Tajemnica bujnego kwitnienia róż tkwi w odpowiednim nawożeniu. Zabieg ten należy przeprowadzić już na początku sezonu wegetacyjnego, dzięki czemu będziemy cieszyć się ich pięknem przez długi czas. Do wyboru mamy zarówno nawozy mineralne, jak i organiczne. Z powodzeniem sprawdzą się też domowe odżywki na bujny wzrost i kwitnienie krzaków. Użyj tego produktu do nawożenia róż, a twój ogród będzie tonąć w kwiatach.
Czytaj artykułRdestowiec ostrokończysty występuje dość pospolicie w całej Polsce. Swoim wyglądem przypomina krzew o sercowatych liściach i niewielkich białych kwiatach. Jest jednak rośliną inwazyjną, która potrafi błyskawicznie się rozprzestrzenić i zdominować teren. Zwalczanie rdestowca ostrokończystego nie należy do łatwych, gdyż nie wystarczy tylko wyciąć części naziemne. Sprawdź, jak się go pozbyć, by uniknąć niepotrzebnych kłopotów.
Czytaj artykułAgrowłóknina to jeden z najbardziej przydatnych materiałów, który wykorzystuje się w ogrodzie. Nie tylko zapewnia skuteczną ochronę roślin przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, ale również pełni wiele innych funkcji. Na rynku dostępne są różne rodzaje agrowłókniny, które różnią się pod względem koloru i grubości. Zanim jednak rozłożyć ją w ogrodzie, warto dowiedzieć się, do czego ona służy i gdzie się ją stosuje. Podpowiadamy, jak stosować agrowłókninę wiosenną w ogrodzie.
Czytaj artykułSkrzydłokwiat zyskał popularność wśród miłośników zieleni dzięki dekoracyjnym liściom i efektownym, śnieżnobiałym kwiatom. Nie bez powodu potocznie nazywany jest lilią domową. Dodatkowo działa jak naturalny oczyszczacz powietrza, gdyż neutralizuje toksyczne związki. W odpowiednich warunkach skrzydłokwiat może kwitnąć nawet przez cały rok, jednak niektóre błędy pielęgnacyjne mogą spowodować problemy z kwitnieniem. Aby pobudzić go do zawiązywania pąków kwiatowych, przygotuj domową odżywkę. Będziesz potrzebować tylko jednej tabletki.
Czytaj artykułBób to znane od starożytności warzywo strączkowe, które w ostatnim czasie zyskało dużą popularność. Jest nie tylko bardzo smaczne, ale również może wprowadzić wiele korzyści dla naszego organizmu. Zawiera dużo kwasu foliowego i błonnika, dlatego warto dodać je do swojej diety. W sezonie bób można kupić w każdym sklepie z warzywami, natomiast zdecydowanie lepiej jest wyhodować go samodzielnie. Pielęgnacja tego warzywa nie jest kłopotliwa, a z tym zadaniem poradzi sobie nawet początkujący ogrodnik. Mimo to warto trzymać się kilku zasad, dzięki którym plony bobu będą bogate.
Czytaj artykułMarzy ci się pyszne pomidory z własnej grządki? Aby uprawa się udała, należy odpowiednio przygotować sadzonki przed przesadzeniem ich do gruntu. Niestety, jak każda roślina, pomidory są narażone na różne choroby, które mogą powodować duże straty w plonach. Istnieje jednak prosta sztuczka, która pomoże uchronić krzaki przed groźnymi patogenami. W tym celu wystarczy użyć miedzianego drutu. Czy ta metoda rzeczywiście działa? Jakie mogą być ewentualne skutki jej stosowania? Sprawdź.
Czytaj artykułNadeszła wiosna, a to oznacza, że pora pomyśleć o nawożeniu sadzonek pelargonii. Rośliny te mają duże wymagania pokarmowe – dla zdrowego wzrostu i obfitego kwitnienia potrzebują odpowiednich składników odżywczych. W tym celu doskonale się sprawdzi domowy nawóz, do którego potrzebować będziemy jednego składnika. Dzięki niemu sadzonki pelargonii dostaną zastrzyk energii na dalszy wzrost i obfite kwitnienie.
