Sponsor serwisu Leroy Merlin logo

Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Uprawa traw ozdobnych jest bardzo łatwa i, podobnie jak w przypadku innych roślin, uzależniona od gatunku. Z reguły są to rośliny odporne na choroby i szkodniki, a ich różnorodność pozwala dobrać coś do każdego ogrodu.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Wraz z nadejściem wiosny cieszymy się z coraz cieplejszych dni, zakwitających  drzew i łąk oraz coraz dłuższego czasu spędzanego na świeżym powietrzu. Wczesna wiosna  to niestety również początek aktywności kleszczy, które właśnie teraz ruszają na żer, który trwa aż do późnej jesieni.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Posiadanie przydomowego ogrodu to przywilej tych, którzy są posiadaczami domów prywatnych. Jednak piękny, zadbany ogród, zasługujący na podziw naszych gości czy sąsiadów wymaga z reguły sporo pracy oraz oddania. Chcąc uzyskać wyjątkowy efekt, przy mniejszym nakładzie pracy, warto postawić na takie kwiaty ogrodowe i tak skomponować rabaty kwiatowe, które będą stosunkowo łatwe w uprawie.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Wiosna sprzyja porządkom w ogrodzie i wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Warto spędzić ten czas wybierając meble ogrodowe, które sprawią, że relaks będzie nie mniej efektywny, niż odprężenie w salonie.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Bratki, czyli fiołki ogrodowe, mogą być jednobarwne lub wielobarwne, drobno- lub wielkokwiatowe. Wszystkie są wesołe i zwiastują wiosnę. A najważniejsze jest to, że mimo iż wyglądają delikatnie, są bardzo wytrzymałe. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Wytrzymałe na mróz pierwiosnki występują w różnorodnych wielkościach i kształtach. W sklepach ogrodniczych dostępne są różne gatunki i odmiany, ale my skupimy się dzisiaj na tych najbardziej popularnych: pierwiosnkach bezłodygowych.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Zadbany trawnik to chluba każdego ogrodu. Czasem jednak pojawiają się na nim nieestetyczne dziury, łyse placki. Dlaczego powstają i w jaki sposób można im zaradzić?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Jeżeli twój balkon ma wystawę północną, północno – wschodnią lub północno – zachodnią, wcale nie musisz rezygnować z kwitnących roślin, a jedynie nieco ograniczyć ich wybór. Co posadzić w cieniu, aby było kolorowo i ciekawie?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Trudno wyobrazić sobie oczko wodne bez unoszących się na jego powierzchni lilii wodnych. Jasne, rozłożyste kwiaty oraz łagodny zapach czynią z tej rośliny jedną z najpiękniejszych bylin. Jako ozdobę wielokrotnie doceniano ją także w literaturze i sztuce. Przez 43 lata uprawiał ją chociażby Claude Monet, francuski malarz i twórca impresjonizmu, który poświęcił jej słynny cykl obrazów.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Wszystkie niepokojące zmiany na roślinach, których nie można określić jako wynik choroby lub działania pasożytniczego szkodników, klasyfikowane są do zaburzeń fizjologicznych. Zmiany te odpowiedzialne są za deformację, a nawet śmierć rośliny, o ile odpowiednio wcześniej nie zostaną zdiagnozowane.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Sen oraz odpoczynek niezbędny jest dla prawidłowego rozwoju każdego żywego organizmu. Zasada ta dotyczy zarówno ludzi, zwierząt, jak również roślin.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Ogród w głównej mierze tworzą rośliny. Aby jednak podkreślić ich charakter i stworzyć miejsce sprzyjające wypoczynkowi wśród natury, niezbędne jest wprowadzenie do ogrodów konstrukcji dekoracyjnych i mebli wypoczynkowych, czyli tak zwanej małej architektury ogrodowej. Przedstawiamy pomysły na urozmaicenie przestrzeni ogrodu.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Każdemu z pewnością choć raz w życiu zdarzyło się niechcący coś rozbić. Być może był to ulubiony kubek, może talerz lub lusterko. A może właśnie doniczka pełna ukochanych kwiatów, które natychmiast należało przesadzić do nowego pojemnika? Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Poznajcie prosty sposób na uratowanie doniczki i zmienienie jej w coś niebywale pięknego.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Zespół hiszpańskich naukowców z Kantabryjskiego Instytutu Biomedycyny i Biotechnologii okrył, że gąsienica motyla zwanego barciakiem większym lub molem woskowym (Galleria mellonella) potrafi zjadać jedno z najbardziej odpornych i powszechnie używanych tworzyw sztucznych – polietylen oraz powodować jego rozkładanie się - taką informację opublikowało naukowe czasopismo "Current Biology".

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.