Jan Kincel

Jan Kincel

Niezależnie od tematu, zawsze stara się wniknąć w sedno i dostarczyć treść, która przyciągnie uwagę i wzbudzi zainteresowanie czytelnika. Otwarty na nowe wyzwania i zawsze chętny do nauki. Swoją pracę traktuje z pasją i zaangażowaniem, zawsze dążąc do osiągnięcia optymalnych rezultatów. Za każdym razem gotowy na kolejne wyzwania, a także cieszący się na nieustanną możliwości rozwoju. Szerokie spektrum zainteresowań (od sportu, przez finanse, po kulinaria) pozwala bez trudu tworzyć codziennie coraz ciekawsze teksty.

Pompa ciepła to prawdopodobnie jedna z najszybciej rozwijających się metod ogrzewania budynków. Nie tylko wymiar ekologiczny, ale również efektywność tego rozwiązania przemawia za instalacją urządzenia. Jak sprawić, by używając pompy ciepła nie płacić ogromnych rachunków za energię elektryczną? Podpowiadamy, jak zmniejszyć zużycie prądu w pompie ciepła.

Czytaj artykuł 

Kupno pierwszej nieruchomości, szczególnie na kredyt, to jedna z ważniejszych chwil w życiu wielu osób. Zwłaszcza gdy losy kredytobiorców są tak niepewne, jak dziś. Jednym z rozwiązań jest skorzystanie z programu dopłat do kredytu mieszkalnego. Oto co musisz wiedzieć, zanim weźmiesz Bezpieczny Kredyt 2 proc.

Czytaj artykuł 

Wysokie ceny energii elektrycznej już od jakiegoś czasu są jednym z motorów napędowych inflacji, a także problemów przedsiębiorców. Dla zwykłych obywateli rząd przygotował swego rodzaju ochronę, która ma zabezpieczyć ich portfele przez horrendalnymi rachunkami za prąd. Sprawdź, do kiedy złożyć wniosek o zamrożenie cen prądu na 2023 rok.

Czytaj artykuł 

Wody opadowe muszą być odpowiednio usuwane z nieruchomości. Pracownicy lokalnych wodociągów rozpoczynają kontrole legalności ich odprowadzania. Tych, którzy robią to niezgodnie z prawem, czekają drakońskie kary. Sprawdź, komu inspektorzy mogą dać 10 tys. zł grzywny i czy jest możliwość uniknięcia takiej kary.

Czytaj artykuł 

Zapraszamy do świata autorów oraz redaktorów serwisu Deccoria.pl. Jesteśmy zespołem pełnym pasji, oddania i kreatywności. Za zadanie postawiliśmy sobie, dostarczać wam najświeższe, najważniejsze i najbardziej pomocne treści. Naszym celem jest nie tylko informowanie, ale także inspiracja i rozrywka. Chcemy, abyście wspólnie z nami zdobywali wiedzę i czerpali radość z czytania. Przedstawiamy Jana – zawsze wnika w sedno, a praca to jego pasja. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Pod koniec roku rachunki za energię elektryczną mogą zmiażdżyć budżety wielu gospodarstw domowych. Może się tak stać nawet mimo zamrożenia cen prądu na poziomie z 2022 roku. Czy da się tak zredukować zużycie energii, by zmieścić się w prograch stworzonych przez rząd? Sprawdź, ile zapłacisz za prąd po przekroczeniu limitu 2000 kWh i co zrobić, by zaoszczędzić.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Po wyhodowaniu z nasion sadzonek pomidorów nadchodzi czas na przesadzenie ich do ziemi. Jednak do tego przedsięwzięcia nie można podejść bez odpowiedniego przygotowania. Najważniejsza jest właśnie gleba, w którą wsadzimy rośliny. Poznaj tajemniczy składnik odżywczy, który pozwoli podwoić plony pomidorów.

Czytaj artykuł 

Jeśli chcemy, by rośliny w naszym ogrodzie rosły pięknie i zdrowo, konieczne jest ich nawożenie. Nie inaczej wygląda sytuacja w przypadku jednego z najpopularniejszych krzewów ogrodowych, czyli hortensji. Ważne jest nie tylko to, jaki preparat zastosujemy, ale również kiedy go użyjemy. Sprawdź, jak i kiedy nawozić hortensje oraz które nawozy najlepiej się do tego sprawdzą.

Czytaj artykuł 

W życiu pewne są tylko dwie rzeczy — śmierć i podatki. Słowa Benjamina Franklina z XVIII wieku są nadal szalenie aktualne, również w naszym kraju. Daniną, która obejmuje większość osób w Polsce, jest ta od nieruchomości. Dodatkowo niedługo mija termin spłaty drugiej raty. Sprawdź, jak dokładnie wyglądają terminy płatności podatku od nieruchomości i kto nie musi go płacić.

Czytaj artykuł 

Spędzanie czasu na wolnym powietrzu to jedna z najlepszych form rekreacji od wiosny do jesieni. W wielu przypadkach towarzyszy nam grill lub ognisko. O ile w pierwszym przypadku wątpliwości jest znacznie mniej, o tyle drugi jest bardziej problematyczny. Sprawdź, czy można palić ognisko rekreacyjne na prywatnej działce, a także kiedy za palenie ogniska grozi kara.

Czytaj artykuł 

W małym ogrodzie, a także na dużych plantacjach, jednym z największych zagrożeń dla roślin są szkodniki. Jednym z nich jest popularny w Polsce owad — opuchlak. Te niewielkie stworzenia mogą spowodować naprawdę duże straty. Sprawdź, jak rozpoznać i jak zwalczać opuchlaki.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wysiew i rozsada roślin to jeden z kluczowych elementów dla zebrania przyszłych plonów. Warto już na samym początku zadbać o to, by małe i niepozorne niedopatrzenia nie zniweczyły naszego trudu. Sprawdź, jakie są największe błędy podczas wysiewu i rozsady warzyw i co zrobić, by uniknąć kiepskich plonów.

Czytaj artykuł 

Rosnące ceny prądu, a wraz z nimi rachunki za energię elektryczną wpływają na budżety gospodarstw domowych. Jednym z rozwiązań, które może pomóc zmniejszyć koszty w domu, jest inwestycja w odnawialne źródła energii, a przede wszystkim w panele solarne. Sprawdź, czy można założyć fotowoltaikę na balkonie, ile to kosztuje i czy się opłaca.

Czytaj artykuł 

Piękny trawnik to jeden z najważniejszych elementów ogrodu. Jest to również podstawa do dalszego jego rozwoju — sadzenia krzewów czy projektowania rabat. Zadbana trawa musi być silna i pozbawiona mchu oraz chwastów. Sprawdź, jak i czym nawozić trawnik na wiosnę, by był idealny na cały zbliżający się ciepły okres.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.