Są małe, czarne i latają wokół donic z roślinami. Ziemiórki, bo o nich mowa, na pierwszy rzut oka wydają się niegroźne. Mimo to mogą skutecznie zaszkodzić naszym kwiatom doniczkowym, zwłaszcza gdy ich larwy zaczynają żerować na korzeniach. Wypróbowałam wiele sposobów na pozbycie się ziemiórek i wreszcie znalazłam ten najlepszy. Sięgam po przyprawę, którą większość z nas ma w swojej szafce w kuchni.
Czytaj artykułOrzech włoski słynie ze swoich owoców, które mają wyjątkowy smak i wykazują szereg dobroczynnych właściwości. Nie stwarza trudności w uprawie, a jesień to dobry czas, by posadzić go w swoim ogrodzie. Istnieje wiele odmian orzecha włoskiego, które różnią się między sobą nie tylko terminem dojrzewania owoców, ale również ich wielkością i smakiem. Które z nich są godne polecenia? Kiedy sadzić orzech włoski i jak go pielęgnować? Sprawdź.
Czytaj artykułCzysty zlew to nie tylko kwestia estetyki, ale również naszego zdrowia. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że jest on siedliskiem bakterii i drobnoustrojów, dlatego tak ważne jest dbanie o jego czystość. W sklepach nie brakuje gotowych środków do czyszczenia i pielęgnacji zlewozmywaków. Niestety zawierają one w swoim składzie chemikalia, które mogą powodować alergie lub podrażnienia skóry. Zastanawiasz się, jak wyczyścić swój zlew tanio i bez chemii? Ten patent nie ma sobie równych.
Czytaj artykułBudleja Dawida to wyjątkowy krzew, którego największą ozdobą są długie, wiechowate kwiatostany, złożone z drobnych, ale licznych kwiatów. Zakwita latem, a jej słodki zapach przyciąga mnóstwo motyli (stąd też nazwa „motyli krzew”). Budleja nie jest specjalnie wymagająca w uprawie, ale potrzebuje odpowiedniej opieki we wrześniu. Wystarczy zadbać o kilka rzeczy, a przedłużysz jej kwitnienie i przygotujesz ją na następny sezon.
Czytaj artykułŚciółkowanie jest niezwykle ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym, który przynosi wiele korzyści zarówno glebie, jak i roślinom. Do tego celu można wykorzystać przeróżne materiały, w tym trociny, które powstają w ramach obróbki surowego drewna. Mimo że mają one sporo zalet, to nie są pozbawione wad. Co ściółkować trocinami? Niewłaściwie stosowane mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Sprawdź, jak ściółkować trocinami, aby nie zaszkodzić roślinom.
Czytaj artykułKażda gospodyni domowa dobrze wie, że czyste okna to podstawa każdego zadbanego pomieszczenia. Chociaż ich mycie może wydawać się proste, aby uzyskać idealny efekt, należy przestrzegać kilku wskazówek. Jeśli wciąż walczysz z licznymi smugami i nieestetycznymi zaciekami, zdradzę ci swój patent na krystaliczne czyste szyby. Podpowiem też, czym wyczyścić brudne ramy okienne, aby przywrócić im dawną biel.
Czytaj artykułByły doceniane już za czasów cesarzy chińskich, a dziś można je spotkać niemal w każdym ogrodzie. Piwonie, bo o nich mowa, cieszą oczy swoimi pięknymi kwiatami o imponujących rozmiarach, które roztaczają wokół wspaniały zapach. Kwitną zazwyczaj od maja do czerwca, a przy tym nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych. We wrześniu należy jednak zadbać o ważną czynność, dzięki której wiosną będą kwitnąć jak szalone. Czego potrzebują piwonie?
