynie. Podpowiadamy, jak siać rzodkiewkę w doniczce, kiedy zacząć uprawę w pojemniku i które odmiany najbardziej się do tego nadają.

Czytaj artykuł 

Przedwiośnie to czas, gdy planujemy, co będzie rosło na naszych rabatach. Choć zazwyczaj skupiamy się na urodzie roślin i tym, jak będą się komponowały z innymi gatunkami, warto wziąć pod uwagę również ich zapach. Istnieje mnóstwo pięknych kwiatów, które urzekają cudownym aromatem i sprawiają, że przebywanie w ogrodzie jest jeszcze przyjemniejsze. Jakie pachnące rośliny warto posadzić u siebie? Przedstawiamy najlepsze propozycje.

Czytaj artykuł 

Wybór kolorowych odmian hortensji do ogrodu to nie wszystko. Jeśli chcesz, by już z daleka kwitnące krzewy wyróżniały się intensywnością barw oraz bajkowym, nietypowym zabarwieniem już w lutym zapewnij im właściwą pielęgnację. Zasilenie podłoża kwaśnym torfem to podstawa dla utrzymania korzystnego pH do wzrostu twoich roślin, ale niebieskie tony uzyskasz szybciej przy pomocy tej mieszanki. Podsyp nią krzewy teraz i podlewaj wiosną, a hortensje będą mocno różowe, niebieskie i liliowo-fioletowe, dokładnie takie, jak sobie wymarzyłeś, planując ogród.

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.