Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Ewa Leśniewska

Ewa Leśniewska

Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim oraz technologię żywności i żywienia człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jako świeżo upieczona absolwentka podjęłam pracę w redakcji w jednym z największych wydawnictw w Polsce. Tam zajmowałam się tworzeniem treści do czasopism o tematyce kulinarnej, wnętrzarskiej i ogrodniczej. Później nabierałam doświadczenia w agencji marketingowej, w której miałam szansę rozwinąć się w zakresie content marketingu. Szczególnie bliskie mi są tematy związane z dietetyką, ziołolecznictwem oraz ekologicznymi metodami uprawy roślin. Możesz do mnie napisać: kontakt@deccoria.pl

Maj to czas, gdy nadchodzi pora na sadzenie pomidorów do gruntu. Po ustąpieniu wiosennych przymrozków możemy przygotować dla nich ciepłe i słoneczne stanowisko na grządce lub pod osłonami. Rośliny te znane są z wysokiego zapotrzebowania na składniki pokarmowe, dlatego warto zasilić je już w momencie sadzenia. Sprawdź, co włożyć pod korzenie pomidorów, by dobrze rosły i wydały wielki plon.

Czytaj artykuł 

Skalnica Arendsa to roślina często wybierana na suche i słoneczne stanowiska, która pełnię swojej urody ukazuje w trakcie kwitnienia. To wtedy obsypuje się białymi, różowymi lub czerwonymi kwiatami, które z daleka wyglądają niczym kolorowe poduchy. Ta silnie rozrastająca się bylina ze względu na skromne wymagania polecana jest każdemu – zarówno początkującemu, jak i doświadczonemu ogrodnikowi. Sprawdź, jak uprawiać skalnicę Arendsa.

Czytaj artykuł 

Żerujące na grządkach ślimaki to problem, który spędza sen z powiek wielu ogrodnikom. Szczególnie wiosną, gdy często musimy zmagać się z prawdziwą inwazją tych szkodników. To wtedy uciążliwe mięczaki zjadają starannie pielęgnowane sadzonki, młode liście i soczyste pędy, a najwięcej takich przysmaków niestety znajdują w naszych warzywnikach. Zastanawiasz się, jak pozbyć się ślimaków bez skorupy? Poznaj domowy sposób, który nie ma sobie równych.

Czytaj artykuł 

Porzeczki to krzewy, które każdy z nas może mieć w swoim przydomowym ogrodzie, aby cieszyć się dostępem do smacznych i wartościowych jagód. Choć rośliny te są mało wymagające, niekiedy zdarza się, że mimo naszych starań nie zawiązują owoców. Zastanawiasz się, dlaczego tak się dzieje? Sprawdź, jak pobudzić porzeczkę do owocowania. Podpowiadamy, czym podlewać ją na wiosnę.

Czytaj artykuł 

Styl rustykalny jest kwintesencją wiejskiej beztroski kojarzącej się z latem na wsi. Mieszkanie w stylu rustykalnym to przytulne i sielankowe wnętrze, w którym świetnie czują się zarówno domownicy, jak i goście. Jak urządzić mieszkanie rustykalne z nutką nowoczesności? Poznaj wyróżniki rustykalnych wnętrz oraz triki, jak zaaranżować taką przestrzeń.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

W swoim ogrodzie posadziłeś krzewy różane i już nie możesz się doczekać, kiedy będą zachwycały bogactwem kwiatów i zapachów? Twoje róże z pewnością staną się piękne, a ich kwitnienie obfite, jeśli właściwie o nie zadbasz – i to już wczesną wiosną. Właśnie w tym okresie krzewy trzeba przyciąć oraz rozpocząć ich nawożenie.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Na trawniku przed twoim domem pojawiły się żółte, suche placki? Gdy chwytasz źdźbła, bez użycia siły odrywają się od ziemi? Jeśli pod spodem zauważysz wygięte w podkówkę, grube i białe larwy, masz poważny problem. To pędraki – szkodniki glebowe, które sieją spustoszenie nie tylko na murawie, lecz również wśród naszych upraw. Jak pozbyć się pędraków z trawnika? Przekonaj się, jak zadziała na nie oprysk z czosnku.

