Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Ewa Leśniewska

Ewa Leśniewska

Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim oraz technologię żywności i żywienia człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jako świeżo upieczona absolwentka podjęłam pracę w redakcji w jednym z największych wydawnictw w Polsce. Tam zajmowałam się tworzeniem treści do czasopism o tematyce kulinarnej, wnętrzarskiej i ogrodniczej. Później nabierałam doświadczenia w agencji marketingowej, w której miałam szansę rozwinąć się w zakresie content marketingu. Szczególnie bliskie mi są tematy związane z dietetyką, ziołolecznictwem oraz ekologicznymi metodami uprawy roślin. Możesz do mnie napisać: kontakt@deccoria.pl

Trudno wyobrazić sobie jesień i wiosnę w ogrodzie bez tak podstawowej czynności jak przekopywanie gleby pod warzywne grządki czy kwietne rabaty. Okazuje się jednak, że z tej niezwykle ciężkiej pracy można całkowicie zrezygnować. Jak uprawiać ogród bez kopania? Poznaj wszystkie tajniki metody no dig i dowiedz się, jakie są jej największe zalety.

Czytaj artykuł 

Po zakończeniu uprawy pomidorów podłoże jest ubogie w składniki odżywcze. Ponadto wyjałowiona gleba może zawierać chorobotwórcze patogeny, szczególnie w sytuacji, gdy w tym roku na uprawie pojawiła się zaraza ziemniaczana. Co powinniśmy zrobić z grządką, aby odpowiednio przygotować ją na następny sezon? Jak zadbać o ziemię po pomidorach? Podpowiadamy.

Czytaj artykuł 

Śnieżnobiałe firanki są wizytówką każdego domu. Co zrobić, gdy z czasem szarzeją i żółkną? Z pewnością nie trzeba ich wyrzucać i kupować nowych. Można przywrócić im dawny blask za pomocą środków, które większość z nas ma w kuchennej szafce. Dowiedz się, dlaczego firanki żółkną i jak łatwo je wybielić bez stosowania chemii. Przedstawiamy najlepsze domowe sposoby na odświeżenie firanek.

Czytaj artykuł 

Pasujące do absolutnie każdego ogrodu jeżówki to wyjątkowo urodziwe kwiaty, które stanowią najpiękniejszą ozdobę letnich rabat. Te długo kwitnące byliny nie tylko wspaniale wyglądają, ale również przyciągają pożyteczne owady, dlatego wiele osób znajduje dla nich zaciszne miejsce na swojej działce. Jak uprawiać te kwiaty, aby co roku dekorowały ogród? Jak zadbać o jeżówkę po przekwitnięciu? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Czytaj artykuł 

Wrzesień kojarzy się z dojrzewającymi jabłkami i śliwkami, przekwitającymi kwiatami oraz żółknącymi liśćmi. W powietrzu czuć nadchodzącą jesień, rabaty pustoszeją, a wielu ogrodników przygotowuje się do posezonowych porządków. Jednak wbrew pozorom ogród we wrześniu również może ciekawie wyglądać. Dowiedz się, jakie krzewy kwitną i owocują w tym miesiącu.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Po zakończeniu zbioru pomidorów podłoże w miejscu uprawy jest wyjałowione. Dlatego, gdy tylko grządka zostanie oczyszczona, warto na tym samym stanowisku zasiać rośliny, które użyźnią glebę. Co sadzić po pomidorach, aby zwiększyć zawartość składników pokarmowych w podłożu i poprawić jej strukturę przed kolejnym sezonem? Podpowiadamy, jak zrobić dobry poplon po pomidorach.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Próżno szukać piękniejszej i cudowniej pachnącej rośliny. Piwonia, którą nie bez powodu nazywamy różą bez kolców, podobnie jak ten szlachetny kwiat jest prawdziwą królową ogrodów. Urzeka wyglądem i uwodzi zapachem każdego, kto znajdzie się w pobliżu. Spośród wielu gatunków na szczególną uwagę zasługuje piwonia chińska, która nie tylko niezwykle efektownie się prezentuje, ale również zaskakuje wysoką mrozoodpornością. Podpowiadamy, jak uprawiać piwonię chińską i prezentujemy jej najciekawsze odmiany. Zachęcamy do lektury! 

