Urządzanie wnętrz

Wybudowała dom ze starych kontenerów. Wygląda pięknie!

Na pierwszy rzut oka wygląda jak nowoczesny dom, który wyszedł spod ołówka zdolnego architekta, tworzącego w zgodnie ze współczesnymi trendami. Pozory jednak mylą! Nie zbudowano go ani z cegły, ani z betonu, a pod stylową, drewnianą elewacją skrywa się naprawdę nietypowy materiał budowlany: trwały, tani i prosty w montażu.

Wybudowała dom ze starych kontenerów. Wygląda pięknie!

Tradycyjne technologie budowlane opierają się na cegle i betonie. To jednak niejedyne budulce dostępne na rynku. Ostatnio na znaczeniu zyskują alternatywne metody wznoszenia domów. Powstaje coraz więcej obiektów mieszkalnych z nietypowych materiałów: betonu konopnego, ze słomy, z kartonu… Co odważniejsi decydują się nawet na przekształcenie w miejsca do życia jaskinie! Od budownictwa przyszłości oczekujemy, by było szybkie, efektywne, możliwie tanie, dzięki czemu zaspokoi najpilniejsze potrzeby mieszkaniowe wielu rodzin.

Kolejną propozycją, starająca się sprostać temu wyzwaniu są domy z kontenerów transportowych. Upowszechniają się dzięki zwiększającej się świadomości społecznej i wzrostowi zainteresowania ekologicznym stylem życia. Ich zaletami, które najbardziej przemawiają do inwestorów i ich portfelów są niskie koszty i krótki czas realizacji oraz brak konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę.

Między innymi te walory skłoniły Claudię Dubreuil do zainwestowania w „kontenerowy” budynek. Jej nietypowy dom znajduje się w Mirabel w prowincji Quebec w Kanadzie. Na co dzień kobieta prowadzi firmę zajmującą się budową obiektów z nietypowych materiałów, kiedy więc postanowiła wybudować swój własny dom, jasne było, że wybierze nieoczywisty budulec i technologię budowy.

REKLAMA

Jej nowy dom powstał z czterech metalowych kontenerów transportowych. Jeden z nich kosztował zaledwie 7 tysięcy złotych. Po paru tygodniach prac montażowych i adaptacyjnych Kanadyjka mogła wprowadzić się do swojego mieszkania marzeń.

Znalezienie wykonawców, którzy podjęliby się zespawania kontenerów i wycięcia w nich otworów na okna i drzwi było największym wyzwaniem w całym projekcie. Prace obejmowały również przygotowanie fundamentów, okrycie konstrukcji elewacją z sosny, założenie niezbędnych instalacji (wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej) oraz prace wykończeniowe. 

Efekty budowy i remontu przeszły największe oczekiwania właścicielki. Dom prezentuje się wspaniale, zarówno na zewnątrz, jak i od wewnątrz. Na pierwszy rzut oka trudno orzec, z jakiego budulca powstał. Wygląda jak każdy inny, współczesny budynek. Jego przestrzeń mieszkalna liczy 178 metrów kwadratowych.

REKLAMA

Wystrój wnętrz jest nowoczesny, w niektórych pokojach nawet industrialny. Miejscami uzupełniają go stylowe, bardziej rustykalne w odbiorze dodatki. Z faktury kontenerów uczyniono atuty – nie wyrównywano ich ani nie zakrywano żadnymi płaskimi panelami – wręcz przeciwnie, podkreślono je, malując białą farbą. Ściany o falistym wzorze wyglądają bardzo modnie i przywodzą na myśl skandynawską boazerię.

Kuchnię urządzono surowo, ale funkcjonalnie. Prosta aranżacja podkreśla praktyczne przeznaczenie tego pomieszczenia.

Sypialnia jest stylistycznie bardziej urozmaicona i bogata w osobiste dekoracje. Przyjemnego charakteru nadają jej kolorowe pufy, poduchy i patchworkowa narzuta, które współgrają z prostymi i powściągliwymi ścianami oraz podłogą. Ciekawym pomysłem było połączenie przestrzeni sypialni z łazienką. Są one oddzielone jedynie niepełną przegrodą, co jest ekstrawaganckim rozwiązaniem. W domu znalazło się też miejsca dla pokoju kinowego oraz gabinetu z przestrzenią do pracy i fortepianem.

Deccoria.pl

Zdjęcie główne: Instagram.com/collectionsdubreuil

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.