Czytaj artykułWłasna szklarnia to prawdziwe marzenie wielu ogrodników. Jej posiadanie niesie ze sobą szereg korzyści: zapewnia roślinom optymalne warunki do wzrostu, chroni je przed niekorzystnymi czynnikami pogodowymi, a także wydłuża ich okres wegetatywny. Dzięki temu możemy cieszyć się świeżymi zbiorami niemal przez cały rok. Aby rośliny mogły rosnąć zdrowo i obficie owocować, ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża do szklarni. Jak to zrobić dobrze? Poznaj cenne wskazówki dotyczące przygotowania podłoża do szklarni pod uprawę warzyw.
Czytaj artykułWykałaczki można znaleźć praktycznie w każdym domu, co wynika z ich uniwersalnego charakteru. Służą do usuwania resztek jedzenia między zębami, znajdują częste zastosowanie w kuchni, ale nie tylko. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że te drewniane patyczki mogą pomóc w pielęgnacji roślin, a nawet w walce z pędrakami. Brzmi zaskakująco, nieprawdaż? Sprawdź, jak w nietypowy sposób wykorzystać wykałaczki w ogrodnictwie.
Czytaj artykułMaliny są cenione ze względu na swoje walory smakowe i zdrowotne. To prawdziwa skarbnica cennych dla organizmu substancji, dlatego warto je włączyć do swojej diety. Krzewy te są chętnie uprawiane w przydomowych ogrodach i na działkach. Choć ich uprawa nie jest trudna, wymaga poświęcenia czasu i uwagi. Chcąc cieszyć się dorodnymi owocami, warto zadbać o dokarmianie krzewów. Podpowiadamy, jak samodzielnie przygotować naturalne nawozy do malin, które sprawią, że krzaki będą uginać się od soczystych owoców.
Czytaj artykułCieszynianka wiosenna to mało znana, ale urocza bylina, która pojawia się wczesną wiosną i zachwyca nietypowym kwitnieniem. W naturze najliczniej występuje w okolicach Cieszyna, stąd nazwa rośliny. Jej nietuzinkowy wygląd sprawia, że jest doskonałą propozycją do ogrodów, a uprawa nie powinna sprawiać problemu. Jak uprawiać cieszyniankę wiosenną? Poznaj jej wymagania oraz wskazówki dotyczące pielęgnacji.
Czytaj artykułPod koniec ubiegłego roku uchwalono ustawę, która przedłuża zamrożenie cen energii elektrycznej do końca czerwca 2024 roku. Dla większości gospodarstw domowych limit tańszego prądu wynosi 1500 kWh. Niektórzy z kolei mogą ubiegać się o jego zwiększenie. Kto może skorzystać z wyższego limitu zużycia energii? Czy trzeba składać wniosek o tańszy prąd w 2024 roku? Pospiesz się, bo czasu jest mało.
Czytaj artykułAnginka to niezwykły kwiat, który zdobył ogromną popularność w czasie PRL-u. Jego obecność symbolizowała przytulność i domowe ciepło, a uprawa raczej nie sprawiała problemów. Po latach zapomnienia anginka ponownie wraca do łask. Za jej uprawą przemawia nie tylko dekoracyjny wygląd, ale również niezwykle właściwości lecznicze. Choć nie jest szczególnie wymagająca, może zacząć marnieć w oczach, zwłaszcza w okresie zimowym. Jak uratować anginkę po zimie? Tajemnica tkwi w podlewaniu.
Czytaj artykułAby osiągnąć sukces w uprawie pomidorów, należy odpowiednio przygotować rozsadę. Natomiast czasem się zdarza, że sadzonki stają się nadmiernie wybujałe i wiotkie. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest zbyt wczesny wysiew nasion, ale nie tylko. Powodem jest też niezapewnienie roślinom odpowiednich warunków do prawidłowego wzrostu i rozwoju. W przypadku, gdy sadzonki pomidorów zaczynają być wybujałe, musimy jak najszybciej zareagować. W tym celu wystarczy je… pogłaskać.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 99
- Następna