Czytaj artykuł 

Tulipany to kwiaty o niezwykłym uroku, które wiosną są najcudowniejszą ozdobą ogrodu. Sadząc je na swojej działce, zakładamy, że co sezon będą wspaniale kwitły, nie zawsze jednak tak się dzieje. Z czego to wynika? Jak powinniśmy postępować, by każdej wiosny pięknie kwitły? Sprawdź, co zrobić z tulipanami po przekwitnięciu – to klucz do ich spektakularnego rozkwitu w kolejnym roku.

Czytaj artykuł 

Szukasz wytrzymałej i niewymagającej rośliny na skalniak, która będzie zdobić go pięknymi kwiatami? Niepozorna, lecz niezwykle urodziwa naradka jest doskonałą propozycją dla ciebie. To gatunek odporny na trudne warunki – wyrośnie nawet w szczelinie muru! Ta piękna bylina świetnie czuje się w suchych i słonecznych miejscach, gdzie tworzy kobierce pełne kwiatów. Podpowiadamy, jak uprawiać naradkę.

Czytaj artykuł 

Hosty zachwycają dekoracyjnymi liśćmi, dlatego wiele osób chętnie uprawia je w swoich ogrodach. To rośliny bardzo zróżnicowane pod względem wielkości i kolorów, świetnie więc nadają się do tworzenia ciekawych kompozycji. Choć nie potrzebują obfitego dokarmiania, warto je zasilać, by miały pięknie wybarwione liście. Kiedy nawozić funkie i czym to robić? Sprawdź, jakie odżywki sprawdzą się najlepiej.

Czytaj artykuł 

Świeżo zebrana z grządki marchewka powinna być słodka. Za jej smak odpowiadają cukry, których korzenie zawierają od 4 do nawet 12 proc. Nie zawsze jednak warzywo z własnego ogrodu okazuje smaczne. Niewłaściwa pielęgnacja czy atak szkodników mogą sprawić, że marchew nabierze goryczy. Zastanawiasz się, jakich błędów unikać? Jak uprawiać marchewkę, by nie była gorzka? Sprawdź, czym ją podlewać od chwili siewu, dzięki czemu będzie doskonała w smaku i pozbawiona robaków.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Bodziszek żałobny, choć jego nazwa być może na to nie wskazuje, jest przepiękną rośliną, która świetnie nadaje się na rabaty. Ma kwiaty w niespotykanym, ciemnopurpurowym kolorze, które wieczorami wyglądają na niemal czarne. To wieloletni gatunek, który długo i bujnie kwitnie, warto więc znaleźć dla niego miejsce we własnym ogrodzie. Sprawdź, jak uprawiać i pielęgnować bodziszka żałobnego.

Czytaj artykuł 

Szachownice to niezwykle piękne kwiaty, których niespotykaną urodą możemy cieszyć się wiosną. O tej porze roku musimy się o nie szczególnie zatroszczyć, wykonując kilka prostych zabiegów pielęgnacyjnych. Najważniejszym z nich jest wiosenne nawożenie szachownic, ale to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać. Sprawdź, co zrobić, by korony cesarskie i ich piękne kuzynki obficie kwitły.

Czytaj artykuł 

Ćma bukszpanowa, a w zasadzie jej larwy, stała się w ostatnim czasie największym zagrożeniem dla krzewów rosnących w ogrodach. Inwazyjny szkodnik nie ma na naszym terenie naturalnych wrogów, więc bez przeszkód się namnaża i błyskawicznie ogołaca z liści zadbane bukszpany. Mogłoby się zdawać, że to wróg nie do powstrzymania. Warto się jednak przekonać, jak działa na ćmę bukszpanową pyretryna. Sprawdź, jak wykorzystać tę substancję do zwalczenia żarłocznych gąsienic.

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.