Artykuły

Po ostatnich kwietniowych przymrozkach ogrodnicy boją się o tegoroczne zbiory truskawek. Na skutek działania niskich temperatur rośliny przeżyły szok termiczny, który znacząco wpłynął na ich kondycję. Mimo to uprawa truskawek nie jest jeszcze zakończona. Ogrodnik podpowiada, jak uratować krzaczki po przymrozkach oraz jak zadbać o ich szybką regenerację. Daj truskawkom drugą szansę, a zbierzesz jeszcze pełne kosze owoców.      

Czytaj artykuł 

Najlepszym momentem na sadzenie pomidorów do gruntu jest druga połowa maja, gdy nie ma już ryzyka przymrozków. Chcesz uzyskać jak najlepsze plony? Podczas sadzenia krzaków należy im zapewnić dostęp do składników pokarmowych, a także wzmocnić ich wzrost. Zamiast sięgać po gotowe nawozy, można wykorzystać naturalne i łatwo dostępne składniki. Przygotuj dołek do sadzenia pomidorów, a sadzonki szybko się przyjmą i będą wydawać obfite plony.    

Czytaj artykuł 

Czy marzysz o zachwycającym ogrodzie? Może go stworzyć nawet początkujący ogrodnik. Jakie rośliny do niego wybrać? Rośliny o dużych, pięknych kwiatach będą wizytówką każdego ogrodu. Dziś przekażemy ci wiedzę na temat uprawy roślin o dużych, pięknych kwiatach i przedstawimy listę imponujących gatunków takich roślin.

Czytaj artykuł 

Wielu ogrodników z niecierpliwością oczekuje na maj, kluczowy miesiąc w ich kalendarzu, który sprzyja sadzeniu licznych roślin. W tym okresie, dzięki stabilizacji temperatur i minimalizacji ryzyka przymrozków, warto rozpocząć sadzenie gatunków wrażliwych na zimno. Co warto zasiać i zasadzić w maju? Podpowiadamy.

Czytaj artykuł 

Ślimaki to prawdziwa zmora ogrodników. Stworzenia te żerują na rozmaitych roślinach, często na kiełkujących warzywach. Potrafią w dość krótkim czasie zniszczyć znajdujące się w ogródku uprawy. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka sposobów, które pomogą uporać się ze ślimakami. Okazuje się, że istnieje pewna nietypowa metoda. Wystarczy użyć... psiej sierści. To zaskakujące? Prawdziwie zaskoczy cię efekt, jaki da ta naturalna bariera.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Ekologiczne nawozy i odżywki do roślin to tanie i korzystne rozwiązanie, o którym pamięta wielu ogrodników. Jednym z najcenniejszych składników, których można użyć na działce, jest mleko. Jego właściwości wzmocnią rośliny i sprawią, że pięknie zakwitną w tym sezonie. Odkryj właściwości odżywki z dodatkiem mleka i sprawdź, w jaki sposób możesz użyć go w swoim ogrodzie.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Nawożenie agrestu jest kluczowe w jego uprawie. Warto uważnie obserwować swoje krzewy, by je odżywić dokładnie w momencie, kiedy tego najbardziej potrzebują. Najlepiej sięgnąć po nawozy organiczne, bo przecież owoce uprawiane na własnym ogródku będziemy jedli. Odpowiednim terminem na nawożenie agrestu jest moment po przekwitnięciu kwiatów i zawiązaniu się owoców. To zdecyduje o naszych przyszłych zbiorach.  

Czytaj artykuł 

Ten, kto nigdy nie próbował pracować na działce w wietrzny, wiosenny dzień nie zrozumie, jak trudno złapać oddech osobom z alergią. Tego, co dzieje się w ogrodach, gdy wiosna budzi się do życia, nie sposób opisać - pyłki wypełniają przestrzeń ponad rabatami, a lejący się katar i piekące oczy to tylko namiastka objawów, z którymi mierzą się ogrodnicy-alergicy. Czy da się sprawić, że ogród wiosną będzie dla nich przyjazny? Jakich kwiatów nie powinni mieć w ogrodzie alergicy? Podpowiadamy, jak stworzyć bezpieczną przestrzeń, w której aż miło będzie się zaszyć, gdy wszędzie indziej przyczyny kataru dosłownie wiszą w powietrzu.

