Artykuły
Grudnik, czyli szlumbergera, to wyjątkowa roślina doniczkowa, ponieważ jej okres kwitnienia przypada na chłodne miesiące roku. Kwiaty na ogół pojawiają się w listopadzie i utrzymują się do lutego lub marca. Bywa jednak tak, że grudnik zrzuca liście oraz pąki. Dlaczego grudnik gubi liście i nie chce kwitnąć? Dowiedz się, co zrobić, żeby szlumbergera cieszyła oczy kwiatami przez całą zimę.
Czytaj artykułJuż niedługo będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. W tym szczególnym dniu wiele osób uda się na cmentarz, aby uporządkować groby, wymienić wkłady na znicze czy przystroić mogiły wiązankami. Okazuje się, że wykonanie takiego stroika na Święto Zmarłych nie jest trudną czynnością, a dodatkowo pozwala zaoszczędzić pieniądze. Jak samodzielnie wykonać stroik na cmentarz? Sprawdź instrukcję krok po kroku.
Czytaj artykułWinorośl japońska to roślina charakteryzująca się pięknymi, dużymi liśćmi o efektownym zabarwieniu. To pnącze, którym z powodzeniem można upiększyć zarówno balkon, jak i ogródek. Kiedy sadzić winorośl japońską, w jaki sposób ją pielęgnować i o czym pamiętać w trakcie uprawy? Odpowiadamy.
Czytaj artykułJałowce to ozdobne krzewy i drzewa, które w naszym kraju cieszą się dużą popularnością. Te uwielbiane przez polskich ogrodników rośliny odznaczają się wysoką odpornością na niskie temperatury, a ich uprawa nie jest kłopotliwa. Zanim zdecydujemy się na posadzenie tych pięknych iglaków na własnej działce, poznajmy ich wymagania i najciekawsze zastosowania. Podpowiadamy, jak uprawiać jałowce w ogrodzie.
Czytaj artykułRuszył sezon grzewczy, dlatego wiele osób zastanawia się, w jaki sposób można zaoszczędzić na ogrzewaniu. Warto pamiętać o tym, że przez okna ucieka od 15 do 25 proc. ciepła, co przekłada się na wzrost rachunków za ogrzewanie. Nie wszyscy jednak wiedzą, że straty ciepła można zminimalizować. Wystarczy zmienić tryb w oknach na zimowy. Jak to zrobić? Zastosuj prosty trik.
Czytaj artykułDoświadczeni ogrodnicy doskonale wiedzą, że czosnek sadzony w gruncie jesienią gwarantuje wcześniejszy plon. Decydując się na ten termin, możemy spodziewać się zdrowych i dużych główek o regularnym kształcie nawet na miesiąc przed odmianami jarymi. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że jesienną uprawę czosnku można poprowadzić na różne sposoby. Najciekawszy pomysł na nią mieli nasi przodkowie, którzy zakładali zagony niewymagające spulchniania czy pielenia. Dowiedz się więcej na temat tego, czym jest rustykalna metoda uprawy czosnku.
Czytaj artykułDrzewa i krzewy iglaste są popularnym wyborem do przydomowych ogrodów. Nie dość, że są zielone i ozdobne przez cały rok, to jeszcze są stosunkowo łatwe w uprawie i pielęgnacji. Czasem jednak gałązki iglaków zaczynają usychać. Zastanawiasz się, z czego to wynika? To robota licinka – nowego szkodnika, który atakuje tuje, cisy i jałowce. Po czym poznać jego żerowanie oraz jak go zwalczyć? Sprawdź.
Czytaj artykułSpadające jesienią liście nie tylko urokliwie wyglądają, ale mogą też posłużyć do wykonania ziemi liściowej. Jest lekka i doskonale rozluźni ciężką glebę. Może też posłużyć za naturalną ściółkę. Z jakich liści można wykonać ziemię liściową i do czego jeszcze można ją zastosować? Jak zrobić ziemię liściową? Oto wszystkie najważniejsze informacje na jej temat.
Czytaj artykułJesienią w ogrodach królują dynie, orzechy włoskie i laskowe, w parkach - kolorowe liście, żołędzie i oczywiście kasztany. Te ostatnie co roku z chęcią zbieramy, bo można je wykorzystać w domu na różne sposoby. My też zebraliśmy garść kasztanów, ułożyliśmy je w rządki, ale jeden wyraźnie nie pasuje do pozostałych. Znajdziesz go?
Czytaj artykułSwetry mogą mieć różny skład, a każdy materiał ma inne właściwości. Te wyprodukowane z wełny, angory czy kaszmiru nie powinny być prane w taki sam sposób jak pozostałe ubrania z naszej szafy. Może się jednak zdarzyć, że ukochany kardigan zostanie poddany intensywnemu wirowaniu czy działaniu wysokiej temperatury, przez co drastycznie się skurczy. Zanim go oddasz lub wyrzucisz, sprawdź, jak uratować sfilcowany sweter. To naprawdę proste!
Czytaj artykułSą piękne, zachwycają bogactwem barw i różnorodnością niepowtarzalnych kształtów, dlatego stanowią ozdobę każdego wnętrza. Storczyki od lat cieszą się ogromną popularnością, dlatego wiele osób ma je w swoich domach. Niestety czasem się zdarza, że liście rośliny robią się pomarszczone i miękkie. Jakie są przyczyny i jak temu zaradzić? Przedstawiamy najlepszy sposób na regenerację pomarszczonego i odwodnionego storczyka.
Czytaj artykułSprzątanie grobu to jedna z najważniejszych czynności, które robimy przed uroczystością Wszystkich Świętych. Bywa, że nie możemy zrobić tego sami - mieszkamy daleko, za granicą, jesteśmy chorzy lub zwyczajnie brakuje czasu. Z pomocą przychodzą oferty robienia porządków za opłatą. Ile kosztuje sprzątanie grobu na Święto Zmarłych w 2023 roku?
Czytaj artykułZ zielonych pomidorów możemy zrobić przetwory na zimę, ale nie tylko. Warto zerwać je z krzaczków i odpowiednio przechować w domu. Dzięki tej prostej czynności nawet w środku zimy będziemy mogli spożywać soczyste pomidory, które znacznie różnią się od tych zakupionych w sklepie. Sprawdź różne sposoby na przechowywanie zielonych pomidorów.
Czytaj artykułChryzantemy to jedne z najpopularniejszych kwiatów cmentarnych. Wszystkich Świętych będziemy obchodzić już niedługo, dlatego trzeba zacząć myśleć o zakupie roślin. Na targach można znaleźć mnóstwo odmian i rodzai kwiatów, jednak nie wszystkie będą nadawać się na nagrobki. Które chryzantemy są najtrwalsze i kiedy najlepiej je kupić? Zdradzamy sposób na przechowywanie, tak, aby wytrzymały do święta.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 757
- Następna