Posiadacze szamba usytuowanego w ogródku z pewnością nie raz zastanawiali się, czy istnieje sposób na to, by je ukryć. Rzeczona konstrukcja może bowiem obniżać walory estetyczne działki. Jednak okazuje się, że istnieje sprytny sposób na ukrycie tego niezbędnego, ale mało atrakcyjnego elementu. Chcesz uporać się z problemem? Wystarczy, że posadzisz przy szambie rośliny zdolne do jego zamaskowania. O jakie gatunki konkretnie chodzi? Podpowiadamy, jak o nie dbać, by sprawiły, że konstrukcja zniknie wśród zieleni.
Czytaj artykułMiłośnicy róży zastanawiają się nad sposobem, który pomógłby im rozmnożyć ulubione rośliny w ogrodzie. Okazuje się, że istnieje kilka prostych metod pozwalających na uzyskanie jakościowych sadzonek, bez ich kupowania. Chcesz rozmnożyć róże samodzielnie? Musisz pamiętać, że zabieg, choć prosty, wymaga przestrzegania kilku zasad. Dzięki temu, nim zdążysz się obejrzeć, pozyskane sadzonki rozwiną się w piękne krzewy o pełnych, wonnych kwiatach. Kiedy najlepiej rozmnażać róże i dlaczego termin ma znaczenie? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułCebula to jedna z najchętniej uprawianych przez polskich ogrodników roślin. Warzywo to znajduje wszechstronne zastosowanie w rozmaitych przepisach kulinarnych. Uprawa cebuli nie jest zbyt skomplikowana, choć warto pamiętać o kilku istotnych wskazówkach, które pomogą osiągnąć duże i smaczne plony.
Czytaj artykułUprawa ogórków gruntowych nie jest zbyt skomplikowana, choć trzeba pamiętać o zapewnieniu im właściwych warunków do wzrostu. W przeciwnym razie warzywo może okazać się wyjątkowo gorzkie. Okazuje się, że istotną kwestią w uprawie ogórków gruntowych jest ich podlewanie. Jak powinno się to robić, by zebrane plony miały wyśmienity smak?
Czytaj artykułSmaczne i soczyste pomidory to doskonały składnik do kanapek, sałatek, zup bądź sosów. Wielu ogrodników uprawia je w swoich warzywnikach. Warto wiedzieć, że rośliny te wymagają pewnych specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, szczególnie w lipcu. Mowa tu między innymi o stosowaniu oprysku czy nawożeniu specjalnymi odżywkami, które pomogą w uzupełnieniu niedoboru wapnia czy potasu.
Czytaj artykułMuszki owocówki potrafią być prawdziwym utrapieniem. Owe stworzenia najczęściej można spotkać latem. Lepiej ich nie lekceważyć, ponieważ pozostawione same sobie mogą dość szybko się rozmnożyć. Skąd konkretnie biorą się muszki owocówki w domu i jak można je zwalczyć? Wypróbuj skuteczne pułapki, które naprawdę działają.
Czytaj artykułWiele osób, spotykając węża w swoim ogródku, może poczuć prawdziwą trwogę. Jednak, czy tak naprawdę jest się czego bać? Okazuje się bowiem, że tylko jeden z gatunków węży dziko występujących w Polsce jest jadowity. Sprawdź, jakie rodzaje tych stworzeń można spotkać w naszym kraju i co robić, gdy któryś z nich pojawi się na działce.
Czytaj artykułSezon letni wiąże się ze zwiększeniem częstotliwości występowania upalnych dni. Temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza połączone z brakiem deszczu mogą negatywnie odbić się na uprawianych w ogródku roślinach. Wówczas trzeba zadbać przede wszystkim o regularne podlewanie. Co ciekawe, na zwiędnięte, wysuszone rośliny może pomóc pewien nieoczywisty produkt. Chodzi o piwo.
Czytaj artykułUprawa borówki amerykańskiej jest praktykowana zarówno przez początkujących, jak i bardziej doświadczonych ogrodników. Nic dziwnego – te ciemnoniebieskie jagody to ulubiony owoc wielu osób. Warto jednak pamiętać o prawidłowych zabiegach pielęgnacyjnych mogących zapewnić obfity i smaczny plon. Chodzi tu między innymi o odpowiednie nawożenie i podlewanie borówki.
Czytaj artykułNaturalne sposoby na zakwaszanie ziemi w ogrodzie. Zastosuj specjalną wodę, próchnicę lub...kamienie
Niektóre rośliny uprawiane w ogródku będą się najlepiej rozwijać w podłożu o kwaśnym odczynie. Z tego względu bardzo ważne jest regularne monitorowanie pH gleby. W razie konieczności warto wykorzystać sposoby, które pozwolą na skuteczne zakwaszenie ziemi. W jaki sposób powinno się to robić i które rośliny preferują niższe pH? Odpowiadamy.
Czytaj artykułPapryka to smaczne i zdrowe warzywo wykorzystywane w wielu przepisach kulinarnych. Z jej udziałem można przygotować lekką sałatkę, swojskie leczo czy sycący gulasz. Nic dziwnego, że mnóstwo ogrodników uprawia paprykę w ogródkach. Warto wiedzieć, w jaki sposób powinno się ją pielęgnować. Czerwiec to czas przeprowadzenia kluczowych zabiegów. Jakich? Podpowiadamy.
Czytaj artykułWarzywa szybciej rosną i są smaczniejsze. Jak stosować sól Epsom na pomidory, ogórki i inne warzywa?
Ogrodnicy wykorzystują wiele niestandardowych sposobów na poprawę dobrostanu swoich upraw. Jednym z nich jest sól Epsom, która znajduje szerokie zastosowanie w pielęgnacji roślin. Jakie skutki może przynieść używanie jej w ogródku i na co konkretnie pomoże? Sprawdź, do jakich roślin wykorzystać sól Epsom.
Czytaj artykułDolomit to powszechnie używany nawóz, którego wykorzystanie w ogródku może pomóc w zapewnieniu roślinom odpowiednich warunków do wzrostu. Ogrodnicy stosują ten środek między innymi do lawendy. W jaki sposób powinno się to robić, które rośliny lubią zasilanie dolomitem i czy nawóz ma jakieś wady, na które trzeba zwrócić uwagę? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułW uprawie roślin wykorzystuje się mnóstwo niestandardowych specyfików, które mogą pomóc w prowadzeniu ogródka. Jednym z nich jest oprysk sporządzony z mleka i jodu. Środek ten chwali sobie wielu ogrodników, ponieważ chroni rośliny przed mszycami i rozwojem niektórych chorób. Jak go zrobić i używać? Odpowiadamy.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 11
- Następna