Czytaj artykuł 

Wyhodowanie pięknie ukwieconych krzewów różanych to dla wielu ogrodników „punkt honoru” – to królewskie rośliny, których obecność w ogrodach jest jak najlepsza wisienka na torcie. Jednak nic nie dzieje się samo, aby róże obficie kwitły każdego roku, trzeba je nawozić, odpowiadając tym samym na szczególne potrzeby. Jak często nawozić róże i jakie składniki podawać im wiosną, kiedy tak intensywnie rosną i rozwijają kolejne, pękate pąki? Podpowiadamy najlepszą odżywkę, którą amerykańscy ogrodnicy podają już w kwietniu. Okazałych krzewów możemy im pozazdrościć.

Czytaj artykuł 

Psianka jaśminowa to kwitnące pnącze pochodzące z Brazylii. Doskonale prezentuje się posadzona w donicach na balkonie lub tarasie, pomoże też zasłonić niezbyt atrakcyjne miejsca w ogrodzie. Kwitnie długo i obficie, z kolei jesienią na jej łodygach pojawiają się liczne owoce. Jak uprawiać i pielęgnować psiankę jaśminową? Zapewnij roślinie odpowiednie warunki, a będzie dobrze rosła i kwitła.    

Czytaj artykuł 

Warzywa rosnące koło siebie mogą wzajemnie oddziaływać – zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Niektóre z nich odstraszają szkodniki i hamują rozwój chorób, dzięki czemu możemy uzyskać wysokie plony o dobrej jakości. Jednym z takich warzyw jest czosnek. Jest on ceniony nie tylko za wyjątkowy smak i aromat, ale również za swoje korzyści dla naszego organizmu. Jakie rośliny warto sadzić z czosnkiem? Te kwiaty, warzywa i zioła będą rosły znakomicie, a szkodniki będą omijać twój ogród szerokim łukiem.      

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Życie w bloku i brak własnego ogródka wbrew pozorom nie uniemożliwia prowadzenie własnego warzywniaka. Uprawa niektórych roślin świetnie sprawdzi się w donicach i spełni marzenie niejednej osoby o domowych, ekologicznych uprawach. Jak zacząć warzywniak na balkonie lub tarasie? Przedstawiamy, jakie warzywa nadadzą się do prowadzenia w takich warunkach.

Czytaj artykuł 

Byliny w doniczkach to odpowiedź na marzenie każdego właściciela domu, aby z balkonu lub tarasu stworzyć zieloną oazę. Nie każda roślina jednak sprawdzi się w uprawie w pojemnikach, a niektóre już po miesiącu będą pozbawione kwiatów. Podpowiadamy, jakie byliny nadają się do doniczek. Rośliny będą tworzyły kompozycje o zróżnicowanych pokrojach i kolorach. Twój balkon, czy nawet zwykły parapet może wyglądać jak czarodziejski ogród nie tylko przez cały sezon wegetacyjny, ale również w kolejnych latach. 

Czytaj artykuł 

Jeszcze nie zakwitła w pełni, ale już dała ci przedsmak tego, jak pięknie zaprezentuje się w tym roku w ogrodzie? Każdy ogrodnik wyczekuje tego momentu, gdy krzew hortensji wybarwi się intensywnie, wypuści setki kwiatuszków zebranych w gęste, ciężkie i mięsiste kiście. Z olbrzymią przyjemnością obserwujemy, jak z każdym wiosennym dniem wypuszcza nowe, staje się większa i bujniejsza. Tym bardziej boli nas, gdy hortensja przemarznie. Niestety, wiosennych przymrozków nie sposób uniknąć. Na szczęście można ratować kwitnącą królową tą prostą metodą, mój dziadek praktykuje ją od lat i zawsze dawała znakomite efekty.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.