Nie musimy kupować wielu monster, aby stworzyć w swoich wnętrzach istną zieloną dżunglę. To rośliny, które można z łatwością samodzielnie rozmnożyć. Do realizacji tego zadania wystarczy nam jeden duży oraz zdrowy okaz posiadający korzenie powietrzne. Dowiedz się, kiedy i jak rozmnażać monsterę, by nie wydając ani grosza, mieć jak najwięcej tych efektownych roślin.
Czytaj artykułHoja to roślina ozdobna, która w Polsce występuje jako kwiat doniczkowy. Nie jest trudna w uprawie, a gdy kwitnie stanowi piękną ozdobę domu. Nazywana bywa woskownicą – ze względu na kwiaty wyglądające jak odlane z wosku – albo kwiatem biedy. Co mówią o hoi przesądy i czy warto trzymać ją w domu? Wyjaśniamy!
Czytaj artykułDzień Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Wiele osób zdążyło już zaopatrzyć się w znicze, które postawią na grobach bliskich. Większość z nas planuje udekorować miejsca pochówku również chryzantemami. Kupując te rośliny, zwracamy uwagę przede wszystkim na ich ogólny wygląd i trwałość, tymczasem powinno zastanowić nas jeszcze jedno. Poszczególne kolory chryzantem mają swoje znaczenie, z czego nie każdy zdaje sobie sprawę. Poznaj symbolikę tych cmentarnych kwiatów i dowiedz się, jakich na grobie lepiej nie stawiać.
Czytaj artykułGrudnik, czyli szlumbergera, to wyjątkowa roślina doniczkowa, ponieważ jej okres kwitnienia przypada na chłodne miesiące roku. Kwiaty na ogół pojawiają się w listopadzie i utrzymują się do lutego lub marca. Bywa jednak tak, że grudnik zrzuca liście oraz pąki. Dlaczego grudnik gubi liście i nie chce kwitnąć? Dowiedz się, co zrobić, żeby szlumbergera cieszyła oczy kwiatami przez całą zimę.
Czytaj artykułJałowce to ozdobne krzewy i drzewa, które w naszym kraju cieszą się dużą popularnością. Te uwielbiane przez polskich ogrodników rośliny odznaczają się wysoką odpornością na niskie temperatury, a ich uprawa nie jest kłopotliwa. Zanim zdecydujemy się na posadzenie tych pięknych iglaków na własnej działce, poznajmy ich wymagania i najciekawsze zastosowania. Podpowiadamy, jak uprawiać jałowce w ogrodzie.
Czytaj artykułDoświadczeni ogrodnicy doskonale wiedzą, że czosnek sadzony w gruncie jesienią gwarantuje wcześniejszy plon. Decydując się na ten termin, możemy spodziewać się zdrowych i dużych główek o regularnym kształcie nawet na miesiąc przed odmianami jarymi. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że jesienną uprawę czosnku można poprowadzić na różne sposoby. Najciekawszy pomysł na nią mieli nasi przodkowie, którzy zakładali zagony niewymagające spulchniania czy pielenia. Dowiedz się więcej na temat tego, czym jest rustykalna metoda uprawy czosnku.
Czytaj artykułSwetry mogą mieć różny skład, a każdy materiał ma inne właściwości. Te wyprodukowane z wełny, angory czy kaszmiru nie powinny być prane w taki sam sposób jak pozostałe ubrania z naszej szafy. Może się jednak zdarzyć, że ukochany kardigan zostanie poddany intensywnemu wirowaniu czy działaniu wysokiej temperatury, przez co drastycznie się skurczy. Zanim go oddasz lub wyrzucisz, sprawdź, jak uratować sfilcowany sweter. To naprawdę proste!
Czytaj artykułKlony palmowe są nieprzeciętnej urody drzewami ozdobnymi. Wzrok otoczenia przykuwa ich ciekawy pokrój i przede wszystkim – niezwykle dekoracyjne liście. To rośliny urokliwe, ale wymagające. Zanim więc zdecydujemy się na ich uprawę, poznajmy wymagania klonu palmowego. Gdzie go posadzić? Jak zabezpieczyć klon palmowy przed mrozem? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.
Czytaj artykułBrzoskwinia rodzi smakowite i wartościowe owoce, ale tylko wtedy, gdy ma zapewnione odpowiednie warunki wzrostu. O te musimy zadbać już w momencie sadzenia drzewka. Jeśli zależy nam na doskonałej jakości plonach i obfitym owocowaniu, jesienią zatroszczmy się o glebę, na której zakładamy sad. Czym nawozić ziemię pod brzoskwinie i jakie podłoże będzie dla nich najlepsze? Dowiedz się, jakie warunki uprawy zapewnić tym wymagającym roślinom.
Czytaj artykułWiększości z nas liście laurowe kojarzą się tylko i wyłącznie z kuchnią. Tymczasem okazuje się, że ta przyprawa o silnie ziołowo-korzennym zapachu może być wykorzystywana nie tylko podczas gotowania. Ma wiele ciekawych zastosowań, które mogą zaskakiwać. Dowiedz się, jakie właściwości mają liście laurowe i poznaj najbardziej nietypowy sposób, w jaki możesz je spożytkować w domu.
Czytaj artykułJeż zawitał do twojego ogrodu? To bardzo dobra wiadomość, ponieważ to przyjazne zwierzątko jest największym sprzymierzeńcem wszystkich ogrodników. Żerując, zmniejsza populację rozmaitych szkodników, dlatego z pewnością jego obecność na przydomowej działce jest mile widziana. Jesień to czas, gdy ten pożyteczny ssak szuka bezpiecznej kryjówki. Jak zrobić schronienie dla jeża na zimę? Czym go dokarmiać? Podpowiadamy, jak pomóc mu przetrwać chłodne miesiące.
Czytaj artykułBiałe skarpetki, nawet prane w świetnej jakości proszkach, z czasem tracą pierwotny wygląd. Szybko szarzeją i żółkną, przez co lądują w koszu na śmieci lub na dnie szuflady. Nie trzeba się ich pozbywać – domowymi sposobami można w łatwy sposób przywrócić im nieskazitelną biel. W dzisiejszym artykule zdradzamy, jak prać bardzo brudne białe skarpety i czym najlepiej je wybielić.
Czytaj artykułMiejsce pochówku, wokół którego bujnie rosną chwasty wygląda na zaniedbane i opuszczone. Pozbywanie się ich to uciążliwe oraz czasochłonne zajęcie, a powszechnie stosowane metody usuwania niepożądanych roślin często okazują się niewystarczające. Warto poznać naturalne sposoby na chwasty wokół grobu, które są dużo bardziej skuteczne niż rozsypywanie soli czy ręczne wyrywanie roślin. Dowiedz się, jak usunąć chwasty na cmentarzu przed dniem Wszystkich Świętych.
Czytaj artykułSundaville w ostatnich latach stały się modnymi roślinami na balkony i tarasy. Ich największym atutem jest atrakcyjne, bujne kwitnienie, które trwa przez wiele długich miesięcy. Problematyczne jest jednak to, że rośliny te nie są mrozoodporne. Jak powinno wyglądać zimowanie Sundaville? Jak rozmnażać to zjawiskowe pnącze? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 68
- Następna