Ifejon to niewielka, ale niezwykle urocza roślina cebulowa, która zwiastuje nadejście wiosny. Jej kwiaty przypominają gwiazdki, a dodatkowo roztaczają wokół siebie przyjemny, słodki zapach. Co ciekawe, otwierają się one szeroko w słoneczne dni, natomiast w nocy pozostają zamknięte. Choć ifejon nie jest jeszcze zbyt popularny w polskich ogrodach, warto rozpocząć swoją przygodę z jego uprawą. Najlepiej zrobić to właśnie teraz, ponieważ zbliżający się wrzesień to dobry czas na sadzenie ifejonów w ogrodzie.
Czytaj artykułW okresie kwitnienia hortensje nie mają sobie równych. Ich kwiaty zebrane są w duże, okazałe kwiatostany, które utrzymują się bardzo długo. Najczęściej występują one w różnych odcieniach bieli, różu czy błękitu, dodając elegancji każdemu ogrodowi. Niekiedy może jednak dojść do sytuacji, w której hortensje zaczynają tracić kolor i zielenieją. Ten problem jest dość powszechny wśród ogrodników i na szczęście można sobie z nim poradzić. Co zrobić, gdy kwiaty hortensji robią się zielone? Trzymaj się poniższych wskazówek.
Czytaj artykułWraz z nadejściem jesieni przychodzi czas na zbiór marchwi, którą można przechowywać przez kilka miesięcy. Aby jak najdłużej zachowała swoje walory smakowe i zdrowotne, należy zapewnić jej odpowiednie warunki. W przeciwnym wypadku szybko straci swoją chrupkość, stanie się miękka i mniej apetyczna. Jak przechowywać marchew, by była długo twarda i soczysta? Wypróbuj sprawdzone sposoby, dzięki którym będziesz cieszyć się smakiem jędrnych korzeni przez całą zimę (a nawet dłużej).
Czytaj artykułKłosowce słyną ze swoich walorów dekoracyjnych. Zakwitają w czerwcu i kwitną aż do końca września, roztaczając wokół siebie przyjemny zapach. Ponadto są roślinami miododajnymi, dlatego chętnie przyciągają do siebie różnorodne owady, zwłaszcza pszczoły, trzmiele i motyle. Kłosowce nie są wymagające w uprawie, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w każdym ogrodzie. Poznaj najważniejsze wymagania i zasady pielęgnacji tych niezwykłych roślin, aby móc podziwiać ich piękno do końca września.
Czytaj artykułPrzesadzanie truskawek może wydawać się skomplikowane. Warto jednak przestrzegać kilku zasad, dzięki którym krzaczki dobrze się przyjmą i w sezonie obrodzą smacznymi owocami. Kluczowym czynnikiem wpływającym na obfitość przyszłych zbiorów jest wybór odpowiedniego terminu. Kiedy przesadzać truskawki? Jak właściwie pielęgnować krzaczki w nowym miejscu, aby zapewnić im jak najlepsze warunki do wzrostu i owocowania? Lepiej się pospiesz.
Czytaj artykułPigwowiec japoński wyróżnia się nie tylko obfitym kwitnieniem, ale również jadalnymi owocami, które mają w sobie bardzo dużą zawartość witaminy C. Dzięki temu zwiększają odporność organizmu w sezonie jesienno-zimowym, a także pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Niezbędnym elementem pielęgnacji krzewów jest przycinanie, dzięki któremu rośliny lepiej się zagęszczają i wydają więcej owoców. Jak i kiedy ciąć pigwowca japońskiego? Po zabiegu równie ważne jest odpowiednie odżywianie krzewów.
Czytaj artykułZaczyna kwitnąć w sierpniu, kończy wraz z przymrozkami. Ciekawe odmiany i uprawa zawilca japońskiego
Wraz ze zbliżającą się jesienią na rabatach robi się coraz smutniej i puściej. Jeśli jednak chcesz, by w ogrodzie było pięknie i kolorowo aż do pierwszych mrozów, przyjrzyj się bliżej roślinie, jaką jest zawilec japoński. To przepiękna, a zarazem niewymagająca dekoracja ogrodu, która cieszy oko kwiatami o niewątpliwej urodzie. Podpowiadamy, jak uprawiać zawilca japońskiego oraz jakie odmiany wybrać, by zachwycały swoim wyglądem jak najdłużej.