Czytaj artykuł 

Skuteczne, całkowicie naturalne i niezwykle proste w przygotowaniu. Właśnie takie są gnojówki roślinne, które możemy zrobić w domowym zaciszu. Naprawdę warto się na to zdecydować, ponieważ ekologiczne nawozy i środki ochrony roślin można z powodzeniem wykorzystać w każdym ogrodzie. Zależy ci na bujnym i zdrowym wzroście własnych upraw? Nie zwlekaj ani chwili, ponieważ właśnie teraz jest najlepszy czas na przygotowanie preparatów bez chemii. Dowiedz się, z jakich roślin zrobić gnojówki oraz jak je zastosować. Przedstawiamy najlepsze przepisy.

Czytaj artykuł 

Jesienią trawa wymaga naszej szczególnej uwagi. Wraz z końcem lata murawa spowalnia tempo wzrostu i zaczyna magazynować w korzeniach wodę, aby odpowiednio przygotować się do długich zimowych miesięcy. Właśnie w tym czasie nawożenie trawnika jest niezbędnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Musimy jednak wiedzieć, czym nawozić trawnik jesienią, aby nie zaszkodzić delikatnym roślinom. Możemy zrezygnować z gotowych nawozów wieloskładnikowych i sięgnąć po te naturalne, takie jak popiół drzewny. Jak stosować go do murawy?

Czytaj artykuł 

Bylica boże drzewko to roślina zielarska o wszechstronnym zastosowaniu, której cenne właściwości dostrzeżono już w starożytności. Dziś jest nadal chętnie stosowana w ziołolecznictwie, ale warto posadzić ją przy domu również z innych względów. Jakie zastosowania ma ta roślina? Jak uprawiać bylicę boże drzewko w ogrodzie oraz w jaki sposób pielęgnować ten zjawiskowej urody krzew? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

Czytaj artykuł 

Powoli przygotowujemy się do zbiorów późnych odmian marchwi, która będzie przeznaczona do długoterminowego przechowywania. Nie każdy uprawiający te warzywa pamięta o zabiegu, który ułatwia korzeniom osiągnięcie pełnej dojrzałości przed zbiorem. Czy wiesz, co daje ścinanie naci marchwi i jak prawidłowo je przeprowadzić? Oto garść informacji na ten temat.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Podczas gotowania w kuchni powstaje mnóstwo resztek, które bez zastanowienia wrzucamy do kosza. To duża strata, ponieważ niektóre z nich możemy z powodzeniem wykorzystać w domu i w ogrodzie. Łupiny cebuli to jeden z najcenniejszych odpadów kuchennych. Możemy zrobić z nich nawozy i odżywki do kwiatów o zaskakującej skuteczności. Na co pomagają domowe preparaty z tych łusek? Jak stosować łupiny cebuli do kwiatów? Podpowiadamy!

Czytaj artykuł 

Drzewka owocowe powinno się przycinać wczesną wiosną, ale zwłaszcza w przypadku jabłoni niezwykle istotne jest powtórzenie tego zabiegu latem. W ciepłych miesiącach roku pojawia się na niej wiele dzikich, silnych pędów, które nazywamy wilkami. Pozbycie się ich poprawi kondycję okazu, a także przyspieszy dojrzewanie jabłek i poprawi walory smakowe tych owoców. W artykule znajdziesz wszystkie informacje na temat tego, jak wykonać letnie cięcie jabłoni.

Czytaj artykuł 

Widok krzaczków uginających się pod ciężarem papryki to marzenie niejednego ogrodnika. Może się ono ziścić, jeśli przed końcem sezonu nie zaniedbamy ważnego zabiegu pielęgnacyjnego. Nie chcąc, aby roślina traciła siły na ciągły przyrost, przeprowadźmy jej ogławianie, co pozwoli w pełni rozwinąć się zawiązanym już owocom. Jak wykonać ostatnie cięcie, żeby papryka dojrzała? Do kiedy owocuje to warzywo? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.