Artykuły

Artykuły

Zgodnie z polskim prawem budowlanym właściciele i zarządcy nieruchomości mają obowiązek przeprowadzania kontroli instalacji elektrycznej, która ma na celu sprawdzenie poziomu jej bezpieczeństwa eksploatacyjnego. Na czym polega przegląd instalacji i jak często należy go wykonywać? Komu zlecić wykonanie takiej kontroli? Sprawdź!

Czytaj artykuł 
Artykuły

Zielony nalot na kostce brukowej obniża jej walory estetyczne. Jeśli nie dbamy o jej regularną pielęgnację, w szczelinach będą pojawiać się trudne do usunięcia chwasty. Czyszczenie kostki brukowej bez odpowiednich środków i techniki  będzie mozolne i nieskuteczne. Na szczęście jednak istnieją skuteczne preparaty, które pomogą nam pozbyć się problemu. Jak zapobiegać zielenieniu kostki brukowej i czym ją czyścić?

Czytaj artykuł 
Artykuły

Budując i remontując swój dom lub mieszkanie, wiele osób zastanawia się, co wybrać – ogrzewanie podłogowe czy grzejniki. Oba te rozwiązania niosą za sobą zarówno sporo korzyści, jak i niedogodności. Podpowiadamy, co bardziej się opłaca i co będzie zdrowszym rozwiązaniem dla twojego organizmu.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Marzy ci się piękne akwarium roślinne, czyli szklany zbiornik z kompozycją różnego rodzaju kwiatów? Potrafi być niesamowitą ozdobą – szczególnie jeśli stworzysz je w prawidłowy sposób. Tylko co to dokładnie znaczy? Dowiedz się, jak krok po kroku założyć akwarium roślinne. Dobierz odpowiednie gatunki kwiatów, oświetlenie i parametry wody.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Dostawa węgla do domu to drugi etap bardzo trudnego zakupu surowca z PGG. Szczęśliwcy, którym się to udało, muszą teraz wybrać dostawcę. Spółka wprowadziła kwalifikowanych dostawców, co ma znacznie ułatwić odbiór kupionego węgla i usunąć po drodze pośredników, którzy podnoszą ceny transportu. Sprawdzamy, ile kosztuje dostawa węgla do domu i na jakie ewentualne trudności można się natknąć.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Artykuły

Odpowiednio dopasowany do rodzaju domu sposób ogrzewania to jeden z najważniejszych czynników wpływających na koszty, jakie będziemy ponosić. W Polsce nadal największą popularnością cieszą się piece gazowe i na węgiel. Jednak alternatywą, szczególnie dla środowiska, są kotły elektryczne. Dodatkowo połączenie takiego urządzenia z instalacją fotowoltaiczną może znacznie obniżyć koszty ogrzewania domu. Sprawdź, jak działa kocioł elektryczny i ile kosztuje ogrzanie domu przy jego pomocy.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Artykuły

Pompa ciepła powietrze – woda to sposób na uzyskanie ciepła z powietrza. Urządzenie pozwala na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania domu i pozyskania ciepłej wody użytkowej. Czy to oznacza, że nie ma wad? Sprawdzamy, jak działa pompa ciepła powietrze – woda, ile kosztuje i ile prądu zużywa ta pompa.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Przygotowania gospodarstw domowych do sezonu grzewczego 2022/23 naznaczone są wieloma znakami zapytania, które mogą rzutować na budżety tysięcy rodzin. Widmo kryzysu energetycznego wywołanego przez brak węgla wydaje się być coraz bardziej realne, dodatkowo sytuacji nie poprawiają rosnące koszty energii. Dla wielu osób wydatną pomocą będzie dodatek do ogrzewania 2022. Sprawdź, czy możesz skorzystać z dofinansowania i na jakich warunkach.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Segregacja śmieci to podstawowe działania mające na celu ochronę środowiska. Niestety, bioodpady są najbardziej męczące, ponieważ magazynowane przez kilka dni wydzielają nieprzyjemne zapachy, a także są siedliskiem irytujących muszek owocówek. Jak można temu zapobiec? Jak wyczyścić kosz na bioodpady? Podpowiadamy!   

Czytaj artykuł 
Artykuły

Pompa ciepła ogrzewa dom i wodę użytkową, wykorzystując energię naturalnie występującą w środowisku. Do poprawnego działania wystarczy jej tylko niewielka ilość prądu elektrycznego, co czyni to rozwiązanie bardzo atrakcyjnym pod względem finansowym. Jak zapewnić efektywną pracę pompy ciepła? Czy pompa ciepła się psuje?

Czytaj artykuł 
Artykuły

Ministerstwo Klimatu i Środowiska stworzyło poradnik dla samorządów dotyczący wypłaty dodatku węglowego. Ma on pomóc urzędnikom w ustaleniu, komu świadczenie rzeczywiście się należy. Sprawdź, kto otrzyma dodatek węglowy zgodnie z nowymi wytycznymi!

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Artykuły

Nowoczesne i ekologiczne sposoby ogrzewania budynków, takie jak pompy ciepła czy kolektory słoneczne, wymagają innowacyjnych rozwiązań w kwestii dystrybucji energii. Jedną z takich metod jest wykorzystywanie kaloryferów działających na niskich parametrach wody. Poznaj, jak działa takie urządzenie i dowiedz się, jakie możliwości oferują grzejniki niskotemperaturowe.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Dopłata do gazu to szansa na obniżenie kosztów ogrzewania. Rosnące ceny tego surowca na rynkach światowych sprawiają, że Polacy z niepokojem sprawdzają rachunki. Uspokoić nerwy mają dopłaty do gazu. Pierwsza to dodatek osłonowy, który działa od stycznia, druga dopłata to dodatek jak w przypadku węgla. Sprawdzamy, kto może dostać dodatek do gazu, ile wynosi oraz jak i gdzie złożyć odpowiedni wniosek.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Drewno opałowe to jedno z najlepszych dostępnych na rynku paliw grzewczych. Jednak nie każdy gatunek drzewa posiada takie same właściwości, przez to ich efektywność termiczna jest różna. Dowiedz się, jakim rodzajem drewna opałowego najlepiej ogrzewać budynek i jak obliczyć ilość, która będzie potrzebna na cały sezon grzewczy.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.