Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Daria Wolniczek

Daria Wolniczek

Czarne plamy na silikonie w łazience to znak, że mamy do czynienia pleśnią i grzybem. Nie tylko szpecą łazienkę, ale przede wszystkim niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie. Najlepszym sposobem jest wymiana silikonu, ale grzyba i pleśni możne też pozbyć się w inny sposób. Jak toz robić? Popowiadamy. 

Czytaj artykuł 

Patodeweloperka coraz częściej pojawia się na polskim rynku nieruchomości. Jest symbolem niefunkcjonalnych i wadliwych mieszkań. Takich budynków jednak z roku na rok wciąż przybywa. Czym w tym roku zaskoczyli nas deweloperzy? Jakie były najgorsze przykłady polskiego budownictwa roku 2022?

Czytaj artykuł 

Od Nowego Roku nastąpiła zmiana cen prądu. Nie dotyczy to wyłącznie zamrożenia ceny za energię elektryczną. Wzrosły również opłaty za dystrybucję, a do tego wchodzi wyższy podatek VAT. Ile finalnie zapłacimy za prąd w 2023 roku? Kto najmniej straci przy nowych zmianach taryfy?

Czytaj artykuł 

Czyszczenie grzejników nie należy do łatwych i szybkich czynności. Jednak pozostawienie brudnego kaloryfera niesie ze sobą pewne problemy. Brudny grzejnik w sezonie grzewczym może roznosić po całym mieszkaniu kurz i bakterie. Jak pozbyć się tego problemu? Czym najskuteczniej wyczyścić grzejnik?

Czytaj artykuł 

1 grudnia ruszyło przyjmowanie wniosków o dodatek energetyczny. Dzięki niemu część z nas będzie mogła otrzymać dofinansowanie ogrzewania. Posiadając pompę ciepła czy grzejnik elektryczny możemy zyskać nawet 1500 zł. Jakie warunki musimy spełniać? Komu nie zostanie przyznany dodatek energetyczny?

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Oczyszczalnia ścieków przy domu to jedno z proekologicznych działań. Jako projekt chroniący środowisko, przysługuje na jego budowę dofinansowanie. Należy jednak spełnić konkretne warunki, aby otrzymać pieniądze. Ile dopłaty możemy otrzymać? Gdzie i jakie wnioski należy złożyć, by dostać dofinansowanie?

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Orzeszki ziemne są popularne na całym świecie. Posiadają w sobie dużo przyswajalnego tłuszczu, witamin oraz aminokwasów. Jednak taka pożywna przekąska wymaga specjalnych warunków do uprawy. Czy jest możliwe uprawianie orzeszków ziemnych w Polsce? Jak zadbać o żywotność rośliny?

Czytaj artykuł 

Jak złodzieje oznaczają mieszkania oraz domy? Za każdym razem starają się wykorzystywać coraz to nowsze sztuczki, by nie wzbudzać podejrzeń. Dlatego zawsze powinniśmy być ostrożni.  Upewnijmy się, jak złodzieje oznaczają mieszkania i domy. 

Czytaj artykuł 

Zalegamy z zapłatą za prąd? Trzeba liczyć się z tym, że dostawca po pewnym czasie odłączy nam zasilanie. Ile czasu to może trwać? Ile będzie nas kosztować ponowne podłączenie sieci? Dowiedz się, co zrobić, żeby uniknąć odłączenia prądu.

Czytaj artykuł 

Ile prądu zużywają konkretne sprzęty w naszym domu? Często nie mamy świadomości tego, które z nich zużywają najwięcej energii. Sprawdzamy, ile prądu zużywają m.in. komputer, piekarnik czy lodówka. Podpowiadamy, jak z nich korzystać, by zaoszczędzić.

Czytaj artykuł 

Odpowietrzanie kaloryferów przeprowadza się regularnie, głównie przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Dzięki temu pozbywamy się z kaloryferów zalegającego powietrza. Udrażniamy tym samym przepływ wody. Niektórzy jednak zapominają o tej czynności. Co się stanie, gdy nie odpowietrzymy kaloryfera? Upewnijmy się, jak skutecznie odpowietrzyć kaloryfer!

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Aspiryna stosowana jest głównie jako środek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy. Mało kto jednak wie, że może być wykorzystywana również na inne sposoby. Może się przydać przy praniu, sprzątaniu czy ogrodzie. Poznaj nietypowe zastosowania aspiryny w domu!

Czytaj artykuł 

Muchy w sezonie letnim są istnym utrapieniem dla wielu osób. Bezpośrednio nie mogą nam nic zrobić. Mogą jednak doprowadzić do groźnych chorób. Dobrze jest więc znać sposoby na te owady. Istnieje kilka metod, zarówno na tępienie much, jak i ich odstraszanie. Część z nich jest wydatkiem rzędu kilkunastu złotych. Dowiedzmy się, co zrobić, żeby muchy nie wlatywały do domu. Upewnijmy się, czego nie lubią muchy.

Czytaj artykuł 

Jak prać, żeby czarne oraz kolorowe ubrania nie traciły koloru? Jest to bardzo istotne pytanie, gdyż wyblakłe ubrania tracą na elegancji oraz zmysłowości. Niestety blaknięcie czarnych i kolorowych tkanin jest bardzo częste. Dlatego musimy coś z tym zrobić. Nie rezygnujmy z ratowania naszej szafy. Dajmy naszym ubraniom drugie życie. Dowiedzmy się, jak prać, żeby czarne oraz kolorowe ubrania nie traciły koloru. 

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.