Artykuły

Artykuły

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej jest popularnym sposobem na obniżenie rachunków za energię elektryczną, a także uniezależnienie się od zewnętrznych jej dostawców. Z roku na rok prosumentów w Polsce przybywa, a od kwietnia 2022 wprowadzony został nowy system rozliczania energii z instalacji PV. Sprawdź, jakie dofinansowanie fotowoltaiki w 2023 roku możesz otrzymać.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Budowa domu bez pozwolenia w 2023 roku ma znacznie przyśpieszyć proces inwestycyjno-budowlany. Zmiana prawa budowlanego to z założenia mniejsza biurokracja. Jego liberalizacja sprawi, że również praca organów nadzoru budowlanego i administracji architektoniczno-budowlanej stanie się prostsza. Chociaż nie brakuje głosów płynącego ze środowiska architektonicznego, że rewolucja może sprawić więcej szkód niż dobrego, sprawdzamy, jak będzie wyglądać budowa domu bez pozwolenia w 2023 roku. Kiedy zmiana prawa budowlanego?

Czytaj artykuł 
Artykuły

Tuż po świętach Bożego Narodzenia rozpoczynają się wizyty duszpasterskie, zwane potocznie kolędą. To cokroczne odwiedziny księży w domach wiernych. Do wizyty duszpasterskiej należy się odpowiednio przygotować. Sprawdź, co powinieneś mieć w domu, abyprzebiegła właściwie. Podpowiadamy również, ile pieniędzy wręczyć księdzu w kopercie.

Czytaj artykuł 
Art. Spons.

Posiadanie własnego kina domowego to duża wygoda: możliwość oglądania filmów w dowolnej chwili i w komfortowych warunkach sprawiają, że seans staje się o wiele przyjemniejszy. Dowiedz się, jakiego sprzętu będziesz potrzebować, aby stworzyć kameralne kino w domu!

Czytaj artykuł 
Art. Spons.

Nazwy pierwszych dostępnych w naszym kraju telewizorów kojarzy obecnie niewiele osób. Choć z dzisiejszej perspektywy były to urządzenia toporne i awaryjne, pozostawały wówczas dobrem luksusowym, a na zakup pozwolić mogli sobie jedynie nieliczni. Mimo iż od wielu lat z dostępnością do zaawansowanych odbiorników nie ma już problemu, dziś wyzwanie jest inne – wybór modelu, który spełni nasze oczekiwania.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Artykuły

Zmiany w najmie w 2023, które wprowadzają zapisy Polskiego Ładu, mocno wpłyną na rynek najmu prywatnego. Rok 2022 jest ostatnim, w którym za wynajem mogliśmy odprowadzić podatek liniowy. Najbliższe rozliczenie to także ostatnia szansa na amortyzację i odliczenie kosztów. Po zmianach w najmie w 2023 nie ma już możliwości wyboru, z fiskusem rozliczymy się tylko ryczałtem.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Artykuły

Nikt nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez choinki. Jednak w styczniu zaczyna ona gubić coraz więcej igieł i zazwyczaj wtedy chcemy się jej już pozbyć, bo wygląda nieestetycznie. Podpowiadamy, co zrobić z choinką po świętach i czy można ją wyrzucić na śmietnik lub oddać.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Od 1 lutego 2023 roku będzie można składać wnioski o dopłaty dla mieszkańców bloków, które pomogą zaoszczędzić na energii elektrycznej. Ministerstwo Rozwoju i Technologii przedstawiło szczegóły nowego programu. Sprawdź, kto i gdzie może złożyć wniosek o dofinansowanie.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Od 3 stycznia 2023 roku ruszyła nowa wersja programu Czyste Powietrze. Będzie sporo zmian, a jedną z nich jest zwiększenie wysokości dotacji na wymianę „kopciucha” i termoizolację domu. Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać dopłatę do pompy ciepła w 2023 roku? Jaką kwotę dofinansowania można uzyskać? Sprawdź najważniejsze informacje!

Czytaj artykuł 
Artykuły

Abonament RTV pobierany jest, by umożliwić realizowanie misji mediów publicznych. Jest to jednak opłata, którą Polacy wnoszą niechętnie i dość rzadko – mimo że poza pewnymi wyjątkami jest obowiązkowa. Wzmożone kontrole abonamentu RTV mają na celu sprawdzenie, kto nie wnosi opłaty za odbiornik radiowy lub telewizyjny. Czy jednak kontrolera trzeba wpuścić do domu? Czy może nim być listonosz?

Czytaj artykuł 
Artykuły

Patodeweloperka coraz częściej pojawia się na polskim rynku nieruchomości. Jest symbolem niefunkcjonalnych i wadliwych mieszkań. Takich budynków jednak z roku na rok wciąż przybywa. Czym w tym roku zaskoczyli nas deweloperzy? Jakie były najgorsze przykłady polskiego budownictwa roku 2022?

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Artykuły

Prawo budowlane w 2023 roku przejdzie niemałą rewolucję. Nowelizacja wprowadzi istotne zmiany, które mają na celu uproszczenie procesu budowlanego, w tym na przykład możliwość budowy domu bez pozwolenia. Nowości w prawie budowlanym są interesującą informacją dla wszystkich tych, którzy są związani z branżą lub planują budowę własnego domu albo już posiadają swoją nieruchomość.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Jak odczytać licznik prądu? Wbrew pozorom nie jest to trudne. Trzeba jednak wiedzieć, z jakim urządzeniem pomiarowym mamy do czynienia. Wzrosty cen energii elektrycznej sprawiły, że wzrosło też zainteresowanie samodzielnym odczytywaniem i zgłaszaniem stanu licznika. Co warto wiedzieć na ten temat? Jakie są rodzaje liczników i jak odczytać licznik zużycia energii elektrycznej?

Czytaj artykuł 
Artykuły

Moda na ogrzewanie nadmuchowe przywędrowała do Polski ze Stanów Zjednoczonych i ma coraz więcej zwolenników wśród właścicieli domów nowoczesnych i energooszczędnych. Trudno się temu dziwić, bowiem zalety ogrzewanie nadmuchowego są niekwestionowane. Ten sposób ogrzewania wnętrz jest efektywny i zapewnia ogromny komfort funkcjonowania. Jak działa ogrzewanie nadmuchowe? Ile wynosi koszt instalacji i kto powinien się na nie zdecydować? Podpowiadamy.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.