Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Porady domowe

Jak często należy myć lodówkę i jak to robić?

Lodówka jest jednym z najważniejszych kuchennych sprzętów. Często jest jednak traktowana po macoszemu. Większość z nas myje ją raz na miesiąc lub przy okazji zbliżających się świąt. Tymczasem warto dbać o jej czystość, aby zapobiec rozwojowi bakterii i pleśni, które mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu.
Jak często należy myć lodówkę i jak to robić?

Generalny przegląd lodówki warto robić co tydzień, najlepiej przed większymi zakupami. Wówczas powinno się także umyć drzwi, półki i szuflady naszej chłodziarki. Wyrzućmy wszystkie przeterminowane produkty, a te o krótszej dacie przydatności do spożycia ułóżmy z przodu, tak, by zużyć je w pierwszej kolejności.

Przed przystąpieniem do mycia lodówki należy wyłączyć ją z prądu i opróżnić.  Następnie wyciągamy wszystkie półki i szuflady. Możemy je umyć w zlewie lub wannie używając do tego wody z niewielką ilością płynu do mycia naczyń. Dokładnie opłukujemy i wycieramy do sucha.

Przy myciu wnętrza lodówki najlepiej sprawdzi się ciepła woda z octem wymieszane w równych proporcjach. Taka mieszanka nie tylko świetnie usuwa zabrudzenia, ale także zwalcza nieprzyjemny zapach i dezynfekuje.

Równie dobrym środkiem do mycia chłodziarki jest soda oczyszczona. Ściereczkę zanurzamy w ciepłym roztworze i myjemy wszystkie półki i zakamarki lodówki. Nie zapomnijmy o uszczelkach i sprawdzaniu otworu odpływowego aby nie zapchał się resztkami jedzenia.Na koniec myjemy lodówkę z zewnątrz. Możemy do tego użyć płynu do mycia naczyń lub płynu do  szyb. Należy pamiętać o wytarciu kurzu z góry chłodziarki, oraz o dokładnym wyczyszczeniu uchwytu.

Aby w lodówce nie mieszały się zapachy przechowywanego jedzenia, warto wstawić do niej pojemnik z sodą oczyszczoną lub mieloną kawą.

Ewa Krzempek/ Deccoria.pl

 

Zobacz także:

Darmowa książka: Jak sprzątać i nie zwariować?

Jak odkamienić czajnik? Domowe sposoby

Sprawdzone sposoby na czyste okna bez smug

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.