Sponsor serwisu Leroy Merlin logo

Artykuły

Podlewanie roślin doniczkowych "na zapas", z przelaniem wody do podstawek, to nie jest dobry pomysł. Wrażliwe korzenie niektórych roślin mogą zacząć gnić. Co więc zrobić z roślinami, kiedy wyjeżdżamy na urlop?

Czytaj artykuł 

Im większy ogród, tym więcej mamy przy nim pracy. Zamontowanie automatycznego systemu nawadniającego zaoszczędzi nam sporo czasu. Ponadto, w upalne i suche dni, pomaga roślinom przetrwać ten trudny czas.

Czytaj artykuł 

Co najczęściej robimy, kiedy wypali się żarówka? Wykręcamy i zastępujemy ją nową. Starą, bez zastanowienia wyrzucamy do kosza. Podobnie postępujemy z innymi sprzętami elektrycznymi.

Czytaj artykuł 

Wakacyjny luz sprawia, że nie zwracamy uwagi na niebezpieczeństwa, jakie mogą spotkać nas w domu. Czasem wystarczy moment nieuwagi, by z mieszkania zostały nam osmolone ściany, sadza i przesiąknięte dymem ubrania. Co robić, by zabezpieczyć dom przed pożarem? Poznaj nasze wskazówki.

Czytaj artykuł 

W ogrodzie szukamy wytchnienia i spokoju. Jeżeli nasz dom znajduje się w pobliżu ruchliwej drogi czy innego źródła hałasu, wykorzystajmy rośliny jako zieloną barierę przed uciążliwymi dźwiękami. Odpowiednio posadzony i zaplanowany żywopłot może obniżyć natężenie hałasu nawet o 50%.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wydmy występują praktycznie na terenie całego kraju, ale najbardziej atrakcyjne i rzucające się w oczy są oczywiście te nadmorskie. Dla mnie widok piaskowej wydmy obrośniętej nadmorskimi trawami i innymi typowymi roślinami to synonim wakacyjnych dni. Czy można przenieść taką kompozycję do ogrodu? Oto kilka gatunków, z których skomponujesz rabatę w stylu morskim.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Każdy wie, że zwierzak w domu to nie tylko przyjemności. Dbanie o pupila to pestka, ale sprzątanie jego wszędobylskiej sierści może wyprowadzać z równowagi. Znamy kilka sposobów, jak zachować spokój i piękny, czysty dom.

Czytaj artykuł 

Wybór proszków do prania jest ogromny i może przyprawiać o ból głowy. Producenci prześcigają się w pomysłach, oferując specjalne proszki do tkanin naturalnych i sztucznych, białych i kolorowych, do łatwych i trudnych plam, pachnące morską bryzą lub kwiatową łąką. Jak wybrać z pośród tak bogatej palety produktów? Jaki proszek będzie najskuteczniejszy? Przy zakupie kierować się marką czy ceną? Odpowiedzi na te i inne pytanie udziela Piotr Koluch, specjalista z fundacji Pro-Test.

Czytaj artykuł 

Wśród drzew liściastych i iglastych znajdziemy wiele gatunków, które poleca się do sadzenia na podmokłych terenach. Odpowiednio dobrana roślinność sprawi, że jesteśmy w stanie osuszyć teren i ograniczyć stosowanie dużej ilości rur drenażowych na rzecz roślin ozdobnych przy podobnym efekcie osuszenia, a zdecydowanie większej estetyce.

Czytaj artykuł 

Kochani, pokażcie nam jak kreatywnie spędzacie wakacje w swoim ogrodzie. Na najbardziej oryginalne zdjęcie czeka nagroda!

Czytaj artykuł 

Poziomki spotykamy w lasach i na polach całej Europy. Warto hodować je w ogrodzie, zwłaszcza ze względu na ich piękne, pachnące i smaczne owoce. Dodatkową zaletą jest fakt, iż owocują bez przerwy, od czerwca do października.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Głównymi czynnikami, które obniżają estetyczny wygląd trawnika, są liczne choroby wywoływane przez grzyby. Problemy te związane są z typem trawnika oraz ze sposobem jego pielęgnacji.

Czytaj artykuł 

Niestety, większość z nas nie dysponuje ogromny tarasem, balkonem czy werandą. Bardzo często niewielkim metrażom w naszych M towarzyszą malutkie balkoniki, często zaniedbywane, zagracone lub odwrotnie - wiejące pustką, będące składem niepotrzebnych mebli lub uschniętych kwiatów. Jedna z naszych użytkowniczek (bryczkaa) dzieli się z nami cennymi wskazówkami dotyczącymi aranżacji małych balkonów.

Czytaj artykuł 

Kolejny okres rozliczeniowy i kolejny rachunek, na którym widnieje bardzo wysoka kwota? Zastanawiasz się jak to możliwe, że zużycie wody w twoim domu jest aż tak wysokie? Zobacz, jak zmniejszyć swoje opłaty nawet o kilkadziesiąt złotych!

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.