Artykuły

Artykuły

W każdym domu znajduje się miejsce, które łączy domowników i pozwala wspólnie spędzać czas. Najczęściej taką przestrzenią jest salon, bo właśnie tutaj toczy się życie rodzinne i towarzyskie. Urządzając go warto dobrze przemyśleć wybór mebli wypoczynkowych, by stworzyć zestaw idealny - niekoniecznie kupując gotowy komplet, a miksując ze sobą style… i kolory.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Według prognoz ONZ, do roku 2030 w krajach rozwijających się więcej ludzi będzie zamieszkiwało na obszarach miejskich niż wiejskich, a do 2050 roku około 64% obszarów krajów rozwijających się oraz 89% rozwiniętych zostanie zurbanizowana[1]. W świetle tych danych nie sposób pominąć tematu oddziaływania estetyki i wyglądu otoczenia na nasze samopoczucie, kwestię budowania więzi społecznych oraz poczucie bezpieczeństwa mieszkańców miast. [1] „Jak piękniejsze otoczenie wypływa na nasze samopoczucie”, dr Simone Moore, 2016.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Najnowsze ustalenia naukowców jasno pokazują, że piękno i estetyka silnie wpływają na nasze poczucie szczęścia i dobre samopoczucie.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Co miesiąc masz wciąż ten sam problem – robisz co możesz, ale domowy budżet się nie dopina?  Widok rachunków do zapłacenia przyprawia cię o palpitacje serca? Sprawdź, w jaki sposób możesz zaoszczędzić na rachunkach!

Czytaj artykuł 
Art. Spons.

Oaza i miejsce relaksu w środku miasta? Wydaje się niemożliwe? A jednak! Zapoznaj się z cennymi poradami profesjonalistki, bo kto, jak nie Dorota Szelągowska, urządzi cię lepiej? Poznaj jej autorskie pomysły na aranżację balkonu w bloku, tarasu i małego ogródka i stwórz swój własny, zielony zakątek na kilku metrach kwadratowych.

Czytaj artykuł 
Art. Spons.

Telewizor potrafi mocno zdominować przestrzeń salonu. By nie wyglądał przytłaczająco i nie zaburzał designu wnętrza, trzeba go odpowiednio wkomponować. Jak zaaranżować kącik telewizyjny by był spójny z resztą pomieszczenia? Jakie meble wybrać, by nie odciągały uwagi od ekranu? W jakim mieszkaniu sprawdzi się duży regał, a w jakim zwykła szafka RTV? 

Czytaj artykuł 
Artykuły

Drzwi to jeden z pierwszoplanowych elementów aranżacji wnętrz. Ze względu na swoją funkcję, nie tylko oddzielają fizycznie kolejne pomieszczenia, ale też dopełniają je wizualnie. Właśnie dlatego wybierając je do mieszkań, powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na ich funkcjonalność, ale też i design.

Czytaj artykuł 
Art. Spons.

Zastanawiasz się, czy w sypialni zaprojektować szafę czy może małą garderobę? Szafa to przedmiot magiczny nie tylko ze względu na literackie nawiązania. Tylko ten jeden szczególny mebel może pomieścić wszystko, co związane z twoją codziennością. Znajdziesz w niej to, co przywołuje miłe wspomnienia, poprawia nastrój czy chroni przed niepogodą. Tylko jak sprawić, aby rzeczywiście była magiczna i pomagała też w utrzymywaniu porządku, segregowaniu i dokonywaniu wyborów? Tylko jak zaprojektować szafę lub garderobę w sypialni, aby wykorzystać maksymalnie przestrzeń i pomieścić jak najwięcej ubrań i akcesoriów. Zacznijmy od planu.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Drzwi wewnętrznych najczęściej szukamy podczas końcowego etapu urządzania domu. Ich wygląd – forma, kolorystyka, faktura – powinny stanowić dopełnienie aranżacji. Dopasowujmy je nie tylko do podłogi, stolarki okiennej czy mebli, ale do stylistyki całego wystroju. Wybór „modelu idealnego” powinien być możliwie przemyślany, jest to bowiem element, który zostaje z nami na kilka, czasem nawet kilkanaście lat. Co proponuje nam rynek i na co zwrócić uwagę, szukając drzwi do mieszkania?

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.