W twojej kuchni latają mole? A może skutki ich żerowania widzisz na swoich ubraniach? Zarówno mole spożywcze, jak i odzieżowe to prawdziwa zmora dla każdego z nas. Jeśli tylko zauważymy ich obecność w swoich mieszkaniach, szukamy najlepszych metod na to, aby szybko je wytępić. Jak pozbyć się moli raz na zawsze? Wykorzystaj sprawdzony sposób, który naprawdę działa.
Czytaj artykułJeżyna bezkolcowa to bardzo lubiany krzew owocowy, chętnie sadzony w przydomowych ogródkach. Nic dziwnego – jej owoce są smaczne i zdrowe, a ich zbieranie nie sprawia trudności. Choć uprawa tego gatunku jest łatwa, trzeba pamiętać, by zabezpieczyć sadzonki przed mrozem. Jak to skutecznie zrobić?
Czytaj artykułZamiokulkas to popularna roślina doniczkowa, którą uwielbiają zarówno profesjonalni ogrodnicy, jak i amatorzy uprawy kwiatów. Pięknie się rozrasta, ma połyskujące, dekoracyjne liście na grubych łodygach, a co najważniejsze – jego uprawa jest bardzo łatwa. Jak o niego dbać, rozmnażać i przesadzać? Podpowiadamy!
Czytaj artykułZbliżająca się zima i nadchodzący okres spoczynku drzew owocowych nie jest dla nich czasem wytchnienia. Również o tej porze roku rośliny w naszych przydomowych sadach są atakowane przez niebezpieczne patogeny. Warto dowiedzieć się, jak rozpoznać choroby kory drzew owocowych i w jaki sposób im zapobiegać, aby móc liczyć na obfite plony w przyszłym roku. Co robić, gdy w sadzie rozwija się infekcja? Podpowiadamy, jak zwalczać choroby kory drzew owocowych.
Czytaj artykułChcesz zbierać świeży, soczyście zielony koperek wczesną wiosną, gdy inne zioła jeszcze nie wzejdą? Będzie to możliwe, jeśli jego nasiona posiejesz późną jesienią. Jeżeli znajdzie się na grządce o tej porze roku, przezimuje w gruncie, a podczas pierwszych ciepłych dni wiosny szybko wykiełkuje. Dowiedz się, jak siać koper ogrodowy na zimę i kiedy najpóźniej możesz to zrobić, aby cieszyć się wczesnym plonem.
Czytaj artykułMycie okien to dla większości z nas przykry obowiązek, dlatego zabieramy się za tę pracę z ogromną niechęcią. Tłuste plamy na szybach, brudne framugi i pozostające po sprzątaniu smugi wywołują głęboką frustrację. Często nawet drogie detergenty nie są w stanie zapewnić takiego efektu, jakiego oczekujemy. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że najlepszy środek do czyszczenia szyb znajduje się... w kuchennej szafce. Sprawdź, jak umyć okna domowym specyfikiem za grosze.
Czytaj artykułKochasz zieleń i pragniesz wypełnić wnętrze swojego mieszkania kwiatami doniczkowymi? Zanim wybierzesz się do sklepu po nowy okaz do swojej kolekcji, zaplanuj, gdzie go postawisz. Na oknie w kuchni, półce w łazience, a może zacienionym zakątku salonu? Stanowisko ma ogromne znaczenie dla zdrowia roślin, dlatego warto dowiedzieć się, gdzie stawiać kwiaty doniczkowe w domu.
Czytaj artykułMaliny to jedne z ulubionych owoców zbieranych z krzaczków posadzonych w przydomowych ogrodach. Na smaczne plony możemy liczyć nie tylko latem, ale nawet w listopadzie, jeśli zdecydujemy się na uprawę odmian jesiennych. O krzewy malin powtarzających owocowanie musimy jednak we właściwy sposób zadbać, aby za rok cieszyć się obfitymi zbiorami. Niektórzy ogrodnicy twierdzą, że przed zimą trzeba obcinać wszystkie pędy malin jesiennych. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule.
Czytaj artykułWracasz ze spaceru po lesie, a na ubraniu... plama z żywicy. Każdy, komu choć raz coś takiego się przytrafiło, doskonale wie, jak trudno jest usunąć z odzieży tego typu zabrudzenia. Zapewniamy jednak, że nie trzeba jej wyrzucać lub oddawać do drogiej pralni chemicznej. Podpowiadamy, jak usunąć żywicę z ubrań domowymi sposobami, nie uszkadzając tkanin.
Czytaj artykułWłaściwe nawożenie roślin doniczkowych stymuluje ich wzrost i sprawia, że są w dobrej kondycji. Nasze podejście do zasilania domowych okazów w składniki odżywcze musi się jednak zmienić, gdy nadchodzi zima. Jeśli w tym okresie zatroszczymy się o kwiaty w nieprawidłowy sposób, możemy im poważnie zaszkodzić. Jak powinno wyglądać nawożenie roślin domowych jesienią i zimą? Poznaj najważniejsze zasady i dowiedz się, jakich nawozów trzeba unikać w chłodnych miesiącach roku.
Czytaj artykułTradycyjna polska kuchnia nie może obyć się bez aromatycznego czosnku. To jedna z najchętniej stosowanych przypraw, a także roślina o wszechstronnym działaniu leczniczym. Co zrobić, aby główki zebrane z własnej grządki bądź te zakupione w sklepie nie straciły swych cennych właściwości? Jak prawidłowo przechowywać czosnek? Poznaj dwa naturalne sposoby, które pozwolą zachować świeżość czosnku na długo.
Czytaj artykułAloes to roślina doniczkowa, którą znajdziemy w większości domów. Od lat nie traci na popularności, ponieważ nie tylko świetnie wygląda na parapecie, ale też ma cenne właściwości lecznicze. Jest uznawany za prosty w uprawie, choć zdarza się niekiedy, że marnieje lub ma miękkie liście. Dowiedz się, dlaczego aloes opada i jak go pielęgnować, aby przywrócić roślinę do życia.
Czytaj artykułTrudno wyobrazić sobie przydomowy ogród bez drzewek owocowych. Najczęściej sadzimy tradycyjne jabłonie, grusze, śliwy czy wiśnie, choć dostępnych jest wiele innych gatunków, które rodzą smaczne i obfite plony. Nietypowe drzewka owocowe, podobnie jak te przez długie lata zapomniane, pozwalają na stworzenie niezwykle oryginalnego sadu, jakiego z pewnością nie ma nikt inny. Podpowiadamy, na jakie mało znane gatunki warto zwrócić uwagę.
Czytaj artykułPleśń na podłożu w doniczce z kwiatami pojawia się dość często, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Początkowo występuje punktowo, ale jeśli nie zareagujemy odpowiednio wcześnie, rozwinie się na całej powierzchni. Czy zjawisko to jest niebezpieczne dla roślin? Co zrobić, gdy ziemia w kwiatach pleśnieje? Sprawdź, jak zwalczyć pleśń w doniczce domowymi sposobami.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 68
- Następna