Zgodnie z polskim prawem budowlanym właściciele i zarządcy nieruchomości mają obowiązek przeprowadzania kontroli instalacji elektrycznej, która ma na celu sprawdzenie poziomu jej bezpieczeństwa eksploatacyjnego. Na czym polega przegląd instalacji i jak często należy go wykonywać? Komu zlecić wykonanie takiej kontroli? Sprawdź!
Czytaj artykułZłoto jest jednym z najbardziej pożądanych metali zarówno w biżuterii, jak i przedmiotach użytku domowego. Niestety, z upływem czasu traci swój urok. Jeśli nie masz pewności, jak i czym czyścić złoto, skorzystaj z poniższych wskazówek. Te domowe sposoby są niezawodne!
Czytaj artykułPchły to częsty problem właścicieli domowych czworonogów. Choć wyglądają niepozornie, mogą być niebezpieczne zarówno dla zdrowia zwierząt, jak i ludzi, gdyż są nosicielami wielu chorób. Pchły, które zadomowiły się w naszym domu, są niezwykle trudne do wytępienia – lubią bytować w ciemnych i mało dostępnych miejscach. Dlatego warto wiedzieć, jak pozbyć się tych uciążliwych owadów z domu. Zdradzamy najlepsze sposoby!
Czytaj artykułCzyszczenie grzejników to czynność, o której bardzo często zapominamy. To duży błąd, ponieważ kaloryfery gromadzą ogromne ilości kurzu i bakterii. Ze względu na skomplikowaną strukturę, ich czyszczenie może stanowić nie lada wyzwanie. Podpowiadamy, jak tanio i szybko wyczyścić grzejniki od środka. Jeden ze sposobów was zaskoczy!
Czytaj artykułLudzki mocz jako nawóz? To nie żart! Okazuje się, że mocz może być bezpieczną i mniej szkodliwą dla środowiska alternatywą dla syntetycznych nawozów. Jego skład to prawdziwa bomba odżywcza dla roślin, zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na przyspieszeniu ich wzrostu lub obfitszym plonowaniu. Ponadto jest darmowy, a przy tym niezwykle efektywny, ale pod pewnymi warunkami.
Czytaj artykułSegregacja śmieci to podstawowe działania mające na celu ochronę środowiska. Niestety, bioodpady są najbardziej męczące, ponieważ magazynowane przez kilka dni wydzielają nieprzyjemne zapachy, a także są siedliskiem irytujących muszek owocówek. Jak można temu zapobiec? Jak wyczyścić kosz na bioodpady? Podpowiadamy!
Czytaj artykułSidlisz piwniczny to jeden z największych polskich pająków, którego najczęściej możemy spotkać w piwnicy czy garażu. Lubi przebywać także w jaskiniach i pod kamieniami. Jak rozpoznać tego pająka? Czy jest niebezpieczny dla człowieka? Jak się pozbyć sidlisza piwnicznego? Podpowiadamy!
Czytaj artykułMinisterstwo Klimatu i Środowiska stworzyło poradnik dla samorządów dotyczący wypłaty dodatku węglowego. Ma on pomóc urzędnikom w ustaleniu, komu świadczenie rzeczywiście się należy. Sprawdź, kto otrzyma dodatek węglowy zgodnie z nowymi wytycznymi!
Czytaj artykułCoraz więcej osób decyduje się na montaż basenu w ogrodzie. Obowiązkiem jest właściwa pielęgnacji zbiornika, bo w zaniedbywanym basenie woda szybko staje się mętna i zielona. Można kupić specjalny filtr, inwestować w środki chemiczne. Można też sporo zaoszczędzić i samemu zrobić filtr, który idealnie przefiltruje wodę w basenie. Wystarczą do tego plastikowe wiadro i najtańsze poduszki.
Czytaj artykułTygrzyk paskowany to jeden z największych i najładniejszych pająków w naszym kraju, który wylęga się późnym latem. Tak jak większość insektów, pająk tygrysi budzi przerażenie i lęk u mnóstwa osób, ze względu na potężny odwłok. Gdzie go można spotkać? Czy jest jadowity? Co się stanie, gdy tygrzyk paskowany cię ugryzie? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w naszym artykule.
Czytaj artykułHortensje to wyjątkowo piękne krzewy, które cieszą nasze oczy w okresie letnim. Niemniej jednak z czasem zaczynają gubić liście i kwiaty, przygotowując się do zimowego spoczynku. Pewnie wiele osób zastanawia się, jak zasuszyć hortensje, by cieszyć się ich pięknem także po sezonie? Czy da się to zrobić, zachowując ich żywy kolor i kształt? Podpowiadamy!
Czytaj artykułZwijanie się liści rododendronów i ich żółknięcie jest często spotykanym problemem. Okazuje się, że głównym powodem tego zjawiska jest niewłaściwa pielęgnacja roślin. Jakie błędy najczęściej popełniamy, uprawiając rododendrony? Podpowiadamy!
Czytaj artykułPanele podłogowe stanowią trwałe i estetyczne rozwiązanie w aranżacji wnętrz. Zdarza się jednak, że podczas użytkowania drewnianej podłogi mogą pojawić się problemy. Jedną z nich jest skrzypienie i trzeszczenie paneli podłogowych. Chociaż jest to sytuacja mało kłopotliwa, z czasem może łatwo wyprowadzić z równowagi. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego panele podłogowe skrzypią. Podpowiadamy również sposoby na skrzypiącą podłogę.
Czytaj artykułĆma bukszpanowa to bardzo groźny szkodnik. Jego wyjątkowo żarłoczne larwy mogą doprowadzić do całkowitego wyniszczenia bukszpanu, żerując na jego liściach oraz młodych pędach. Mimo że w Polsce ten owad pojawił się stosunkowo niedawno, dziś już rozpowszechnił się na terenie całego kraju. Walkę ze szkodnikiem należy rozpocząć jak najszybciej, gdyż szybko się rozmnaża i stale zwiększa obszar inwazji. W naszym artykule zdradzamy najlepsze sposoby na pozbycie się ćmy bukszpanowej. O tych metodach mogliście nie wiedzieć!
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 98
- Następna