Artykuły
Stworzenie pełnej aranżacji polega na odpowiednim doborze wielu elementów – także stolarki okiennej. Okna nie tylko doświetlają pomieszczenia, ale także pomagają w rozróżnieniu stref życia, a także dają poczucie bezpieczeństwa oraz wpływają na estetykę budynku. Ekspert z firmy Awilux, Rafał Buczek, podpowiada, jakie okna pasują do domów nowoczesnych, a jakie do tradycyjnych.
Czytaj artykułNowoczesne budownictwo wyróżnia minimalizm i prostota. Wszelkie elementy wykończenia powinny tworzyć spójną całość. W takich projektach wyzwaniem może być estetyczne połączenie połaci dachowych i elewacji z jednoczesnym zachowaniem wszystkich niezbędnych funkcjonalności. Rynny wystające poza obrys budynku z pewnością mogą przeszkodzić w uzyskaniu zamierzonego efektu. Dlatego warto rozważyć zastosowanie systemu ukrytej rynny Siba Modern, dającego gwarancję najwyższych walorów estetycznych z zachowaniem niezbędnych wymagań technicznych.
Czytaj artykułZaskakujące kombinacje, nieposkromiona radość, kreatywne podejście do aranżacji – to hasła, które najlepiej opisują styl eklektyczny we wnętrzach. Siedem precyzyjnie dobranych do niego kolorów z palety Feel the Color Tikkurila umożliwia stworzenie aranżacji w duchu Eclectic, będących nieustającym źródłem inspiracji.
Czytaj artykułFunkcjonalność i dobra organizacja to podstawa sprawnego i szybkiego gotowania. Na pozór wszystko wydaje się tu proste i zrozumiałe – co jednak kryje się za tymi hasłami? Marka Peka – specjalista od funkcjonalnych akcesoriów meblowych, podpowiada jak sprawić, by codzienne gotowanie naprawdę sprawiało radość.
Czytaj artykułZa pół roku wszystkie nowo budowane domy mają spełniać kryteria niemal zerowego zapotrzebowania na energię – to cel postawiony przez Unię Europejską. Tym samym domy pasywne, których nadal w Polsce nie powstaje wiele, przestają być fanaberią, a stają się koniecznością.
Czytaj artykułEkoczyści specjaliści: Lato tuż tuż, najwyższy czas pozbyć się zbędnego tłuszczyku…z kuchni! Poznaj sprytne sposoby, które pozwolą wyczyścić kuchnię, zatłuszczone powierzchnie i sprzęt AGD łatwo, skutecznie i w sposób bezpieczny dla zdrowia oraz środowiska.
Czytaj artykułDziewiąte z mieszkań prowadzonych przez Dzieło Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie jest gotowe na przyjęcie lokatorów. Dzięki funkcjonalnemu wyposażeniu przekazanemu przez IKEA Kraków, osoby nieposiadające dachu nad głową będą mogły poczuć atmosferę domu. Szwedzka sieć pomogła też doposażyć łaźnię i garderobę, z której na co dzień korzystają osoby doświadczające bezdomności.
Czytaj artykułMuszki owocówki to jedne z najbardziej uciążliwych owadów, które występują w naszych domach. Pojawiają się wszędzie tam, gdzie przechowujemy owoce. Jak się pozbyć irytujących małych stworzeń z kuchni? Jest kilka sposobów!
Czytaj artykułWakacje to czas odpoczynku, wyjazdów oraz smacznych posiłków na świeżym powietrzu. W okresie letnim nasze menu zmienia się na lżejsze – częściej sięgamy po warzywa i owoce, a także orzeźwiające napoje. Do przygotowania wakacyjnych potraw, ich właściwej prezentacji na balkonie czy tarasie oraz organizacji plenerowych wypraw przydadzą się odpowiednie akcesoria – najlepiej w intensywnych kolorach oraz radosnych wzorach. O tym, jak je wybrać, opowiada ekspert salonów Agata.
Czytaj artykułMrówki są pożytecznymi owadami, jednak niestety ich obecność w ogrodzie nikogo nie cieszy. Jak się ich pozbyć domowymi sposobami?
Czytaj artykułBeckers PRO to nowa linia profesjonalnych farb dla ekip wykonawczych wprowadzona na rynek przez markę Beckers. Obejmuje ona pełną gamę wysoce funkcjonalnych produktów do dekoracji i ochrony powierzchni na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń, w tym wodorozcieńczalne farby do ścian i sufitów, emalie uniwersalne i farbę elewacyjną. Wszystkie produkty posiadają atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego i wyróżniają się minimalną zawartością Lotnych Związków Organicznych, w rezultacie są bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Najnowsza oferta dostępna jest w sieci Castorama.
Czytaj artykułZlewozmywaki z ceramiki można obecnie zobaczyć w wielu eleganckich i rustykalnych kuchniach. Niech nie zwiedzie Was ich delikatna uroda – taki zlewozmywak jest bardzo twardy i odporny. Nie niszczą go wysokie temperatury ani detergenty, niełatwo go zarysować czy zaplamić. Czym i jak go czyścić, żeby służył nam długie lata?
Czytaj artykułW dzisiejszym odcinku z cyklu „Ogród Warzywny” krótki przegląd stanu i odmian rosnących u mnie pomidorów. Zapraszamy!
Czytaj artykułPomidory to jedne z tych warzyw, których uprawa jest wymagająca i kapryśna, ale efekty, w postaci smacznych plonów wynagradzają wszelkie poniesione trudy. Chorobą, która często dotyka pomidory, jest zaraza ziemniaczana. Jak jej zapobiec? Poznaj najlepsze, domowe metody.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 773
- Następna