Porady ogrodnicze
Współczesne ogrodnictwo coraz częściej stawia na preparaty naturalnego pochodzenia. Okazuje się, że tego typu specyfiki są bardzo skuteczne, a opierają się na tradycyjnych składnikach znanych od pokoleń. Jednym z nich jest olejek pomarańczowy, który doskonale sprawdza się w kontekście walki ze szkodnikami.
Czytaj artykułMarzec to miesiąc, w którym kończy się zima, a zaczyna wiosna. Do życia budzą się nieśmiało przebiśniegi, a na gałęziach wierzb pojawiają się coraz to nowe puszyste bazie kotki. Dla ogrodników nie oznacza to jednak biernego podziwiania ożywienia się przyrody. Czas zakasać rękawy! Dowiedz się, jakie opryski powinno się wykonywać właśnie teraz.
Czytaj artykułSzubak Smirnowa nazywany również chrząszczem dywanowym to brązowy szkodnik, który żyje w domach i w budynkach użyteczności publicznej. Żywi się głównie tekstyliami - wełną i dywanami, ale żeruje również na materiałach o pochodzeniu zwierzęcym - skórach i futrach. Podpowiadamy, jak rozpoznać jego gniazda w domu i jak skutecznie go zwalczyć.
Czytaj artykułJarząb szwedzki to niewysokie drzewo liściaste, którego atutem są czerwone owoce podobne do jarzębiny. Podpowiadamy, jakie wymagania ma roślina i jak należy prawidłowo o nią dbać.
Czytaj artykułPalma areka to jedna z najpopularniejszych palm doniczkowych uprawianych w naszych domach. Podpowiadamy, jak o nią dbać i co robić, gdy usycha.
Czytaj artykułBerberys czerwony to ozdobny krzew o purpurowych liściach, który pięknie prezentuje się w ogrodzie przez cały rok. Poznaj jego najładniejsze odmiany i dowiedz się, jak prawidłowo go uprawiać.
Czytaj artykułMorele to słodkie owoce, które zawierają dużą ilość witamin. W polskim klimacie bardzo często są sprowadzane z ciepłych krajów, ale tak naprawdę każdy może wyhodować w swoim ogrodzie drzewo, które będzie rodziło obfite plony. Żeby to zrobić, trzeba zastosować się do kilku zaleceń. Po wykiełkowaniu uprawa będzie łatwa i przyjemna.
Czytaj artykułTuja zachodnia to jedno z najpopularniejszych drzewek w polskich ogrodach. Jej powodzenie to zasługa smukłego kształtu oraz dekoracyjnych, wiecznie zielonych igieł. Szczególnie chętnie na żywopłoty wybieramy odmiany brabant i szmaragd.
Czytaj artykułCedr jest niezwykle popularnym drzewem iglastym, które można zasadzić w ogrodzie — o ile ten jest duży. Swoją popularność zawdzięcza majestatycznemu wyglądowi, okazałej i szerokiej koronie oraz charakterystycznym szyszkom, igłom i orzeszkom. Wyróżnia się wiele odmian tego drzewa. Jednym z najciekawszych jest bez wątpienia cedr płaczący.
Czytaj artykułCedr syberyjski określa się także nazwą Pinus sibirica lub sosną syberyjską. Drzewo iglaste naturalnie występuje na górskich obszarach Rosji. W Polsce bardzo rzadko można spotkać je w formie hodowlanej. Jest to potężny okaz, który wymaga odpowiedniej przestrzeni do wzrostu. Sprawdź, co jeszcze warto o nim wiedzieć.
Czytaj artykułHortensja dębolistna to ciekawy gatunek hortensji o ozdobnych i nietypowych liściach i dużych dekoracyjnych kwiatostanach. Podpowiadamy, co warto wiedzieć o hortensji dębolistnej i jak ją prawidłowo uprawiać.
Czytaj artykułStosowany w ziołolecznictwie żywokost lekarski oraz pokrewne mu gatunki warto znać z wielu powodów. Korzysta z niego medycyna ludowa, ale może być także interesującą rośliną ozdobną w twoim ogrodzie. Jak stosować żywokost? Gdzie rośnie ta bylina? Zanim zaczniesz go zbierać lub uprawiać, zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na jego temat.
Czytaj artykułAłycza to drzewko owocowe o bardzo dekoracyjnym i efektownym pokroju, niewymagające i łatwe w uprawie. Spotykana coraz częściej w przydomowych ogrodach i na działkach, doskonale sprawdzi się zarówno w roli żywopłotu zimozielonego (całorocznego), jak i dekoracyjnego solitera, który urozmaici ogrodową aranżację. Co warto wiedzieć o uprawie tej wyjątkowej rośliny?
Czytaj artykułTuja to nietypowy iglak, który na stałe wpisał się w krajobraz ogrodów i przestrzeni miejskich. Jest idealna do tworzenia żywopłotów, bo szybko się rozrasta i gęstnieje. W europejskim klimacie rośnie dobrze, natomiast tak jak każdą roślinę, mogą zaatakować ją choroby. Zobacz, jak je rozpoznawać.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 430
- Następna