Prawo budowlane jest bardzo często nowelizowanym aktem prawnym. W 2023 roku również przewidywane są liczne zmiany, które zwiększą ważność gmin w tej kwestii, dlatego niektórzy będą musieli pospieszyć się z budową domu. Jakie zmiany zajdą w prawie budowlanym? Kiedy najlepiej złożyć decyzję o warunkach zabudowy? Podpowiadamy.
Czytaj artykułŻywopłot całoroczny jest idealną propozycją dla osób, które pragną otaczać się zielenią przez cały rok. Do żywopłotu całorocznego musimy wybierać zimnozielone rośliny, zachowujące zieloną barwę nawet jesienią i zimą. Sprawdź, jakie odmiany roślin wybrać oraz w jaki sposób założyć, a później pielęgnować żywopłot całoroczny.
Czytaj artykułĆma bukszpanowa jest zmorą wielu ogrodników, ponieważ żeruje na bukszpanach, z których przenosi się na inne rośliny. Walka ze szkodnikiem nie należy do najłatwiejszych, jednak szybkie rozpoznanie, pozwala na jego skuteczne zwalczenie. Poznaj przepisy na domowe opryski na ćmę bukszpanową. Te składniki każdy posiada w swoim domowym zapleczu.
Czytaj artykułSzara pleśń jest najczęstszą chorobą grzybową wielu roślin. Niestety na szarą pleśń widmową narażone są również pomidory. Warto poznać pierwsze objawy tej choroby, aby rozpocząć leczenie i w ostateczności uratować rośliny. Sprawdź niezawodny sposób na zwalczanie szarej pleśni - uratuj pomidory.
Czytaj artykułZłotook to pożyteczny owad odwiedzający ogrody wiosną i latem, prawie niewidoczny ze względu na zieloną barwę, wtapiającą się w otoczenie zieleni. Złotook bardzo często przylatuje do domów, ponieważ szuka miejsca do przezimowania. Tego owada nie powinniśmy zabijać, ponieważ zjada mszyce i inne szkodniki. Jakie owady są jego przysmakiem?
Czytaj artykułCebula jest jednym z głównych składników polskiej kuchni. Warzywo to stanowi bazę wielu zup, służy jako dodatek do mięs, a jego zdrowotne właściwości pomagają w leczeniu niektórych chorób. Cebulę można uprawiać w ogródku, jednak warto poznać podstawowe zasady jej pielęgnacji m.in. nawożenie w lipcu. Czym nawozić cebulę?
Czytaj artykułWysuszony trawnik jest efektem suchego i upalnego lata, które daje się we znaki niemal wszystkim roślinom. Odpowiednia pielęgnacja pozwala uniknąć tego problemu. Jeśli jednak trawa jest sucha, to powinniśmy zastosować pewne zasady, aby ją odratować. Jak uratować przesuszony trawnik? Poznaj najlepsze metody.
Czytaj artykułOgórki mogą kwitnąć obficie, lecz nie zawiązywać owoców. Za główną przyczynę uznaje się nieprawidłowe nawożenie. Niezawiązywanie owoców ma jeszcze kilka przyczyn. Poznaj je wszystkie i sprawdź naturalne odżywki do nawożenia ogórków. Wybierz najlepszą dla swoich roślin.
Czytaj artykułBrykiet torfowy jest mniej popularnym opałem niż np. ekogroszek czy pellet, jednak warto zwrócić na niego uwagę ze względu na ekologiczne właściwości. Brykiet torfowy nie ma w swoim składzie substancji chemicznych, dlatego nie zagraża ani człowiekowi, ani przyrodzie. Poznaj zalety i wady brykietu torfowego oraz sprawdź najważniejsze informacje o tym opale.
Czytaj artykułPodlewanie ogórków jest jednym z ważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, ponieważ wspomaga rozwój rośliny i wydanie obfitych plonów. Nadmierne podlewanie może spowodować przelanie i wystąpienie chorób grzybowych. Dodatkowo warto poznać różnicę między nawadnianiem ogórków gruntowych, szklarniowych i pod folią, aby zapewnić im odpowiednią pielęgnację. Jak prawidłowo podlewać ogórki?
Czytaj artykułSurfinie i petunie to jedne z najczęstszych roślin balkonowych, które rosną zdrowo i obficie, jeśli regularnie je podlewamy. Niestety zdarza się, że zostają zaatakowane przez setki małych, białych muszek niszczących i deformujących roślinę. Poznaj sposoby na zwalczanie mączlika i mszyc.
Czytaj artykułLilie stają się coraz bardziej popularnymi roślinami w ogrodzie. Wszystko za sprawą ich majestatycznego wyglądu oraz pojawiających się nowych, ciekawych odmian. Zdrowe i piękne lilie ozdobią nasz ogród tylko wtedy, gdy będą właściwie pielęgnowane. Poznaj najważniejsza zasady pielęgnacji lilii w ogrodzie oraz dowiedz się, dlaczego nie chcą kwitnąć, a ich liście czasem żółkną i usychają.
Czytaj artykułRumianek to roślina o leczniczych właściwościach, którą można zastosować w ogrodnictwie. Kwiaty rumianku skutecznie odstraszają wiele szkodników tj. mszyce i ziemiórki. Rumianek posadzony w sąsiedztwie z wieloma roślinami działa na nie wzmacniająco. Dowiedz się, jak wykonać oprysk, wywar, napar i wyciąg z rumianku. Zacznij go stosować w swoim ogrodzie.
Czytaj artykułAksamitka to jednoroczna roślina, występująca aż w 40 odmianach. Odpowiednio pielęgnowana wygląda wspaniale w ogrodzie, możemy podziwiać ją przez całe lato. Na szczęście aksamitka nie jest zbyt wymagającym kwiatem. Poznaj jej podstawowe wymagania i sprawdź prosty przepis na nawóz, który sprawi, że kwiaty obsypią krzaczki.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 7
- Następna