Porady ogrodnicze
Konwalie tworzą piękną ozdobę każdego ogrodu. NMożemy spotkać je również w lasach i parkach, gdzie rosną naturalnie. Są popularne głównie ze względu na swój aromatyczny zapach - olejki eteryczne służą do produkcji perfum i kosmetyków. Kilka kropel konwalii wystarczy, by kosmetyk miał wyrazisty zapach.
Czytaj artykułKostka brukowa od kilku lat stanowi nieodłączny element naszego otoczenia. Znaleźć ją można zarówno na przydomowych podwórkach, jak i na tarasach, miejskich placach, ścieżkach rowerowych czy parkingach. Z uwagi na tak szeroki wachlarz zastosowań, jej poszczególne typy różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale i sposobem wykonania czy przeznaczeniem. Jak zatem dokonać właściwego wyboru?
Czytaj artykułBiedronki to jedne z najbardziej sympatycznych owadów, które znamy. Mnożą się bardzo szybko i potrafią gromadzić się setkami, a nawet tysiącami w różnych miejscach - pod ziemią, w budynkach czy pod korą drzew. Czy biedronki rzeczywiście są najlepszymi przyjaciółmi ogrodnika?
Czytaj artykułW dzisiejszym odcinku z cyklu „Ogród Ozdobny” powiemy m. in. o rozmnażaniu dalii, wysiewie kwiatów jednorocznych wprost do gruntu i pojawiających się już na różach mszycach. Zapraszamy!
Czytaj artykułPandemia koronawirusa i choroby COVID-19 to niejedyny problem, z jakim w tym roku musimy się mierzyć. Wiele obszarów Polski zmaga się ze sporymi niedoborami wody. Już teraz eksperci zapowiadają, że tegoroczna susza będzie największa od 100 lat. Oszczędzanie wody jest niezbędne – jak zmniejszyć jej użycie w przydomowych ogrodach?
Czytaj artykułUprawa winorośli zazwyczaj kojarzy się z Włochami i Hiszpanią. Mało kto wie, że w Polsce jest aż 500 hektarów upraw towarowych, czyli całkiem sporo!
Czytaj artykułNa rynku pojawia się coraz więcej rozmaitych i oryginalnych odmian różaneczników oraz azalii. Dla początkujących ogrodników najodpowiedniejsze będą azalie wielkokwiatowe, których wymagania względem pielęgnacji są niewielkie.
Czytaj artykułPapryka poprawia procesy trawienne, łagodzi wzdęcia i zaparcia, wpływa pozytywnie na nasze ogólne samopoczucie, kondycję układu nerwowego, a nawet kości i mięśni. Papryki ostre hamują łaknienie – są szczególnie polecane podczas odchudzania.
Czytaj artykułPnącza to przyjaciele każdego ogrodnika. Zachwycają zielenią, tempem wzrostu i intensywnością kwitnienia oraz tworzeniem trzeciego, pionowego wymiaru w ogrodzie.
Czytaj artykułW tym artykule opowiadamy o przycinaniu iglaków, przesadzaniu róż i wysiewie ozdobnych form dyni i kapusty.
Czytaj artykułRośliną idealnie nadającą się do uprawy na balkonie są pomidory. To jedne z najmniej kalorycznych warzyw! Zawierają sporo witaminy C, K, E, B1, B2, kwas foliowy, potas, sód, fosfor, magnez, wapń, żelazo… i tak by można było wymieniać w nieskończoność. Stosuje się je w dietach zwalczających otyłość, ale również w cukrzycy, chorobach nerek i serca. Działają uspokajająco, spowalniają procesy starzenia i zmniejszają ryzyko powstawania nowotworów.
Czytaj artykułWłasne świeże pomidorki, ogórki i zioła na obiad? Kto tak by nie chciał? Jeśli posiadasz większy ogródek przy domu, możesz pokusić o budowę szklarni. Wtedy jest to możliwe, a jakość wytworzonych warzyw i owoców zdecydowanie przewyższa te sklepowe. Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie. Doskonale wpisuje się w obecne ekologiczne trendy. A sam koszt postawienia domowej szklarni nie musi być duży. Do wyboru mamy kilka możliwości.
Czytaj artykułSurfinie i petunie to jedne z najpopularniejszych kwitnących roślin balkonowych. Dzięki licznym odmianom tych kwiatów możemy pięknie dekorować nasze balkony. Jak je zatem odpowiednio pielegnować?
Czytaj artykułCzęsto uprawiamy w domu kwiaty doniczkowe, które w naturze rosną w zupełnie innych warunkach – na stokach chińskich gór, wśród meksykańskich pól, w madagaskarskim słońcu lub na krystalicznie czystych polach Syberii. Dlatego, aby się ładnie rozwijały, należy zapewnić im składniki, które miałyby w glebie naturalnie. Dowiedz się, jaki nawóz do kwiatów doniczkowych będzie najlepszy.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 361
- Następna