Jakub Laskowski

Jakub Laskowski

Związany z Interią od 2022 roku. Pasjonat sportu, muzyki, motoryzacji i nowinek technologicznych. Przez lata był dziennikarzem, ale jego prawdziwa fascynacja to odkrywanie tajników SEO. Dzieli się tym, co wie i tym, co go inspiruje.

Właściciele nieruchomości muszą pamięta o tym, że wody deszczowej nie wolno odprowadzać do kanalizacji sanitarnej. Osoby, które lekceważą przepisy, muszą liczyć się z wysoką karą finansową. Urzędnicy już zapowiadają kontrole. Jak sprawdzić nielegalne odprowadzenie wody deszczowej i co za to grozi? Prawo w tej kwestii mówi jasno.

Czytaj artykuł 

Ulga mieszkaniowa daje możliwości, o których mało kto wie. Przede wszystkim dzięki temu odliczeniu możemy uniknąć opodatkowania dochodów, które uzyskaliśmy ze sprzedaży nieruchomości. Zasady dotyczące ulgi mieszkaniowej pozwalają również na odliczenie od podatku kosztów poniesionych na nabycie wyposażenia domu. W ten sposób wydatki na meble, pralkę czy zabudowę kuchenną możesz uwzględnić w rozliczeniu z fiskusem w PIT za 2023 rok. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z ulgi mieszkaniowej?

Czytaj artykuł 

Osoby, które do ogrzewania domu wykorzystują węgiel, ekogroszek lub gaz będą musiały zapłacić nowy podatek. To efekt wprowadzenia przez Unię Europejską systemu ETS, który ma na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Dotychczas tę opłatę pobierano jedynie w przemyśle, teraz przepisy uderzą po kieszeniach zwykłych obywateli. Kto i od kiedy zapłaci podatek od ogrzewania? Ile wyniesie?

Czytaj artykuł 

Wynajmowanie mieszkania niesie za sobą nie tylko korzyści finansowe, ale i problemy. Część najemców nie ma żadnych oporów przed niszczeniem lub okradaniem lokalu, które im powierzono. W wielu przypadkach zdarza się również, że lokator unika płacenia czynszu lub skutecznie utrudnia życie sąsiadom. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy można wyrzucić najemcę za niszczenie mieszkania?

Czytaj artykuł 

Gdy zbliża się sezon grzewczy, wiele osób zastanawia się, czy można pozyskiwać drewno z lasu za darmo. Prawo w Polsce jasno określa, kto i w jakiej sytuacji może to robić, a za jego złamanie grożą surowe kary. Czy można zabrać z lasu powalone drzewo? Czy zbieranie chrustu i gałęzi w lesie jest karalne? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Dom w lesie to marzenie wielu osób, które chcą mieszkać w bliskim sąsiedztwie natury z dala od zgiełku miasta. Realizacja takiego przedsięwzięcia stanowi jednak spore wyzwanie i nie zawsze kończy się sukcesem. Jak zbudować dom w lesie i jakie formalności trzeba spełnić? Podpowiadamy, o czym trzeba pamiętać i na co uważać, planując budowę domu w lesie. Oto najważniejsze informacje.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Z komornikiem nikt nie chce mieć do czynienia. Niekiedy oznacza to widmo utraty mieszkania i eksmisji. Proces ten jest jednak długotrwały i skomplikowany, dlatego w pierwszej kolejności komornik będzie starał się pozyskać środki od dłużnika innymi sposobami. Kiedy komornik może zająć dom lub mieszkanie i jak duży musi być dług? W jakich sytuacjach eksmisja jest niemożliwa?

Czytaj artykuł 

Gruz czysty lub zmieszany pozostały po budowie lub remoncie należy oddać do utylizacji. Waga i gabaryty sprawiają, że transport gruzu we własnym zakresie to spory problem. W tej sytuacji często konieczny okazuje się wynajem kontenera na gruz. Jak wynająć kontener na gruz i ile to kosztuje? Tak wygląda cennik wywozu gruzu w 2023 roku.

Czytaj artykuł 

Winogrona wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby zdrowo rosły i obficie owocowały. Przycinanie winogron uznawane jest za jeden z najważniejszych oraz niezbędnych zabiegów. W artykule podpowiadamy, kiedy ciąć winorośl i jak zrobić to prawidłowo, aby pobudzić roślinę do plonowania. 

Czytaj artykuł 

Ruszył nabór wniosków do trzeciej edycji programu „Moja Woda”. W ramach programu właściciele domów mogą uzyskać dotacje na utworzenie systemów zatrzymywania wód opadowych, czyli deszczówki. Jakie są warunki w 2023 roku? Kto może dostać dofinansowanie? Ile wynosi dotacja z programu „Moja Woda”? Sprawdź.

Czytaj artykuł 

Studnia abisyńska to najprostszy rodzaj studni wykonywanej metodą wbijania lub wiercenia. Idealnie nadaje się do pozyskiwania niewielkiej ilości wody. Tego rodzaju studnia jest jedną z najtańszych i może stanowić piękny element dekoracyjny ogrodu. Co to jest studnia abisyńska i jak ją zrobić? Ile kosztuje budowa? Czy trzeba mieć pozwolenie na abisynkę? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Czyszczenie srebra nie jest trudnym zadaniem i nie wymaga posiadania specjalnych środków. Istnieją domowe sposoby, aby wyczyścić zaśniedziałe srebro. Jak to zrobić? Wykorzystaj produkty, które zapewne masz już w kuchni lub łazience. Dzięki temu biżuteria lub sztućce odzyskają dawny wygląd i blask. Podpowiemy też, jak przechowywać srebro, żeby nie śniedziało.

Czytaj artykuł 

Liczba instalacji fotowoltaicznych w Polsce rośnie z roku na rok. Na inwestycję w odnawialne źródło energii decydują się nie tylko właściciele domów, ale również mieszkańcy bloków. Fotowoltaika na balkon to rozwiązanie dla tych, którzy chcą produkować własną energię, mając do dyspozycji balustradę. Ile kosztuje fotowoltaika na balkon? Czy to się opłaca? Kto decyduje o montażu paneli słonecznych w bloku? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 

Ogórki kiszone to polski przysmak i stały element jadłospisu. Gdy rozpoczyna się sezon, sporo osób przygotowuje własne kiszonki. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach. Jakie ogórki najlepiej nadają się do kiszenia? Co zrobić, żeby nie były puste w środku? Z pomocą przychodzą sprawdzone przepisy, które sprawią, że ogórki kiszone będą pyszne, jędrne i twarde.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.