Pogoda za oknem iście jesienna – słońce przyjemnie grzeje, temperatura w nocy jeszcze gwałtownie nie spada, dlatego nasze ogrody, balkony i parapety wciąż tętnią kolorami. Petunie, pelargonie, hortensje nadal kwitną, przywołując wspomnienie lata. A co z różami? To też ich czas, jedna nawet zaplątała się na naszym zdjęciu. Znajdziesz ją? Sokole oko wypatrzy delikatną różyczkę w mniej niż 15 sekund.
Czytaj artykułPaździernik to miesiąc, w którym jesień na dobre „rozsiada się” w ogrodach i w sadach. Nie tylko ją czuć w powietrzu, ale także widać w formie usychających liści, dojrzewających dyń czy przekwitających kwiatów. Te zmiany powodują także, że czeka cię wiele pracy – zarówno na rabatach ozdobnych, grządkach warzywnych i w warzywniku. Dowiedz się, co trzeba zrobić w październiku w ogrodzie.
Czytaj artykułChcesz stworzyć nowoczesne, a przy tym wytrzymałe ogrodzenie, które zapewni prywatność na podwórku? Nie zamierzasz wydawać dużo pieniędzy na kute elementy ze stali bądź z drewna? Rozważ płot z gabionów. Cena wykonania takiego ogrodzenia nie jest wysoka, a większość prac można zrobić samodzielnie. Dowiedz się, jak zrobić płot z gabionów oraz jakie są jego wady i zalety.
Czytaj artykułOdczyn obojętny, kwaśny czy zasadowy – jaki jest najlepszy? Tak naprawdę każda roślina wymaga innego pH. Zapewnienie konkretnym gatunkom odpowiednich warunków może być kluczowe, by zdrowo rosły. Czym jest pH gleby i w jaki sposób je zmienić? Podpowiadamy.
Czytaj artykułMasz mały przydomowy sad i chcesz zwiększyć ilość owoców w przyszłym roku? Zastanawiasz się, co zrobić, aby uniknąć kłopotów z chorobami i szkodnikami drzew owocowych? Dobrym pomysłem jest wykonanie jesiennego oprysku. O tej porze roku plony są już dawno zebrane, więc nie trzeba zachowywać okresu karencji przed ich spożyciem. Zatem czym pryskać drzewa owocowe? Poznaj wskazówki.
Czytaj artykułWczesna jesień to dla każdego ogrodnika niezwykle ważny czas. Zaczyna się bowiem sprzątanie po już prawie zakończonym sezonie oraz przygotowywanie ogrodu do zimy i kolejnej wiosny. Jedną z ważnych prac, które należy wykonać we wrześniu jest przycięcie roślin. Które odmiany trzeba przyciąć jesienią, a które lepiej zostawić na wiosnę? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułKomputer, fryzjer, sport, weekend to słowa, których używamy każdego dnia, nie do końca zdając sobie sprawę, że pochodzą z obcych języków. Podobnie jest z wieloma przedmiotami codziennego użytku. Wiesz, z jakiego języka wywodzi się czajnik albo taboret? Jeśli tak, rozwiązanie naszego QUIZU nie sprawi ci najmniejszego kłopotu.
Czytaj artykułDla osób, które żyły w PRL-u, okres ten nie zawsze wiąże się z najlepszymi wspomnieniami. Niemal wszystkiego brakowało, żeby mieć, trzeba było kombinować. Ale też żyło się inaczej - nie tak szybko i intensywnie. Dziś często wracamy do tamtych czasów, choćby po to, by sprawdzić, ile pamiętamy i uśmiechnąć się na samo wspomnienie. A taką wiedzę najlepiej weryfikują QUIZY.
Czytaj artykułGdyby dziś w bloku dozorcą był Stanisław Anioł, jego kariera skończyłaby się szybciej, niż zaczęła. Z pewnością doskonale pamiętacie, jak terroryzował mieszkańców, szpiegował i zmuszał do prac społecznych. Rozwiązanie naszego QUIZU o gospodarzu domu z piekła rodem nie powinno sprawić trudności, zwłaszcza tym, którzy mają 40 plus.
Czytaj artykułNa przydział upragnionego M-2, którego powierzchnia liczyła czterdzieści i kilka metrów kwadratowych, czekało się długi czas. M-3 to dopiero było coś! Kto żył w tamtych czasach dobrze pamięta, jak wyglądały PRL-owskie bloki. W naszym QUIZIE mamy sporo zagadek dotyczących mieszkań w PRL-u. Podejmiesz się wyzwania i spróbujesz je rozwiązać?
Czytaj artykułZ ziołami mamy do czynienia niemal na co dzień. Używamych ich przede wszystkim w kuchni. Ci, którzy hodują je w ogrodzie lub zimą na parapcie, nie powinni mieć problemów z rozwiązaniem tego QUIZU. Choć trzeba przyznać, że nie brakuje w nim pułapek.
Czytaj artykułWielu z nas dobrze pamięta codzienność w PRL-u: puste półki, kolejki za wszystkim, kartki, wymarzone "wczasy pod gruszą". QUIZ Codzienne życie w PRL-u przypomina nieco tamte czasy. Zastanów się, które stwierdzenie jest prawdziwe, a które fałszywe i sprawdź, ile pamiętasz z czasów PRL-u.
Czytaj artykułPodłoga ułożona w jodełkę, szczególnie z naturalnego drewna to klasyk, który nada elegancji każdemu wnętrzu. Nic więc dziwnego, że stała się jednym z najpopularniejszych wzorów. Pasuje niemal do każdego stylu, jest ponadczasowa i stanowi ozdobę samą w sobie. Jednak zanim zdecydujemy się na jodełkę na podłodze, powinniśmy zastanowić się, z jakich materiałów skorzystać, w jaki sposób ułożyć jodełkę oraz na jaki kolor się zdecydować. Wybór podłogi to decyzja na lata — warto, aby był przemyślany tak, by podłoga była trwała i nie znudziła się nam po 2 latach użytkowania.
Czytaj artykułPrzeszklone wieżowce, luksusowe butiki, eleganckie i modne knajpki, żółte taksówki, Central Park – z tym kojarzy się Nowy Jork. Miasto, które nigdy nie zasypia wciąż budzi zachwyt milionów. Jak zaaranżować mieszkanie w nowojorskim stylu? Jeśli marzysz o życiu w jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie, możesz zmienić swoje mieszkanie w elegancki apartament na Manhattanie. W jaki sposób? Podpowiadamy.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 13
- Następna