Artykuły
Morele to bardzo popularne drzewa owocowe, które rodzą słodkie, soczyste i aromatyczne owoce. Są one pełne witamin i składników mineralnych, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Morele dojrzewają zwykle w połowie lipca – świetnie smakują na surowo, ale można z nich również przygotować pyszne przetwory. Natomiast po zakończonych zbiorach, nie możemy ich zostawić samym sobie. Jak wygląda pielęgnacja moreli po owocowaniu? Ta czynność jest niezbędna dla uzyskania zdrowych i obfitych plonów w następnym sezonie.
Czytaj artykułPodczas stosowania wszelkich nawozów bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak go używać. Kluczowe są takie sprawy jak ilość odżywki, termin zasilania czy to, jakim roślinom będzie służyć. Będąc początkującym ogrodnikiem, może być to trudne do opanowania. W takiej chwili najlepiej sięgnąć po biohumus. Czym jest i do czego najlepiej stosować biohumus?
Czytaj artykułRobiąc zakupy, najczęściej staramy się wybierać pełnowartościowe produkty bez uszkodzeń. Jakość ma dla polskich konsumentów coraz większe znaczenie, bez względu na to, czy kupują buty, czy warzywa. Mieszkanie to ogromny wydatek. Nic więc dziwnego, że i przy tego rodzaju zakupach chcemy, by wszystko było zapięte na ostatni guzik.
Czytaj artykułPiwonie potrafią tworzyć olbrzymie kępy, z których wyglądają pełne, żywo wybarwione kwiaty. Jeśli nie pokażą się w 1 roku po posadzeniu lub będzie ich garstka, nie ma powodu do zmartwień. Jednak, gdy po 2-3 latach na roślinach wciąż jest kwiatów jak na lekarstwo, warto przeanalizować, co wpływa na mniej obfity wzrost. Przeczytaj i dowiedz się, dlaczego piwonie nie kwitną i co robić, by wśród gęstwiny soczyście zielonych liści wreszcie wybiły się pękate pąki, będą ich dziesiątki.
Czytaj artykułPod koniec sezonu ogrodnicy stają przed dylematem – kompostować chore pomidory czy lepiej się ich pozbyć? Obumarłe krzaki są źródłem patogenów, przede wszystkim zarazy ziemniaczanej i mączniaka, dlatego wiele osób obawia się wrzucać je na pryzmę. Czy rzeczywiście chore pomidory nie nadają się na kompost? Rozwiewamy wątpliwości.
Czytaj artykułPelargonie to rośliny, których chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Są częstym wyborem dla efektownej dekoracji balkonów czy tarasów, a ich intensywnie kolorowe i piękne kwiaty przyciągają wzrok niejednego miłośnika roślin. Ogromną zaletą pelargonii jest wyjątkowo długie kwitnienie – wystarczy spełnić ich podstawowe wymagania, a będą cieszyć oko od wiosny aż do późnej jesieni. Aby jednak ich kwitnienie było jeszcze bardziej obfite, już teraz przygotuj prostą odżywkę z produktu, który zwykle ląduje w koszu na śmieci.
Czytaj artykułKoniec lata i początek jesieni to pracowity czas w ogrodzie. Trwają zbiory ostatnich plonów, rośliny powoli przygotowują się do zimowego spoczynku i jednocześnie kumulują zapasy na nadchodzący sezon. Właściwe nawożenie o te porze roku jest ważniejsze niż w jakimkolwiek innym terminie. Podpowiadamy, kiedy i czym nawozić krzewy i drzewa owocowe jesienią, aby w kolejnym roku dały bogate plony.
Czytaj artykułPaprotka to popularna roślina, która zdobi polskie domy. Niestety uprawa może być nie lada wyzwaniem z uwagi na jej szczególne wymagania. Często zdarza się, że paprotka usycha pomimo wszelkich starań. Podpowiadamy czego unikać w uprawie paprotki i jak ją uratować sprawdzonym domowym sposobem.
