Artykuły

Nowy trend w budownictwie - domy DIY. Powstają w 2 dni i kosztują kilkanaście tysięcy

Jakie powinno być budownictwo przyszłości? Szybkie, efektywne a przy tym możliwie tanie, tak aby zaspokajało najpilniejsze potrzeby mieszkaniowe wszystkich rodzin. Jedną z propozycji, które może zrewolucjonizować zastany rynek budowlany, są kabinowe domy w modelu „zrób to sam”, gdzie inwestor otrzymuje gotowe elementy konstrukcyjne i sam je składa, bez konieczności przeprowadzenia skomplikowanych robot budowlanych.
REKLAMA

Nowoczesne podejście do budownictwa mieszkalnego zaskakuje na każdym kroku. Trwają prace nad drukowaniem domów w 3D, opracowano już beton z konopi, coraz większą popularnością cieszą się także budynki o nietypowych konstrukcjach, np. takie, w których zamiast tradycyjnych spadzistych dachów, wykorzystano kopułę. Teraz przyszła pora na wysyłkową sprzedaż domów. Tak, nie regulujcie odbiorników – naprawdę mamy na myśli pakowanie całych „domów” w karton i nadawanie na poczcie lub u kuriera.

Zarejestruj się! Dodaj galerię!

src: Arched Cabin

Arched Cabins to rodzinne przedsiębiorstwo zajmujące się wytwarzaniem prefabrykowanych stalowych i ocynkowanych części do łatwej budowy niewielkich obiektów, które z powodzeniem mogą posłużyć za dom, altankę, czy schowek na narzędzia. Oferowane przez nich składane budynki charakteryzują się nietypową łukowatą konstrukcją. Może nie wyglądają one jak perły architektury użytkowej z pierwszych stron gazet, mają jednak pewien urok, który sprawia, że nie sposób przejść obok nich obojętnie. Mało tego, stanowią ciekawą i ekonomiczną alternatywę dla zwyczajnych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Zarejestruj się! Dodaj galerię!

src: Arched Cabin

W standardowej paczce z domem do złożenia przychodzą płyty podłogowe i żebrowe, belka grzbietowa, materiały izolacyjne, panele dachowe oraz elementy wykończeniowe i mocujące. Tym, o co potencjalny inwestor musi zadbać we własnym zakresie, jest przygotowanie fundamentów oraz skompletowanie wyposażenia.

Dzięki łukowatej formie montaż całej konstrukcji jest nie tylko łatwy, ale i szybki. Złożenie średniej wielkości modelu zajmuje do trzech dni.

Zarejestruj się! Dodaj galerię!

src: Arched Cabin

Wznoszone domy przyjmują różne wymiary – standardowa konstrukcja w zależności od potrzeb i preferencji może osiągać od 5 do 8 metrów szerokości i od 4 do 13 metrów wysokości. Przedsiębiorstwo realizuje także bardziej niestandardowe projekty. Według zapewnień producentów w największych dostępnych łukowatych modelach (o wymiarach 8 × 13 m) znajdzie się miejsce dla kuchni, pokoju dziennego 4 sypialni i 2 łazienek.

Zarejestruj się! Dodaj galerię!

src: Arched Cabin

Wnętrza domków łatwo zaaranżować i dostosować do swoich potrzeb. Możliwości są nieograniczone a wygięte ściany i dach nie utrudniają znacząco procesu urządzania.

Jak pod względem finansowym wypada budowa takiego domu? W zależności od rozmiarów ceny wahają się od 1 do 12 tysięcy dolarów, czyli ok. 4 – 48 tysięcy złotych. W porównaniu do tradycyjnego budownictwa koszty są naprawdę niewielkie.

Deccoria.pl
Zdjęcie główne: 123RF

Przeczytaj: Rewolucyjne domy kopułowe »

Zobacz również:

Ogródek pod blokiem - co na to prawo?

Mobilny dom – mobilnie w domu

TOP 6 Najdziwniejsze domy na świecie

Jak nie dać się wrobić w lokum, które nie nadaje się do zamieszkania?

Jak wygląda najmniejszy dom w Polsce?

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Nowy trend w budownictwie - domy DIY. Powstają w 2 dni i kosztują kilkanaście tysięcy"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.