Czytaj artykułWrzesień przynosi zwykle niższe temperatury i coraz mniej słońca. To oznacza, że lada moment wystartuje sezon grzewczy. Ci, którzy ogrzewają swoje domu węglem, doskonale wiedzą, że im bliżej zimy, tym większa szansa na droższy opał. Jak zatem prezentują się ceny węgla we wrześniu 2024? Polska Grupa Górnicza (PGG) przygotowała promocję, dzięki której będzie można zaopatrzyć się w opał w bardzo atrakcyjnej cenie. Lepiej jednak nie zwlekać z zakupem węgla, ponieważ oferta obowiązuje do końca miesiąca.
Czytaj artykułChryzantemy, inaczej złocienie, kojarzą nam się przede wszystkim z jesienią. Choć często używane są do dekoracji grobów, ich piękne, kolorowe kwiaty stanowią wyjątkową ozdobę ogrodów, balkonów i tarasów. Zachwycają swoim urokiem aż do przymrozków, ale należy o nie właściwie zadbać. Chryzantemy nie należą do bardzo wymagających roślin. Są jednak czynniki, które wpływają na długość i obfitość kwitnienia. Przygotuj domową odżywkę i podlewaj chryzantemy raz na 2 tygodnie. Dzięki niej będą barwnie kwitły aż do nastania przymrozków.
Czytaj artykułJesień to bardzo pracowity okres dla ogrodników. To czas na ostatnie zbiory warzyw i owoców, a także sadzenie drzew, krzewów czy roślin ozdobnych. O tej porze roku warto też rozpocząć przygotowanie ogrodu do następnego sezonu wegetacyjnego i pomyśleć o jesiennym nawożeniu. Ponadto taki zabieg ma pomóc roślinom lepiej przezimować, zwiększając ich odporność na ekstremalne warunki zimowe. Czym nawozić ogród jesienią? Sprawdź, jakie nawozy najlepiej wybrać, aby twoje warzywa zdrowo rosły i obficie plonowały.
Czytaj artykułTuje to jedne z najpopularniejszych roślin ozdobnych, które można zauważyć na wielu polskich posesjach, a nawet balkonach. Są łatwe w uprawie i szybko rosną, tworząc gęstą ścianę. Aby zachwycały pięknym wyglądem, wymagają jednak nawożenia, również jesienią. Jakie nawozy stosować do tui o tej porze roku? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.
Czytaj artykułDzielżany to piękne, wieloletnie byliny, które zachwycają swoimi kwiatami od późnego lata aż do jesieni. Jeśli marzysz o pełnych uroku rabatach przez cały sezon, koniecznie posadź w swoim ogrodzie dzielżana jesiennego lub ogrodowego. Dowiedz się, jak to zrobić i o co zadbać, by cieszyć się ich urodą przez długie lata.
Czytaj artykułCzyszczenie palników kuchenki gazowej to czynność, którą często odkładamy na później. Zdecydowanie lepiej usuwać zabrudzenia na bieżąco, ponieważ z czasem stają się one wyjątkowo uporczywe. Zabrudzone palniki często są siedliskiem groźnych bakterii, a dodatkowo prowadzą do większego zużycia gazu. Czym je wyczyścić, aby wyglądały jak nowe? Koleżanka z pracy podzieliła się prostym, a jednocześnie skutecznym sposobem na przypalone palniki. Zaschnięty tłuszcz i resztki jedzenia znikają w mig.
Czytaj artykułPielęgnacja hortensji jesienią ma ogromny wpływ na jej prawidłowy wzrost i obfite kwitnienie, dlatego warto podejść do tego procesu odpowiedzialnie. W tym okresie krzewy wymagają szczególnej troski, co pozwoli im lepiej przygotować się do zimy. Kluczowe znaczenie ma właściwe nawożenie. Jesienią sięgnij po ten naturalny nawóz do hortensji, który nie tylko dostarczy roślinom niezbędnych składników odżywczych, ale również poprawi strukturę gleby i ochroni korzenie przed mrozem.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 97
- Następna