Czytaj artykułPrzyciągają wzrok okazałymi kwiatostanami, które utrzymują się zwykle do jesieni. Hortensje, bo o nich mowa, są bardzo pożądanymi roślinami w każdym ogrodzie. Aby zachwycały nas obfitością i pięknem kwiatów przez długi czas, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja krzewów, w tym właściwe nawożenie. Czym dokarmiać hortensje jesienią? Dzięki odpowiednio dobranym nawozom ułatwimy krzewom przygotowanie się do spoczynku zimowego. To sprawi, że w następnym sezonie będą zachwycały nas swoim pięknem.
Czytaj artykułPilea peperomiowata, bardziej znana jako pieniążek, to roślina, która zdobyła ogromną popularność wśród miłośników zieleni domowej. Wszystko za sprawą ciekawych liści, które z wyglądu przypominają monety. W niektórych kulturach pilea uznawana jest za symbol szczęścia i dobrobytu, dlatego często można ją spotkać w wielu domach. Uprawa pieniążka nie wymaga dużego zaangażowania, ale czasem może stwarzać problemy. Aby roślina ładnie się rozrastała i nie gubiła liście, podlewam ją specjalną odżywką. Dzięki niej wygląda niezwykle atrakcyjnie.
Czytaj artykułNachyłki są lubiane przez wielu ogrodników. Nie wymagają specjalnej opieki, dobrze znoszą suszę i palące słońce, a ich uprawa jest dość łatwa. Dostępne są w różnych gatunkach i odmianach, dlatego są doskonałą propozycją dla każdego ogrodu. Aby nachyłki cieszyły oko swoimi wyrazistymi kolorami aż do jesieni, należy zapewnić im przede wszystkim słoneczne i ciepłe stanowisko. Co jeszcze trzeba wiedzieć o uprawie tych pięknych roślin? Poznaj ciekawy odmiany i wymagania nachyłków.
Czytaj artykułJeśli nie wyobrażasz sobie domu bez roślin, ale czasem zdarza ci się zapomnieć o ich podlewaniu i twoje uprawy nie wyglądają tak, jak sobie wymarzyłeś, mamy rozwiązanie twojego problemu. Spróbuj przenieść kwiaty bezpośrednio do… naczyń z wodą. Sprawdź, jak rozpocząć przygodę z uprawą hydroponiczną.
Czytaj artykułChcesz, aby twoja podłoga lśniła czystością? W praktyce okazuje się jednak, że mycie paneli podłogowych nie należy do prostych zadań. Wszystko przez pojawiające się smugi i nieestetyczne zacieki, które negatywnie wpływają na wygląd podłogi. W rezultacie staje się ona matowa i traci swój połysk, a nasze wysiłki idą na marne. Jak sprawić, aby panele podłogowe były lśniące i bez żadnych smug? Moja koleżanka zdradziła mi sposób na nieskazitelnie czystą podłogę, i to bez użycia specjalnych detergentów. Efekt końcowy przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.
Czytaj artykułDracena to roślina, która wnosi do wnętrza powiew egzotyki, a swoim wyglądem przypomina miniaturowe drzewko. Jest też ceniona za swoje zdolności do oczyszczania powietrza, a także łatwość uprawy. Natomiast gdy jej liście zaczynają żółknąć, może to być powodem do niepokoju. Dlaczego końcówki draceny usychają? Jeszcze do niedawna zmagałam się z podobnym problemem. Na szczęście znalazłam znakomity sposób, który sprawił, że końcówki draceny przestały usychać. Wystarczy przygotować herbatę.
Czytaj artykułSzukasz efektownej rośliny, która będzie zdobić ogród przez cały rok? Ciekawą propozycją będzie obrazek włoski. Jesienią ozdobę rośliny stanowią dekoracyjne liście, które pozostają aż do wiosny. W okresie wiosennym obrazek włoski tworzy kwiaty, natomiast pod koniec lata zamieniają się one w barwne jagody zebrane w kolby. Pomimo swojego egzotycznego wyglądu roślina ta nie ma zbyt dużych wymagań. Jak uprawiać obrazki włoskie? Poznaj najważniejsze wskazówki.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 97
- Następna