Czytaj artykułW skomplikowanym, chaotycznym i zbyt dynamicznym świecie dorosłych stworzenie dziecku przestrzeni swobodnej, kreatywnej i pełnej harmonii jest niezwykle ważne. Dlatego urządzenie pokoju, w którym będzie miało szansę rozwijać się i poznawać własne predyspozycje, gdzie jednocześnie poczuje się pewnie i bezpiecznie, powinno być dla nas – rodziców – priorytetem. Najnowsze trendy w pokoju dziecięcym to odpowiedź na rzeczywiste potrzeby najmłodszych i trochę starszych, a także odbicie mody w ujęciu multi: ważnej tu i teraz, ale też z upływem czasu niemniej funkcjonalnej. Jak je wykorzystać? Podpowiadamy.
Czytaj artykułLubczyk ogrodowy to niezwykle aromatyczna roślina, bez której trudno wyobrazić sobie smak tradycyjnych zup. Niewprawne oko może łatwo pomylić go z selerem, z jakim jest spokrewniony, okazuje się jednak dużo łatwiejszy w uprawie od tego wymagającego warzywa. Jak siać lubczyk krok po kroku, aby cieszyć się nim przez wiele lat? Jakie warunki mu zapewnić? Wyjaśniamy w artykule.
Czytaj artykułNaturalne sposoby na wzmocnienie roślin, czyli preparaty zrobione z domowych produktów, półproduktów lub odpadków są dla wielu gatunków świetnym rozwiązaniem. Łatwo przyswajalne, pełne cennych składników podawanych w bezpiecznym stężeniu stanowią najprostszą receptę na zdrowy wzrost. Juka ogrodowa wprost uwielbia naturalne odżywki, dlatego, gdy zbliża się jesień, podaję jej zamiennie te trzy nawozy. Przeczytaj i dowiedz się, dlaczego na jukę działają najlepiej.
Czytaj artykułStorczyki to rośliny doniczkowe, które czarują egzotycznymi kwiatami. Niestety, nie zawsze mamy szansę je podziwiać. Zdarza się, że mimo ogromnych starań storczyk nie kwitnie. Przez lata skorzystałam z wielu sposobów na pobudzenie orchidei do kwitnienia. Tylko jedna domowa odżywka okazała się niezawodna – sprawia, że moje rośliny regularnie wypuszczają nowe kwiaty. W artykule zdradzam, jak ją przygotować ze składników, które każdy ma w kuchni.
Czytaj artykułŚwiat roślin nie przestaje zachwycać i zadziwiać. Każdy ogrodnik szuka coraz to nowszych okazów na urozmaicenie i uatrakcyjnienie przestrzeni ogrodowej. Ciekawą propozycją jest m.in. trójsklepka owłosiona, obok której trudno przejść obojętnie. Jej egzotyczne kwiaty przypominają storczyki o bardzo oryginalnym ubarwieniu. Możemy podziwiać je pod koniec lata aż do późnej jesieni. Mimo swojego nietuzinkowego wyglądu uprawa trójsklepki owłosionej nie jest zbyt trudna. Sprawdź, jakie warunki jej zapewnić, aby zachwycała swoją urodą jak najdłużej.
Czytaj artykułKapusta to cenne warzywo, które stanowi ciekawe urozmaicenie jadłospisu. Dostarcza dużo składników odżywczych, a przy tym mało kalorii, dlatego można się nią zajadać bez wyrzutów sumienia. W Polsce kapusta uprawiana jest na szeroką skalę, gdyż nie ma zbyt dużych wymagań. Zdarza się jednak, że główki kapusty pękają, co budzi duży niepokój wśród ogrodników. Dlatego warto poznać główne przyczyny tego zjawiska oraz sposoby, które pomogą uniknąć takich sytuacji w przyszłości. Zdradzę wam mój patent na pełne i duże główki kapusty.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 765
- Następna