Nasz Nowy Dom

Nasz nowy dom - odcinek 279. Kuczki

Kuczki-Wieś to miejscowość niedaleko Radomia. Mieszka tam Pani Franciszka z pięcioletnim wnukiem Frankiem. Mama chłopca zostawiła go, gdy był maleńki, wychowywał go tata. Niestety, gdy założył nową rodzinę, syn z poprzedniego związku przestał być dla niego priorytetem. Pani Franciszka, zaniepokojona losem wnuka, przerażona jego opowieściami o alkoholu w domu ojca, postanowiła walczyć o prawo do opieki nad wnukiem.

Nasz nowy dom - odcinek 279. Kuczki
materiał partnera/ Nasz Nowy Dom/ Polast

Sąd zdecydował, że chłopiec zamieszka u babci. Niestety warunki w domu pani Franciszki nie pozwały na wychowanie i prawidłowy rozwój dziecka. Brakowało tu łazienki, kanalizacji, nie było pokoju dla Frania, podłogi się zapadały, a ściany były wilgotne, bo dach przeciekał.

- Chciałabym dalej mu pomagać, bo w tej chwili jest sam (…) Wtrąciła się do tej sprawy druga babcia. Napisała wniosek do sądu o opiekę nad Frankiem. Twierdzi, że tu nie ma warunków. Boję się, że naprawdę może mi odebrać wnuka - mówi zaniepokojona Pani Franciszka.

- Chciałbym zostać z babcią tu na zawsze. Czuję się tutaj bezpiecznie - dodaje Franek.

Zobacz więcej zdjęć

Na szczęście losem rodziny zainteresowały się sąsiadki – Angelika i Oliwia i zgłosiły rodzinę do programu „Nasz Nowy Dom”.

- Pomimo tego, że jest bardzo skromną kobietą i biednie żyjącą, to jest to kobieta bogata -  bogata w potężne pokłady miłości i naprawdę widać tę miłość, jaką ona darzy Franka. I ja wiem, że to, co na w tym momencie robi, robi tylko i wyłącznie dla Frania – tłumaczy Oliwia.

Z pomocą przyjechała ekipa programu „Nasz Nowy Dom”! Remont zrealizował zespół Wieśka Nowobilskiego, a projektem zajął się Maciej Pertkiewicz

Zobacz, jak zmienił się ten dom po remoncie [GALERIA ZDJĘĆ]

Ze starego dachu usunięto niebezpieczny eternit i pokryto go nową blachą, dodano także orynnowanie. Starą elewację naprawiono, ocieplono i pomalowano na biało.

Zobacz więcej zdjęć

Architekt zapanował główne wejście do budynku w nowym miejscu. Dzięki temu udało się stworzyć wiatrołapi lepiej wykorzystać przestrzeń  domu.

W największym dotychczas pokoju, powstały aż cztery nowe pomieszczenia. Duży pokój ma teraz dwie funkcje: kuchni i salonu. Na miejscu starego pieca stanął nowy kominek z funkcją rozprowadzenia ciepła po całym budynku.

Zobacz więcej zdjęć

Stary wiatrołap zamienił się w pokój babci. Wychowanie małego chłopca to bardzo ciężka praca, dlatego pani Franciszka ma wreszcie swoje miejsce, w którym będzie mogła wypocząć. Architekt urządził to pomieszczenie w ciepłych kolorach. Tapeta w polne kwiaty sprawia, że pokój jest bardzo przytulny i panuje w nim miła atmosfera.

Zobacz więcej zdjęć

Pokój Franka wyszedł całkiem duży. Maciek był bardzo zadowolony z efektu końcowego. Chłopiec ma teraz swoje miejsce i sporą przestrzeń do nauki i zabawy. Na ścianie pojawiła się tapeta z motywami, które Franek bardzo lubi: strażą pożarną oraz policją.

Zobacz więcej zdjęć

Łazienka to pomieszczenie, którego wcześniej nie było. Maciek ulokował ją teraz przy ścianie zewnętrznej budynku, po stronie drogi – ponieważ to właśnie tam Wiesław zaplanował nowe szambo i nie musiał wykonywać długiego przyłącza kanalizacyjnego.

Zobacz więcej zdjęć

W domu udało się również wygospodarować miejsce na garderobę. To bardzo przydatne pomieszczenie, ponieważ można w niej umieścić rzeczy, które zwykle zabierają niepotrzebnie miejsce. Maciej umieścił tutaj pralkę, dodatkowo pani Franciszka będzie mogła przechowywać tutaj swoje weki.

Premierowe odcinki w każdy czwartek, od 2 marca, o godzinie 20:05 na antenie Polsatu. Program „Nasz nowy dom” na zlecenie Telewizji POLSAT produkuje firma Constantin Entertainment.

Bądź na bieżąco z odcinkami swojego ulubionego programu! Nasz Nowy Dom oglądaj w PolsatGo

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.