Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Porady domowe

10 rzeczy, których nie wiedzieliście o swojej zmywarce (1/3)

Zmywarka kiedyś była zwykłą fanaberią, dziś jest standardowym elementem wyposażenia kuchni, dla wielu wręcz niezastąpionym. Cenią ją wszyscy, którym zależy na wygodzie i oszczędności czasu. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale poza czyszczeniem talerzy, zmywarka może zrobić dla nas, i za nas, znacznie więcej.
10 rzeczy, których nie wiedzieliście o swojej zmywarce (1/3)

Oszczędzanie energii jest bardzo ważne. W ten sposób nie tylko dbamy o nasze chudnące w zastraszającym tempie portfele, ale przede wszystkim chronimy środowisko naturalne przed dalszą degradacją. Staramy się mądrze dysponować energią, a co za tym idzie, optymalnie wykorzystywać AGD. Skoro już wymieniliśmy tradycyjny zlew i gąbkę na coś bardziej zautomatyzowanego, zmniejszmy jeszcze bardziej zużycie wody i prądu. Zdziwi was, co jeszcze, poza naczyniami, można wyczyścić lub przygotować w zmywarce.

Zobacz najpiękniejsze dziecięce pokoje!

Dziecięce zabawki
Zamiast
każdą dziecięcą zabawkę myć osobno, załadujcie je do zmywarki. Urządzenie dokładnie oczyści je z brudu i zarazków, które osadziły się na ich powierzchni. W ten sposób czyścić można wszystko, co nie posiada elektronicznych mechanizmów i baterii, czyli pluszaki, plastikowe figurki, gumowe akcesoria kąpielowe. Wsadźcie je do specjalnych woreczków i ułóżcie na górnej półce. Zaprogramujcie urządzenie tak, jak zwykle. Jeśli boicie się, że plastik się rozpuści, wybierzcie specjalny program do mycia w niskiej temperaturze.

Narzędzia
Narzędzia do majsterkowania – młotki, śrubokręty, klucze
w trakcie używania często pokrywają się tłustymi i trudnymi do usunięcia substancjami. Nieczyszczone szybko niszczeją i staja się nieprzydatne. Nie dopuścicie do tego, czyszcząc je raz na jakiś czas w zmywarce. Już jeden cykl w zmywarce przywróci je do stanu używalności.

Przejdź do kolejnej części, by dowiedzieć się, jak przy użyciu zmywarki dbać o akcesoria samochodowe oraz przyrządzić idealnego łososia

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.